(Видео) Љубовната романса на Игор Џамбазов и Илина Арсова „заврши“ со клоца во глава

Македонскиот шоумен и мултиталентиран уметник Игор Џамбазов и врвната планинарка и сестрана спортистка Илина Арсова се во љубовна романса која достигнува кулминација.

Жешките летни денови вљубените осаменици решија да ги минат на некое помирно и попријатно место кога се пеколните горештини во прашање, па „гулапчињата“ ја одбраа Мијачијата. Прекрасната дивина на реканскиот крај, недопрената природа и нејзините убавини се како создадени за она што двајацата вљубени ги прави среќни.

И додека Џамбазов најмногу визуелно ужива во убавините на природата на село Јанче и околината, каде што се лоцирани, Илина верна на своите спортски навики и начинот на здрав живот, не ги пропушта своите физички активности.

Ако денот по утрото се познава, секое утро заго започнува со гимнастика. За онаа пред станување не знаеме, па нема да коментираме, ама она што се знае и гледа, не изгледа нималку лесно да се изведе, зашто Илина мома е вистинска Спартанка.

Како и секое, така и тоа предилинденско утро таа станала рано, па денот решила да го започне со вежби – „стој на раце“… Или поточно, склекови, во такава позиција, свртена наопаку, со нозете нагоре, кревајќи се горе-долу само на мускулите од рацета со сета тежина на телото. Можеби некому му изгледа лесно, ама оние што разбираат, знаат колку таа вежба е тешко и мачно да се изведе.

Џамбаз пак, пустиот љубопитен да види одблизу како тоа изгледа, да ѕирне како тоа се прави, како се изведува и пријде на дамата преблизу, на „непрописно“ и небезбедно растојание во желба да го овековечи моментот… И го овековечи! Сопствениот нокаут!

Нејзиното „стој на раце“ заврши со клоца во глава на љубопитниот Џамбазов! Зашто така свртена наопаку, Илина немала добра перцепција колку далеку од неа е „љубопитниот снимател“, а и не очекувала дека „ќе ја пикне главата каде што не му е местото“ и утринската вежба за малку ќе завршеше со хаварија!

Или поточно заврши, ама за среќа со незначителни последици… Се разбира по љубопитниот љубовник, кој беше „нокаутиран во еден потег“ со еден шут во глава – на нејќење! За утеха, „шутираниот“ доби едно: „Извини злато“!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Од стој на глава до клоца у глава......

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

(Фото) Се венчаше љубовницата на Шабан Шаулиќ!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца, позната како реалити ѕвезда, но можеби и пејачка за која најмногу се пишуваше поради аферата која ја имаше со пејачот Шабан Шаулиќ.

Цуца откри детали од наводната афера со покојниот пејач, поради што едно време беше во центар на внимание на јавноста. Познато е колку страдаше кога почниа Шабан, па од него јавно се прости во солзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na jednom Lepom Dvoru 👸⭐

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

Сепак, изгледа таа во меѓувреме пронајде сродна душа и се венчаше, а сликите ги објави на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

(Фото) Северина објави прва слика со менаџерот по новата соработка

Пејачката Северина Којиќ објави на социјалните мрежи една фотографија на која ужива во друштво со неколку пријатели, меѓу кои беше и нејзиниот менаџер Томица Перовиќ, со кој неодамна ја обнови соработката, која беше прекината по 17 години.

„Имам мал круг на големи луѓе“, напиша Северина во описот на фотографијата, која беше објавена на социјалните мрежи.

На сликата може да се забележи дека атмосферата е весела, а освен менаџерот Томица, на фотографијата се наоѓа и ПР на Северина, Давор Гргин, како и Миа Поповиќ. Во продолжение погледнете како изгледаше пејачката и нејзините пријатели.

Многу мажи сонуваат за Карлеуша, а еве кој е херојот што ја одби!

Една од најпопуларните балкански пејачки Јелена Карлеуша веќе 12 години е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ, а пред да го запознае, таа била лудо вљубена во Жељко Шашиќ.

Јелена на почетокот на кариерата имала емоции кон Шашиќ, кој во тој период ја почнуваше кариерата и имаше голем број хитови, меѓу кои и дует со Цеца Ражњатовиќ.

„Верувам дека таа приказна му е смешна, а и мене ми е сега. Жељко е одличен маж, но мојот вкус од тогаш, кога имав 14 години, драстично се промени. Сите мои детски љубовни приказни беа прекрасни. Секоја ми беше возвратена до тоа време на младиот пејач Шашиќ, кој беше многу постар од мене и деца не го интересираа“, открива Карлеуша.

Популарно