Луна проговори за кавгите со нејзината мајка

Луна Џогани и нејзината мајка Анабела Атијас ги прекинаа сите контакти по финалето на „Задруга“, а веќе не се ни следат на социјалната мрежа Инстаграм.

На гостување во емисија, Луна ги откри сите детали за прекинувањето на комуникацијата со нејзината мајка и рече дека преку медиумите дознала дека Анабела ја блокирала на Инстаграм.

„Ме блокираше на Инстаграм, дознав преку медиумите. Не ја осудувам. Сфаќам дека тоа е нејзиниот гнев. Ако и одговара сега така, тоа е тоа. Таа веројатно не сака да ги гледа моите слики“, рече Луна.

Таа вели дека по ваквиот потег на Анабела, сепак не ја повикала мајка и’, и дека не сака да го стори тоа.

„Не сакам да ја побарам, ни да ја прашам нешто … Подобро е да бидеме вака, не сме се слушнале една од друга во изминатиот период. Нека ужива во одморот…“ , додаде Џогани.

На крајот, таа истакна дека е многу повредена од овој потег, но дека ја разбира и дека ќе остави да помине време и целата еуфорија околу ријалити шоуто и дека после тоа сигурно ќе разговара со мајка си.

„Времето е најдобриот лек за некои работи. Треба да помине некое време, за да се искристализираат и смират некои работи, а што се однесува до мене, ќе разговарам со неа понатаму“, вели Луна.

Анабела во моментот е на годишен одмор во Дубровник со својот поранешен сопруг Андреј Атијас и нивната ќерка Бланкица.

Дунавка Трифуновска и Ване Цветанов се разведуваат

Некогашната Мис на Македонија манекенката Дунавка Трифуновска  и поранешниот директор на финансова полиција, Ване Цветанов се разведуваат.

Веста на Фејсбук ја соопшти самиот Цветанов.

„Почитувани пријатели, како што навремено јавно Ве информирав за почетокот на убавата љубовна приказна, така сега јавно Ве информирам за крајот на убавата љубовна приказна. Дунавка е прекрасна личност, искрено и ја посакувам сета среќа на светот. Ја заслужува. Ние двајцата дојдовме од два различни света. Мојот живот е доста оптоварен со обврски и не е лесно да се живее со мене.

Навреме увидовме дека е невозможно да се спојат тие два различни света. Затоа одлучивме да ја затвориме романтичната приказна со коректен крај. За да остане запаметена како убава приказна која што се случила некогаш... Јас летово се посветувам целосно на кариерата, на институцијата која што ми е доверена, а дружбите ќе ми бидат претежно со моите деца. Здравје од Бога, во септември се гледаме со огромни институционални успеси“, напиша Цветанов на Фејсбук.

Оливера Балашевиќ: "Се борам, морам"

Три ипол месеци после смртта на сопругот Ѓорѓе Балашевиќ, писателката Оливера Савиќ Балашевиќ приреди претставување на книгата „Планета на дворот“, а на промоцијата се пристеи на првата средба со пејачот, но и последниот чардаш кој ѝ го извел под прозор.

Промоцијата течела многу емотивна, а Олја не ги криела солзите. Поттикната од ракоплескањето, зборувала и за својот покоен сопруг.

Во интервјуто за „Глориа“, сопругата на Балашевиќ откри како се носи со болката и во што пронаоѓа причина за насмевка.

-Ние двајца никогаш не престанавме да бидеме едно. Така сме воспитани, научени сме дека личните, емотивни доживувања се држат во себе, се носат во себе. Сето тоа е комплексно, но сега е така. Се борам, морам. Тука се моите деца, моите две внуки Симона и Петра - раскажа таа и додаде:

-Ѓоле е во сите наши спомени и сеќавања, а во секое негово дело се нашите приказни и нашите насмевки. Многу сум горда на своите деца, на нивното држење и истрајност. Начинот на кој тие, со огромно разбирање за мене, се ношат со нашата загуба е охрабрувачки и поттикнувачки, рекла таа.

(Фото) Сања Барбика: „Толку ви е капацитетот да процените“

Новата песна на Сања Барбика „Ковид и секс“ предизвика бура реакции, како позитивни така и негативни.

Додека едни ја фалеа за креативност и храброст, други  ја обвинија пејачката дека  се потсмева и поигрува со катастрофата која зацрни многу човечки судбини и одзеде илјадници животи.

Се чини дека Сања не можеше повеќе да издржи па се обрати на „хејтерите“ , но и до оние кои ја пофалија.

„Почитувани хејтери,

Долго размислував на крајот одлучив да оделам малце време и за вас.Свесна бев дека незнаете да ја препознаете храброста да се донесат новите трендови кај нас, но ете и овој пат решив да бидам во првите и покрај тоа што знаев на какви коментари ќе наидам.

Ама ако не Ви замерувам, толку Ви е капацитетот да процените и да вреднувате, само не ми е јасно како ги поддржувате естрадните уметници од регионот со овој жарн на музика, а нас домашните не плукате, вреѓате и понижувате, од мене простено Ви е.

На крајот од денот ако не Ви се допаѓа не слушајте и не гледајте, сите ние имаме различни вкусови, а во тоа сум сигурна бидејќи покрај многуте хејтерски коментари, добив дупло повеќе поддржувачки и охрабрувачки коментари, да бидам искрена Ви благодарам и на едните и на другите.

Имало и коментари од типот дека сум ги исмејувала жртвите од Ковид, НЕ НЕ НЕ, како би ги исмејувала кога и јас лично го прележав вирусот, темата на песната е таква се со цел малце позитива да дадеме на се околу ковид вирусот, да ја тргнеме барем на неколку минути негативната енергија!

Ве сака Сања Барби, наскоро се гледаме и дружиме на најдобрите забави!

П. С. Сигурна сум дека на истите често ќе ја барате да ја пеам Ковид и секс“ – дословно им порача струмичката Барбика.

Популарно