(Видео) Хит видео покажува колку Балканците се снаодливи

Урнебесно видео се појави на страницата на Инстаграм „Подгорички времеплов“ во кој може да видиме на каков начин се однесуваат гастербајтерите на едно градилиште.

Вреди да го погледнете ТУКА

Други видеа погледнете во продолжение.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Podgorički Vremeplov (@p.vremeplov) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A e svaka ti čast, stvarno... 💪🏻😝💥⚡️😱

A post shared by Podgorički Vremeplov (@p.vremeplov) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vježbate li i vi?

A post shared by Podgorički Vremeplov (@p.vremeplov) on

(Фото) Цел регион се смее поради огласот закачен на куќа

Фотографија од Далмација која е објавена на Фејсбук насмеа мнигумина. На фотографијата има куќа која е на продажба.

Но, она што сите го забележале е натписот на куќата кој не е правилно напишан. „Се прдава (Prdaje se)“, напишано е со големи букви на ѕдиот на куќата.

Под фотографијата има многу шеговити коментари за натписот.

(Видео) Баба му го дотера паметот: Зема со стап да го удира и го избрка од својата продавница

Осумдесетгодишната Џун Тарнер од Велика Британија доби награда за храброст откако со својот стап успеа да избрка крадец од својата продавница. Мажот избега со украдени 50 евра и кутија цигари, по што бил пронајде од полицијата и веднаш бил уапсен.

Оваа награда се доделува секоја година на луѓето кои покажуваат храброст во некоја ситуација. Овој несекојдневен настан го снимила камерата во продавницата која Џун ја користи веќе 45 години.

Бабата покажа голема благодарност за наградата и кажа дека е подготвена да се жртвува за нејзиното семејство.

(Видео) Роденденските забави се за уживање на најмладите, но изгледа не и за овие две девојчиња

Како по правило, роденденските прослави се вистинско задоволство за најмладите Меѓутоа, во овој случај не беше така.

Барем за девојчето кое славеше роденден и нејзината најдобра пријателка, која стоеше јведнаш до неа додека ги дуваше свеќите. Или барем таа се обиде да го стори тоа.

Погледнете што се случи тогаш:

Популарно