Детали за грозоморното убиство во Гостивар: Синот ја пронашол масакрираната мајка

Во Гостивар е убиена 60-годишна жена. За убиството осомничен е нејзиниот сопруг, 67-годишен жител на Гостивар, со кого подолго време имала нарушени односи.

Според првичните сознанија на Обвинителството, осомничениот со секира и нож ѝ нанел повеќе убодни рани по телото. Осомничениот во моментот е недостапен за органите на прогонот.

Случајот утринава околу 7 часот го пријавил синот на жртвата.

Од Јавното обвинителство соопштија дека обвинител од Основното јавно обвинителство во Гостивар заедно со крим техника извршил увид на местото на убиството.

Издадена се наредби за обезбедување и прибирање на траги од лице место, кои ќе бидат предмет на натамошно вештачење, како и наредба за обдукција на телото на починатата. 

Амди Бајрам бил позитивен на корона вирус

Tестот на корона вирус што посмртно му беше направен на Амди Бајрам е позитивен, потврдија од болницата Жан Митрев за Фокус.

Иако резултатот покажал дека Бајрам бил заразен, неговата фамилија, како што неофицијално дознаваме, засега планира да прави голем погреб со сите церемонии.

Пред само неколку дена, Амди Бајрам организираше и присуствуваше на свадба на неговата внука во Турција на која имаше 600 гости.

ТАЖНА ВЕСТ: Почина Амди Бајрам

Почина Амди Бајрам поранешниот пратеник и политичар на 64 годишна возраст.

Од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија (СРМ) за Канал 5 јавуваат дека тој на 64 годишна возраст починал во клиниката Филип II поради проблеми со срцето.

Извор: Канал5

Тешка сообраќајка во тетовско - повредени две лица

Вчера во 07.40 часот било пријавено дека на локалниот пат с.Желино – Палатица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „смарт“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Џ.Е.(22) и товарно возило „мерцедес“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Ј.(50), и двајцата од с.Палатица, тетовско, соопштуваат од МВР.

Во незгодата, М.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, а Џ.Е. со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Тетово.

Извршен бил  увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Тетово.

Популарно