(Фото) Први фотографии од Луна Џогани по напуштање на „Задруга“

Луна Џогани синоќа ја напушти „Задруга“, а денес таа беше сликана од папараците, пред зградата во која живее.

Луна излезе пред зградата во која живее за да го прошета своето куче Лола и се појави на улица во целосно опуштено издание.

Без шминка, со косата собрана во пунџа и во кратки шорцеви и апостолки. Во продолжение може да ги погледнете фотографиите:

Видео: Ќе ве стопи – Девојка со Даунов синдром запеа со Петар Грашо на концерт во Примоштен

Далматински портал извести за оваа убава вест.

ПЕТАР ГРАШО одржа концерт во Примоштен и го исполни сонот на Ана Јозиќ, девојка која неуморно вежба на работилници за музика и танцување во здружението „Даунов синдром 21“.

Придружувана од нејзината мајка, Ана пристигна на долгоочекуваниот концерт и уживаше во хитовите на Грашо. Во еден момент се искачи на сцената и ја пееше песната Фритула со него.

Патем, здружението „Даунов синдром 21“ редовно работи со деца со музички терапевт со кои Ана редовно посетува одделни часови. Далматинскиот портал пишува дека музиката многу им помогнала на членовите на здружението и дека некои штитеници научиле да зборуваат благодарение на музиката.

Ова е сопругата на Тозовац, таа е две децении помлада од него

Легендата на српската и југословенска музика, Предраг Живковиќ Тозовац, минатата година имаше каротидна зафат, а набргу потоа, тој изјави дека е во ред и дека нема сомнеж дека ќе може повторно да пее.

Тој потоа се пензионираше, придружуван од сопругата Емилија – Мима, која е во брак со него повеќе од три и пол децении. Патем, Мима е две децении помлада од него.

-Можам да кажам жена ми и со право кажувам жена, затоа што е вистинска жена и затоа што со неа поминав скоро половина од животот. Таа е многу трпелива, добра мајка е, добра пријателка, има и внука, затоа е и добра баба. Но, пред сè, таа беше пријател и поддршка во мојот живот. Јас сум Водолија а водолиите не можат да бидат сами. Легендарниот пејач откри дали има тајна за успешен и среќен брак:

– Пропатував низ целиот свет, музички го поминав целиот свет. Многу е тешко. Човек мора да биде филозоф и селанец и механичар и професор ако е жена и мајка, ако е маж и татко и сите заедно, и да го постави прашањето како минав низ животот. Бидејќи сè уште не ја завршив мојата приказна, не можам дефинитивно да ви кажам како поминав во животот. Досега беше многу убаво, беше многу добро а на моменти беше и тешко.

(Видео) Северина лудува на море со група луѓе: Којиќ не се придржува до мерките, а од Игор ни трага, ни глас

Пејачката Северина Којиќ ужива во топлите летни денови во Хрватска. Пејачката отпатува на еден остров со пријателите каде што уживаше на одмор во претходните денови.

Во прилог на тоа сведочат снимките кои се појавија на социјалните мрежи, а на кои се гледа како Северина се забавува на забаваата организирана на плажа.

Иако јавно апелира на тоа дека луѓето треба да водат сметка за вирусот, да носат маски и да држат дистанца, но според снимките, ниту таа не ги почитува тие мерки и правила.

Од Игор нема ниту трага, ниту глас, а откако Судот и забрани на социјалнтие мрежи да објавува слики со детето, таа за тоа води сметка, па не е познато дали наследникот е со неа на одмор или е во Сплит.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Популарно