Дневен хороскоп

ОВЕН

Може да се надевате на многу позитивни околности кои ќе ви донесат деловен успех. Преку интересната комуникација со личноста која ви се допаѓа може да остварите подобрување во љубовта. Избегнувајте масна храна.

БИК

Може да се надевате дека ќе бидете задоволни со деловната ситуација. Полека ќе го остварите напредокот кој го посакувате. Решивте со партнерот да остварите значајни промени во односот. Сосема добро здравје.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на денешниот ден ве очекува поволен период за решавање на заостанатите обврски. На емотивен план би можеле да очекувате помали препирки во односот со саканата личност. Проблеми поврзани со крвотокот.

РАК

Ги решивте поголемиот дел од важните обврски кои ги имавте пред себе. Може да очекувате дека судбината ќе ви биде наклонета. Саканата личност ви е посветена и убаво ви е кога сте заедно. Внимавајте на бубрезите и мочните патишта.

ЛАВ

Функционирате под притисок на работа и не се чусвтвувате добро поради тоа. Ако сте слободни, можно е да имате нови познанства и можност за љубовни промени. Пад на имунитетот е нагласен кај вас.

ДЕВИЦА

Дојде моментот кога треба да се сконцентрирате на работните обврски и да им се посветите во наредниот период. Може да очекувате интересни случувања и ново познанство. Пред вас е поволен период. Внимавајте на градниот кош.

ВАГА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува фаза во која ќе успеете да остварите подобрување на заработката. Брачниот партнер ќе покаже дека посакува некои промени во вашиот однос. Одлично се чувствувате и без проблеми во здравјето.

ШКОРПИЈА

Не ви е лесно да ги исполните сите очекувања на деловно поле. Можно е да сте пред големи задачи и одговорности. Ве очекува и ново познанство. Проблеми со белите дробови.

СТРЕЛЕЦ

Финансиската ситуација постепено се подобрува и задоволни сте поради тоа. Ве очекува поволен период за работа. Пред вас е период во кој ќе имате помали потешкотии со саканата личност. Без проблеми во здравјето.

ЈАРЕЦ

Нема потреба да претерувате со притисокот на работно поле. Потрудете се да бидете малку пофлексибилни кон соработниците. Наскоро е можна врска со личност која ќе покаже дека има емоции кон вас. Потребен ви е сон.

ВОДОЛИЈА

Неопходно е повеќе да и се посветите на работата. Пред вас е период во кој може да остварите значајни промени. Сонувате за личност која има емоции кон вас. Потребно ви е да бидете поотворени. Ве мачи несоница.

РИБИ

Може да се надевате дека ќе добиете помош од страна на личност на која и верувате. Ве очекува поволен период за работа. Доколку сте зафатени, можно е да имате некои помали проблеми во љубовта. Внесувајте повеќе витамини.

Извор: Порта.мк

Дневен хороскоп

Овен

Работа – Односите со колегите се одлични, па ќе посакате и таквата соработка да ја пренесете и на дружењето после работа.

Љубов –Оние кои се во брак, ги очекува убав и хармоничен ден.

Здравје – Немате тегоби.

Бик

Работа – Ќе се чувствувате дека ова е тежок ден, но тоа е поради многуте одлуки кои морате да ги донесете денес. Со среќа!

Љубов – Не очајувајте што една личност која ви се допаѓа често ве игнорира. За се постои добра причина.

Здравје – Дишете длабоко.

Близнаци

Работа – Покажувате мала доза на скептицизам. Имате подобри идеи од порано, но другите не го забележуваат тоа.

Љубов – Потребно ви е малку да бидете сами.

Здравје – Опуштете се.

Рак

Работа – Имате силен став дека морате да успеете во оваа работа со која се занимавате сега. Некој би можел да се потруди да ви го отежни тоа.

Љубов – Некои луѓе ве сметаат за непријател, а вие им се додворувате.

Здравје – Полни сте со енергија.

Лав

Работа – Занимавајте се со интелектуална работа денес. Бидете внимателни во однос на поединечни одлуки. Имате потенцијал да бидете подобри, но внимателноста е потребна.

Љубов – Емотивната состојба не ви е лоша и сами забележувате дека тензијата поминува.Можете да сметате на поддршката од партнерот.

Здравје – Солидно.

Девица

Работа  – Одложете ги сите обврски кои можете да ги одложите и наполнете ги батериите.

Љубов – Не покажувајте љубомора без потреба. Изградете солидна комуникација.

Здравје – Забоболка.

Вага

Работа – Ќе посакате да донесете план за натамошниот период и цврсто да се држите до донесените одлуки, бидејќи сметате дека во тоа лежи успехот.

Љубов – Партнерот ве поттикнува да направите нешто конкретно за себе, но тоа не ви одговара бидејќи не сакате никој да ви се меша во животот, па ниту таа личност.

Здравје – Главоболка.

Шкорпија

Работа –     Кога е во прашање вашата финансиска страна, добро би било да се потрудите да заработите повеќе. Ја имате можноста за тоа.

Љубов – Вашата страст се буди и сакате да знаете точно на што сте со партнерот. Ви следи и ново познанство.

Здравје – Покачен крвен притисок.

Стрелец                 

Работа – Морате да се држите до одредена насока и правила кога станува збор за работата. Една Девица ви е голема поддршка.

Љубов – На ова поле се чувствувате растеретено бидејќи ви делува како да поминаа бурите.

Здравје – Немате поголеми тегоби.

Јарец

Работа – Стратегијата која ја имате е добра за да постигнете нешто на ова поле. Бидете во добро расположение бидејќи ве очекуваат извонредни финансиски приливи.

Љубов  – Искористете ја вечерта за да излезете. Партнерот ви ја дават сетта поддршка.

Здравје – Внимавание за хроничните болни.

Водолија

Работа – Кога станува збор за работата, не треба да се осврнувате на колегите и нивните коменари. Тие се малку лошо расположени во однос на успехот кој го постигнувате.

Љубов – Денеска ќе биде потребно да покажете силен став.

Здравје – Пад на имунитетот.

Риби

Работа – Малку сте уморни од обврски и ви следи мал одмор.

Љубов –Размислувате за личност која често ја гледате. Бидете храбри и пријдете и.

Здравје – Психички проблеми.

Извор: Порта.мк

Дневен хороскоп

ОВЕН

Можно е да почувствувате поголема тензија од вообичаеното обидувајќи се да балансирате помеѓу работата и домот. Во овој месец ќе ви биде потребна поголема помош околу домашните обврските за тоа што можностите за напредок во вашата кариера ќе бидат големи. Новата Месечината ќе ви донесе нов почеток и многу благосостојба на вам и вашето семејство.

Некој во вашето опкружување можно е да ги сокрива своите чувства спрема вас.

БИК

Доколку се занимавате со издаваштво или рекламирање, ви претстои добар напредок овој месец. Ќе доживеете авторитативен статус кој сте го очекувале долго време. Внимавајте во периодот од 7 до 27 јули, можно е да се опуштите премногу и да пропуштите важни рокови за одредени задачи.

Не грижете се за туѓото мислење. Ако сте одбиени на љубовен план запомнете дека постои божествена сила која ве заштитува и на тој начин го отстранува од вашиот живот она кое не е за вас.

БЛИЗНАЦИ

На 5 јули пристигнува конечно ослободување од одреден долг кој ви бил терет веќе подолго време. Тоа ќе ви овозможи повторно да застанете на цврсти нозе.

Ретроградниот Меркур завршува на 12 јули а Новата Месечина ќе ве насочи кон фокусирање на поголема заработка и нови можности на работното месето. Ве очекува блескава промена.

На љубовен план ве очекуваат нови откритија кои ќе испливаат на површина, можно е да откиете дека вашиот партнер не е толку совршен колку што сте го замислувале.

РАК

Доколку вие и вашиот партнер се натпреварувате кој е по супериорен во вашата врска, овој конфликт завршува на јули 5. Двата ќе почнете да се трудите да бидете поддршка еден на друг и ќе сфатите дека заедничката среќа е поважна. Ве очекуваат доста позитивни и среќни моменти поминати заедно.

На деловен план може да почувствувате дека вашите идеи не се доволно ценети, ве очекува значителен напредок на 20 јули кога сите аспекти од вашиот живот ќе почнат да се движат на нагорна линија.

ЛАВ

На некоја ваша работа и доаѓа крајот на 5 јули. Ако таа веќе долго време претставувала пречка да ги остварите вашите желби и цели, оваа промена ќе ве натера да здивнете. Ако сте сопственик на бизнис, можно е да се соочите со тешка одлука околу некој ваш вработен.

Можно е да се двоумите помеѓу напредок на деловен план и следење на вашата страст околу некое хоби.

На љубовен план ве очекува не така поволен месец. Ќе избегнувате интимност и разговори за вашите чувства затоа што ќе сметате дека тоа ќе ве направи ранливи. Внимавајте, може да е премногу доцна кога ќе сфатите дека сте го игнорирале вашето срце и сте пропуштиле важни шанси.

ДЕВИЦА

Овој месец ќе биде во знакот на љубовта. Ако имате некој посебен во вашиот живот, ќе сфатите дека сте се се заљубиле во него и не сакате да го испуштите. Поврзаноста помеѓу вас ќе расте од ден на ден и ве очекува продлабочување на врската на емоционално ниво.

Доколку сте сингл, преиспитајте се себеси што всушност очекувате од вашиот потенцијален партнер и бидете отворени околу тоа со потенцијалниот партнер.

Ако помеѓу вас и некој ваш драг пријател постои одредена напнатост, време е да поразговарате отворено. Ова е идеален период за проширување на вашиот социјален круг.

ВАГА

Овој месец ви донесува значајни промени на деловен и емоционален план. Значаен настан може да ве натера да ја промените вашата локација на живеење.

Шансите за успех во овој месец се доста поволни и сигурни, не плашете се да превземете ризици кон оние цели кои порано ви изгледале доста несигурни.

На љубовен план можни се несогласувања со вашиот партнер. Внимавајте кога изговарате одредени зборови кои можат да ја зголемат тензијата меѓу вас.

ШКОРПИЈА

Овој месев ве очекуваат решенија за многу ваши договори и легални работи иако на прв поглед може да не ви изгледа така, бидете сигурни дека конечно можете да здивнете.

Од 12 јули ве очекува светло на крајот од тунелот. Можно е потпишување на доста важен договор при крајот на овој месец.

На љубовен план, вашиот партнер може да претрпи финансиски загуби во периодот околу 27 јули, бидете му од помош во организацијата на финансиите.

Доколку сте сингл, можно е да запознаете некој кој ќе сака да ја искористи вашата емоционална наклонетост за да успее на деловен план.

СТРЕЛЕЦ

Ви се отвораат нови врати и можности кон нов деловен успех, но сето тоа ќе резултира со завршување на некоја ваша претходна работа. Не плашете се затоа што ова се добри вести. Новата можност ќе ви донесе уште поголема добивка.

На љубовен план склони сте кон согледување на нештата подобро од тоа како што навистина изгледаат.

ЈАРЕЦ

Ве очекува доста емоционален месец. На 5 јули ве очекува значаен пресврт во вашиот живот, околу некоја ваша блиска врска на деловен или љубовен план. Започнува нов сегмент на вашето растење и созревање.

Од 20 јули започнува идеален период да започнете да чекорите во нова насока со некоја важна личност во вашиот живот, ве очекува емоционална стабилност и зацврстување на довербата.

ВОДОЛИЈА

Изморени сте од лошата комуникација помеѓу вас и вашите колеги и чувството дека работата која ја работите не е за вас. Ако сте направиле се што е во ваши раце за работите да почнат да функционираат и сеуште нема позитивен исход, можеби е време да го прифатите фактот дека треба да се отворите кон нови цели и перспективи. Ве очекуваат нови опции од 12 јули, тоа е идеален период за пополнување на нови апликации. Очекувајте интервјуа за нова работа од 20 јули, некои од нив можат да нудат одлични шанси.

РИБИ

Некој ваш близок пријател има проблеми на љубовен план но не сака да ви ги открие, обидете се да му помогнете и да му пружите поддршка да зборува отворено за нив.

Вашиот љубовен живот ќе ви делува како една колема конфузија. Ако некој поранешен партнер се вратил во вашиот живот поради некоја причина, тоа може да предизвикува враќање на некои стари чувства. Ослободете се од токсичните врски и продолжете напред. Новата Месечина ќе ви помогне во ова.

Извор:Порта.мк

Дневен хороскоп

ОВЕН

Ве очекува неповолен ден на деловно поле. Можно е да имате некои помали проблеми на ова поле. Вашиот однос со саканата личност не е најдобар и многу ве оптеретува. Проблеми со органите за варење.

БИК

Иако сте имале поголеми трошоци, ќе успеете да најдете решение за своите проблеми. Често мислите на личноста која ви се допаѓа, но сѐ уште не сте подготвени да и ги признаете своите чувства. Избегнувајте алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Резултатот од ситуацијата на деловно поле кај вас може да биде прилично извесен. Ќе бидете задоволни со промените. Добро се чувствувате покрај саканата личност и среќни сте кога сте заедно. Помал пад на енергија ве очекува.

РАК

Може да очекувате дека ќе ги остварите своите планови. Кариерата сега ви оди во нагорна линија. Ве очекуваат возбудливи ситуации со личноста која ви се допаѓа. Многу наскоро би можеле да влезете во врска. Спортувајте.

ЛАВ

Ве очекува поволен ден во кој ќе добиете убави вести на деловно поле. Добивате внимание од страна на вашиот партнер. Ако сте слободни ве очекува интересно познанство кое води до заљубување. Стомакот ви е чувствителен.

ДЕВИЦА

Може да сметате на добра состојба на финансиско поле. Ве оптеретуваат проблеми од минатото. Лесно покажувате интерес кој симпатијата. Подготвени сте да го направите првиот чекор. Одлична здравствена состојба.

ВАГА

Ќе бидете позитивно расположени и ќе привлечете добри промени на деловно поле. Пред вас е поволен ден. Верувате ово личноста која ја избравте за себе. Пред вас е добра фаза за можности да влезете во сериозна врска. Одлично здравје.

ШКОРПИЈА

Доколку сакате промени кога станува збор за работата, ќе биде потребно да се потрудите повеќе. Најважно ви е да ги решите недоразбирањата со саканата личност и да се посветите еден на друг. Низок притисок.

СТРЕЛЕЦ

Верувате во себе и подготвени сте отворено да ги покажете своите способности за да остварите поголем успех на деловно поле. Доколку се впуштите во нова љубовна врска, може да трае и да биде сериозна. Избегнувајте алкохол.

ЈАРЕЦ

Може да се надевате на позитивни пресврти кога станува збор за работата. Пред вас е добар ден. Односот со саканата личност се менува во наредниот период и не сте сигурни кон кој правец води. Здравјето е во ред.

ВОДОЛИЈА

Доколку чекавте промени кога станува збор за работата, сега ќе сфатите дека е вистински момент да ги реализирате. Пред вас е поволен ден за емоции. Покажете му ги на вашиот партнер чувствата. Посетете стоматолог.

РИБИ

Ве очекува можност за деловно напредување. Може да очекувате добар однос со претпоставените. Ви се допаѓа личност која може да биде поврзана со вашето деловно опкружување. Потребна ви е рекреација.

Извор: Порта.мк

Популарно