Ова е сопругата на Тозовац, таа е две децении помлада од него

Легендата на српската и југословенска музика, Предраг Живковиќ Тозовац, минатата година имаше каротидна зафат, а набргу потоа, тој изјави дека е во ред и дека нема сомнеж дека ќе може повторно да пее.

Тој потоа се пензионираше, придружуван од сопругата Емилија – Мима, која е во брак со него повеќе од три и пол децении. Патем, Мима е две децении помлада од него.

-Можам да кажам жена ми и со право кажувам жена, затоа што е вистинска жена и затоа што со неа поминав скоро половина од животот. Таа е многу трпелива, добра мајка е, добра пријателка, има и внука, затоа е и добра баба. Но, пред сè, таа беше пријател и поддршка во мојот живот. Јас сум Водолија а водолиите не можат да бидат сами. Легендарниот пејач откри дали има тајна за успешен и среќен брак:

– Пропатував низ целиот свет, музички го поминав целиот свет. Многу е тешко. Човек мора да биде филозоф и селанец и механичар и професор ако е жена и мајка, ако е маж и татко и сите заедно, и да го постави прашањето како минав низ животот. Бидејќи сè уште не ја завршив мојата приказна, не можам дефинитивно да ви кажам како поминав во животот. Досега беше многу убаво, беше многу добро а на моменти беше и тешко.

(Фото) Се венчаше љубовницата на Шабан Шаулиќ!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца, позната како реалити ѕвезда, но можеби и пејачка за која најмногу се пишуваше поради аферата која ја имаше со пејачот Шабан Шаулиќ.

Цуца откри детали од наводната афера со покојниот пејач, поради што едно време беше во центар на внимание на јавноста. Познато е колку страдаше кога почниа Шабан, па од него јавно се прости во солзи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na jednom Lepom Dvoru 👸⭐

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

Сепак, изгледа таа во меѓувреме пронајде сродна душа и се венчаше, а сликите ги објави на социјалните мрежи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivona Negovanovic Cuca 💕💖💕💖💕 (@cuca_official) on

(Фото) Северина објави прва слика со менаџерот по новата соработка

Пејачката Северина Којиќ објави на социјалните мрежи една фотографија на која ужива во друштво со неколку пријатели, меѓу кои беше и нејзиниот менаџер Томица Перовиќ, со кој неодамна ја обнови соработката, која беше прекината по 17 години.

„Имам мал круг на големи луѓе“, напиша Северина во описот на фотографијата, која беше објавена на социјалните мрежи.

На сликата може да се забележи дека атмосферата е весела, а освен менаџерот Томица, на фотографијата се наоѓа и ПР на Северина, Давор Гргин, како и Миа Поповиќ. Во продолжение погледнете како изгледаше пејачката и нејзините пријатели.

Многу мажи сонуваат за Карлеуша, а еве кој е херојот што ја одби!

Една од најпопуларните балкански пејачки Јелена Карлеуша веќе 12 години е во брак со фудбалерот Душко Тошиќ, а пред да го запознае, таа била лудо вљубена во Жељко Шашиќ.

Јелена на почетокот на кариерата имала емоции кон Шашиќ, кој во тој период ја почнуваше кариерата и имаше голем број хитови, меѓу кои и дует со Цеца Ражњатовиќ.

„Верувам дека таа приказна му е смешна, а и мене ми е сега. Жељко е одличен маж, но мојот вкус од тогаш, кога имав 14 години, драстично се промени. Сите мои детски љубовни приказни беа прекрасни. Секоја ми беше возвратена до тоа време на младиот пејач Шашиќ, кој беше многу постар од мене и деца не го интересираа“, открива Карлеуша.

Популарно