Тања Савиќ искрено одговори: „Не сум среќна, но не сакам да плачам пред децата“

Откако сопругот заедно со децата Максим и Ѓорѓе замина во Австралија, пејачката Тања Савиќ е тажна. Поради ситуацијата со корнавирусот не може да патува, а со синовите се слуша преку видео – повици, но како што вели тоа не може да ја надополни желбата да ги прегрне.

Тања деновите ги поминува во родниот град, а едвај чека повторно да ги види своите деца.

„Од децата сум разделена два ипол месеци и едвај чекам да ги прегрнам. Секој ден се слушаме преку видео – повици, им раскажувам што се случува овде, а тие ми кажуваат што се случува таму, како ги поминуваат деновите. Многу ми недостигаат, ме смеат и преку телефон, но не е исто кога сум покрај нив. Авоините не летаат, така да не можам да ги видам децата. Ќе имам трпение, се надевам дека ќе замина за Австралија и дека ова со короната ќе се реши“, вели Тања и додава дека и покрај целата тага, не сака да се расплаче пред децата.

„Кога сум сама често плачам, но никогаш пред нив. Многу ми недостигаат. И на нив им е тешко, но тие се деца, па го кријат тоа незадоволство. Секогаш се обидувам да го надополнам времето што не сум покрај нив, им велам: „Дојдете мама ве чека, мама ја средува куќата“. Се трудам да останам силна“ вели пејачката.

Савиќ објаснува дека во Австралија не е среќна, па поубаво се чувствува дома.

„Не ми се допаѓа животот во Австралија, повеќе ја сакам Србија, овде е мојот дом, семејство, пријатели, овде ја изградив кариерата од која не сакам да се откажам. Што се однесува до мојот брак со Душан, тој мора да одлучи некои работи. Се секаме и понатаму, но во Австралија не сум среќна“, додава Тања.

(Видео) Теодора скокаше тераса на врв на зграда!

Пејачката Теодора Џехверовиќ се снајде во текот на летото, кога речиси сите избегнуваат да одат на базени поради коронавирусот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😂😂😂 #teodoradzehverovic

A post shared by fan acc. (@teodoradzehverovic_fanpage) on

Популарната пејачка купи базен на дување, кој беше доволно големо за да може да се постави на тераса, а притоа тие го наполнија со вода и уживаа во големите температури.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kasnim sa objavama 😂 #teodoradzehverovic

A post shared by fan acc. (@teodoradzehverovic_fanpage) on

Сепак, на крајот се покажа дека овој базен е тежок за одржување, зашто кога е лошо времето, се собираат муви, па треба постојано да се чисти, да се менува водата.

Не е Гаги, не е ни Марко: Анабела сака овој маж да го…

Учесниците во Задруга по барањето на големиот шеф бираат кој, според нивно мислење, не заслужува повеќе да остане во реалното шоу.

„Многу ги има, но сакам да му кажам на Филип, дека не покажа ни 10% од своите можности. Не знам какви се вредностите, но на нормалните тука не им е местото. Никола Орозовиќ не треба да биде тука. Јас мислам дека тој имаше нешто со Брендон“, кажа Анабела.

Луна се договори со раководството на „Пинк“

Новото издание на вашата омилена емисија за познатите лица од Балканот ќе се емитува на „Пинк“ и неделава од 13.30 часот.

Цела Србија, но и дел од Македонија ги гледа новите детали од јавната сцена на Балканот. Во медиумите може да се прочитаат информации дека многу личности се заразени со вирусот, но и покрај тоа Луна Џогани ќе се појави како гостин.

Луна го напушти реалното шоу Задруга 3 на 30 јуни, а првпат пред камерите ќе разговара за тоа што го дознала по напуштањето на популарната емисија.

Популарно