(Фото) Госпоѓица Розмантична, по раскинувањето на свршувачката, разголена и саркастична

Македонската мисица и модел Емилија Розман експресно „се сврши“, па „бракот на проба“ со несудениот сопруг Стефан Ангелкоски уште поекспресно и заврши. 24 часа познанство, две недели заедништво и толку од „љубовта на прв поглед“, која исчезна на „првата кривина“, онака како и што се појави – одненадеж и без трага.

Што ли беше тоа што Емилија преку ноќ ја натера да се препушти во брачните прегратки на непознатото момче, па од „брачните води“ во кои не влезе ни „до глуждови“, ја натера преку ноќ и да избега, македонската убавица се обиде во една-две реченици да го објасни во куста изјава за еден од македонските портали:

„Ние не бевме во брак како што пишуваат медиумите. Само се раскина свршувачката меѓу нас. Одлуката за самото запросување беше избрзана, нè понедсоа емоциите и се случи. Ќе гледам на ова како на една авантура, а нему му посакувам сè најубаво и се надевам дека ќе ја пронајде вистинската за него“ – изјави Емилија за порталот „Репортер“, при тоа не спомнувајќи му го ниту името во изјавата на својот довчерашен потенцијален животен сопатник.

Иако Розман тврди дека со Стефан не биле во брак, туку само биле свршени, она што повеќе го нема на нејзиниот Фејсбук и Инстаграм, остана во архивите на медиумските написи, каде на објавените фотографии на тогаш „штотуку земените гулапчиња“, пишува нешто друго: „Just married ( штотуку земени)“  – стои на онаа што госпоѓица Розмантична тогаш ја сподели на своите Инстаграм приказни…

„Стапи во брак со Емилија Розман“ – пишуваше пак покрај  заедничката фотографија што тогаш Стефан ја објави на својот Фејсбук профил.

И кај двајцата – исто, но поразлично од она што сега го тврди во изјавата Емилија Розман!?

Како и да е, во брак или само свршени, Емилија во изјавата не наведе „каде пукнала (пред)брачната тиква“, а од љубовта „од овде до месечината“, остана само… месечината!?

Патем, дали обидувајќи се да ги избрише тазе сеќавањата како во лош сон, Емилија ги избришала сите заеднички фотографии со „несудениот“ сопруг од своите профили на социјалните мрежи, додека кај Стефан се’ уште може да се најде понекоја иод свечениот ручек при семејната прослава на… „свршувачката“!?

Затоа пак госпоѓица Розмантична не пропушти да биде саркастична во најновата фотообјава насвојот Инстаграм, како и претходно, кога правејќи си „мајтап на своја сметка“ со еднаш облечената венчаница „по грешка“ и прати порака и на другата страна.

Овој пат госпоѓица Розмантична со, до душа стара фотографија од плажа, со „разголена задница“  објасни како и е по „разводот“ или како што вели, по „растурањето на свршувачката“.

„Тешко ми е…“ – напишала под својата објава. Или во превод: „Real feel like“… Како на сликата?

(Фото) Жешки снимки: На Јелена ѝ испаднаа градите!

Топ-моделот Јелена Кнежевиќ во јавност ги претставува сите провокативни изданија. Во прилог на ова тврдење оди и снимка која оваа заводничка ја објави со своите фанови.

Јелена избра стајлинг во кој изгледа многу провокативно, а мажите нема да останат рамнодушни на бујните облини кои испаѓаат од костумот, кој Јелена го избра за ова.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💋

A post shared by 🐍𝑱 𝑬 𝑳 𝑬 𝑵 𝑨 🔱 (@_jelenaknezevic_) on

Погледнете во продолжение како изгледаше снимката:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

✨🥂🦞

A post shared by 🐍𝑱 𝑬 𝑳 𝑬 𝑵 𝑨 🔱 (@_jelenaknezevic_) on

(Видео) Дајана Пауновиќ крена нога сред емисија во живо, па покажа – премногу!

Дајана Пауновиќ е една од најатрактивните и најзгодните водителки, а сега повторно не остави без здив.

Во текот на емисијата се појави шега меѓу Дајана и нејзиниот колега дека таа не може толку лесно да ја крене ногата и да ги покаже чорапите, како тој и додека покажуваше како го прави тоа, за малку ќе покажаше – се.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uvek na vrhu gledanosti. Hvala na poverenju #vikend #novojutro #svitanje #pink #informativnamreža @rtvpink

A post shared by DAJANA (@dajana.paunovic) on

Погледнете во продолжение за што станува збор:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dajana Paunović digla nogu pa pokazala previše 😂😂😂

A post shared by ⬆⬆🔝Zapratite🔝⬆⬆ (@srbija_showbizz) on

(Фото) Погледнете како дојде Јелена Карлеуша на снимање

Како некој кој ги познава модните стандарди за девојки, кои верно ги следат и коментираат многумина, би кажале дека овој пат пејачката се надмина себеси.

Карлеуша откако се врати од летовање, не престана да објавува фотографии во различни модни комбинации. Овој пат се појави со отворено деколте, долг фустан и тоа црн до под, а градите само што не испаднале.

Дали нејзината намера беше повторно да покаже како води сметка за својата витка линија – не знаеме. Мора сами да ја погледнете фотографијата и да процените и секако многу фанови останаа без здив поради оваа фотографија.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🐍

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Популарно