Бившата на Даниел Кајмакоски има ново момче

Кристина Димитриевска после разводот со пејачот  Даниел Кајмакоски особено внимение им се посвети на сопственот живот и кариера, пробивајќи се на голема врата меѓу познатите и популарни личности.

Кристина летово често го минуваше во Охрид. Оттаму нови фотографии постојано објавуваше на социјалните профили.

Во опуштена атмосфера крај езерскиот бисер, тетовската убавица седната во столица, од утро до мрак ужива во својот пијалак, впивајќи ги последните сончеви зраци на летото што си оди. Сепак, на една од споделените фотографии, Кристина не е сама. Во кафе барот на истата плажа, мисицата e навалена на рамото на младо, тетовирано, мускулесто момче, чија широка насмевка доволно говори, колку нејзиното друштво му годи. И тука веднаш се раѓаат „сомнежите“ и дилемите, дали можеби по разводот со Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска за прв пат јавно го покажа новото момче?

Во описот на фотографијата таа со емотикон во вид на срце нагласила дека се работи за љубов, но пријателска.

Таа претходно дополнително ја подгреа атмосферата со кусиот видеоклип од автомобилот во кој јасно и отворено порача.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Kissing burns 6.4 calories a minute. Wanna workout?”🤔💋🌄

A post shared by MISS BALKAN 2019 👑 (@kristina.dimitry) on

„Бакнувањето согорува 6,4 калории во минута. Сте за ‘тренинг’?“

Луѓето од овие хороскопски знаци најмногу сакаат да се расправаат

Некои луѓе сакаат да избегнат кавга по секоја цена и се најсреќни кога сè е мирно, а некои се однесуваат како да едвај чекаат да започнат расправија секогаш кога за тоа ќе се роди можност. А според астролозите, токму следните 2 хороскопски знака никогаш не можат да одолеат на ваквата можност:

1. Овен

Овните се познати по својата агресивност, импулсивност и воинственост. Тие лесно се фрустрираат затоа мора да бидете внимателни со нив бидејќи никогаш не знаете што ќе ги исфрли од такт. Откако ќе се налутат, нема да се двоумат да ви дадат до знаење како се чувствуваат. Тие немаат многу трпеливост, затоа ќе започнат расправија за кратко време и секогаш ќе излезат од истата како победници.

2. Шкорпија

Шкорпиите сами по себе не се агресивни, но ако некој ги повреди тие имаат тенденција да се налутат, па дури и да бидат насилни. Шкопријата нема да се воздржи од врескање, фрлање работи или удирање во ѕидовите. Ако ги вознемирите, тие лесно ќе започнат расправија. Покрај тоа, тие  никогаш не забораваат за што се расправаат, па затоа не е невообичаено години подоцна да извлечат стара кавга и да продолжат да се расправаат со истото темпо.

(Видео) Милица Павловиќ се затегна и запеа, па ја наполнија со – пари!

Атрактивната пејачка Милица Павловиќ важи за една од најпопуларните и најплатените од „Ѕвездите на Гранд“, а тоа го докажува и видеото кое се појави на социјалните мрежи.

Милица на една свадба во Белград запеа, а снимката од тој настан беше објавена на Инстаграм, при што може да се забележи дека пејачката едвај ги држи парите кои ги доби како бакшиш.

Милица запеа голем хит од колешката Ана Бекута, а парите веднаш почнаа да пристигнуваат од сите страни. Во продолжение може да погледнете како изгледаше тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

‘Od tebe mi nista nije ostalo.’ #milicapavlovic #anabela

A post shared by Milica Pavlovic (@milicapavlovic__star) on

Две години од с00браќајаката на Дарко Лазиќ - Од борба за живот до целосна трансформација

Популарниот пејач Дарко Лазиќ на 23 октомври 2018 година доживеа тешка сообраќајка, а две години подоцна целосно го промени својот имиџ и живот.

Лазиќ со автомобил излета од патот и се преврте на кров, а потоа беше потврдено дека бил под дејство на алкохол.

Во болница беше примен со тешки повреди, па можеше и да го загуби животот, по што веднаш заврши во вештачка кома. Пејачот повеќе од еден месец престојуваше на интензивна нега, а неговата состојба се менуваше од ден во ден.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤔🤔🎵🎵🎶♥️

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Дарко имаше оштетено белодробно крило, па дишеше со помош на вештачки, а во еден момент му откажа и бубрегот. Но, по неколку операции некако успеа да се избори за неговиот живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎💤💤✈

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Повеќе за случувањата во последните две години прочитајте ТУКА.

Популарно