Милијана го остави дедо Милојко, а сега е во врска со позната личност!

Милијана Божиќ отворено зборуваше за тоа во какви односи е во моментов со дедото Милојко Божиќ, со кој беа во брак и во реално шоу поради што се „прославија“ во регионот.

„По излегувањето од вилата, заминав кај него да си ги земам своите работи и се вратив дома. Милојко го сретнав неколку пати во град, тој уште не може да прифати дека не сме заедно и дека ќе се разведеме, но од тоа нема бегање“, кажа Милијана.

Милијана откри дека има ново момче во моментов, кое е позната личност.

„Да, имам ново момче, сите го знаете, доаѓаше тука неколку пати, но нема јавно да го кажам неговото име“, беше таинствена поранешната натпреварувачка во реално шоу.

Синот на Миранда од серијата е вистински убавец

Снимањето на продолжението на познатата серија „Сексот и градот“ во голема мера е во тек, а фотографии од сетот се објавуваат секојдневно.

На најновите фотографии, покрај добро познатите ликови, како што се Синтија Никсон, популарната Миранда и нејзиниот партнер Стив, кој го игра актерот Дејвид Егенберг, можеме да видиме и колку пораснал нивниот син во серијата.

Имено, малиот Брејди, кој ги воодушеви гледачите со својата симпатична црвена коса, денес веќе е младо момче. Иако како возрасен не го игра истиот актер што го видовме во оригиналните епизоди од серијата, интересно е да се види колку време помина од последното продолжение.

Синтија, Дејвид и нивниот телевизиски син беа фотографирани во друштво на актерката Кристин Дејвис, која го игра ликот на Шарлот и нејзиниот сопруг од серијата, чии деца исто така пораснаа. Да се потсетиме, тие во серијата се родители на близначките Лили и Роуз.

Фановите на култната серија „Сексот и градот“ беа воодушевени откако беше објавено дека ќе се снима продолжението. Неодамна протече дел од сценариото, а многумина се разочарани од тоа што наводно ќе се случи со ликовите.

Сите се чудат како успеа да се движи

Лејди Гага беше фотографирана на улиците на Њујорк кога го напушти телевизиското студио, а за таа прилика пејачката облекла вртоглаво високи чевли од дури 30 сантиметри.

Лејди Гага е позната по екстравагантниот стил на облекување, а така беше и овој пат кога папараците ја фотографирале во Њујоркс. Имено, пејачката облекла високи потпеции од дури 30 сантиметри.

Пејачката ја снимила емисијата и за таа прилика излегла од студиото во црн фустан. црни кожни чизми и црна чанта.

Друштво ѝ правел телохранителот, кој цело време бил до неа, додека таа потпишувала автограми на своите обожаватели.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес не е претерано поволен ден за земање или давање било какви позајмици. Потрудете се да ги чувате своите пари. Можно е да не можете да се одлучите по кој пат да тргнете. Саканата личност посакува брак. Избегнувајте претерано напрегање.

БИК

Немате доволно доверба во некои ваши соработници и тоа ве кочи кон можно остварување на тимскиот дух. Тешко ви е да остварите добар однос со вашиот партнер. Иако се сакате, комуникацијата е лоша. Можен е проблем со алергии.

БЛИЗНАЦИ

Ќе бидете под голем стрес затоа што ве очекуваат голем број обврски а многу малку време за да ги завршите. Можно е да имате некои помали расправии со саканата личност. Можни се проблеми со здравјето.

РАК

Може да очекувате промени на работно поле и да остварите напредок каков што одамна посакувате. Тешко ви е да донесете конкретна одлука на ова поле Односот со партнерот не ве исполнува но не сте подготвени за промена. Ќе ве следи малаксаност.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, можно е да очекувате некои помали проблеми во текот на денешниов ден. Обидете се да избегнувате конфликти со партнерот. Вашиот однос доаѓа до сериозна криза. Ќе имате чувствителна бешика.

ДЕВИЦА

Денес немојте да очекувате дека ќе имате промени на полето на работата. Посветете се малку на некои други работи. Можно е да добиете многу внимание и нежност од саканата личност. Можна е респираторна инфекција.

ВАГА

Ќе успеете да ги решите проблемите кои ве мачат веќе некое време. Денес ви доаѓа големо олеснување. Не ви е лесно да го покажете својот интерес кон личноста која ви се допаѓа. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Денес ви се препорачува одмор од работата и опкружувањето кое генерално ви донесува само стрес и нервоза. Доколку сте во брак, очекувајте сериозен разговор со саканата личност. Избегнувајте напрегање.

СТРЕЛЕЦ

Немојте да донесувате важни одлуки ако се бара тоа денес од вас. Генерално оваа фаза не е поволна за промени. Ви годи слободата која ја имате и не сте подготвени да се врзите за некој нов. Несоницата е нагласена.

ЈАРЕЦ

Потрудете се да покажете дека сте подготвени да бидете дискретни околу некои прашања. Деловните тајни треба да се чуваат. Денешниов ден може да ви донесе некои отежнувања и компликации во љубовта. Можно е воспаление на мускулите.

ВОДОЛИЈА

Доколку сте во било каков конфликт со законот, авторитетите или надредените, денешниов ден не е поволен за вас. Емоционално сте стабилни и уживате покрај саканата личност која ве усреќува. Немате проблеми со здравјето.

РИБИ

Ве очекува значајно подобрување на финансиската состојба што ќе влијае доста позитивно на вашата деловна ситуација. Ве очекуваат бурни и драстични промени на љубовно поле. Обрнете внимание на апетитот и исхраната.

Популарно