Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денот на работното место тече во добра комуникација со соработниците и воспоставување на нови договори. Ве очекува финансиска добивка. На емоционален план имате потреба да доминирате над партнерот. Здравјето е солидно.

БИК

На работното место сте самоуверени и влегувате во конфликти само за да докажете дека сте во право. Емотивно сте расположени за размена на нежности и слатки зборови со другата половина. Прошетката е добар начин за опуштање и подобрување на расположението.

БЛИЗНАЦИ

Деловните проблеми никако да завршат а тоа ве прави фрустрирани. Емоциите ви вријат, можете да дојдете до проблеми во врската поради љубомора. Кога е здравјето во прашање, физички сте неактивни а тоа доаѓа на ваша штета.

РАК

Ви следи деловно и финансиски успешен ден. Ќе бидете задоволни затоа што трудот ќе ви се исплати. Во емоционална смисла сте потонале и размислувате за минатото кое не можете да го промените. Здравјето е солидно.

ЛАВ

Поради работата самодовербата ви е доста ниска. Сатисфакција добивате на емоционално ниво преку партнерот на чија љубов и поддршка можете да сметате во секој миг. Кожата ви е прилично чувствителна.

ДЕВИЦА

Денес е поволен ден за да се позанимавате со некои постари обврски и конечно да ги тргнете од дневниот ред. Во емоционална смисла сте незаинтересирани за било какви дружења или нови познанства. Здравјето ви е солидно.

ВАГА

Расположени сте за работи и сите цели ви делуваат лесно остварливи и достапни. На емоционален план сте напнати па можно е да вашето незадоволство да го „истурите“ врз партнерот. На здравствено поле можни се проблеми со алергии.

ШКОРПИЈА

Во тек е деловен ден поради што ќе се чувствувате максимално фрустрирани. Имате чувство дека не се поместувате од мртва точка. Денот е одличен за љубовна комуникација од таен тип. Синусите ви се прилично чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Денешниот ден е неповолен за комуникација и сообраќај па пожелно е да бидете внимателни. Во емоционална смисла сте затворени и не сакате да зборувате отворено за вашите емоции. Ве очекува нервоза од минлив тип.

ЈАРЕЦ

Денот е неповолен за состаноци па можете да очекувате неко од нив да бидат одложени, а на оние кои ќе бидат одржани можно е да не го добиете она кое го посакувате. Имате понуда за да влезете во нова авантура, но ќе размислувате дали да ја искористите. Чувствително грло.

ВОДОЛИЈА

Ова е одличен ден за јавен деловен успех особено ако работата има врска со законот или јавноста. Расположени сте за љубов, гледање и комуникација со другата половина. На здравствено поле немате проблеми.

РИБИ

Максимално сте посветени на своите деловни обврски и успех. Денес е одличен ден за ново познанство со потенцијалниот партнер кој можете да го запознаете преку работа. Во физичка смисла сте стабилни и силни

Порта.мк

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес нештата ќе ви излегуваат од контрола, ќе се чувствувате како да не завршувате доволно обврски на време. Доколку планирате да направите некоја инвестиција, денес не е поволен ден. Чувајте ја вашата заштеда за во иднина затоа што можеби ќе ви притреба за некој здравствен проблем.

БИК

Денес ќе се чувствувате витални и полни со енергија. Ќе правите добри планови и успешно ќе ги спроведувате во дело. Внимавајте на документите пред да го ставите својот потпис. Оние кои се во врска ќе разговараат околу некој проблем кој ги мачи веќе долго време.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе се чувствувате немирни и анксиозни. Можно е да го трошите вашето време на безвредни задачи. Посетете некое религиозно место, тоа ќе ви помогне да ги соберете вашите мисли. Побарајте совет од некоја постара личност во разрешување на некој проблем.

РАК

Денес ќе сакате да се социјализирате и да се дружите со пријателите со кои одамна не сте се виделе. Ќе ве интересираат вести околу модата, убавината и како да се унапредите себеси. Оние кои студираат ќе добијат добри вести. Вљубените Ракови ќе уживаат во романтиката со партнерот.

ЛАВ

Денес ќе биде особено зафатен работен ден за вас, ќе бидете изморени и едвај ќе пронајдете време за себе. Поради преголемата работа и умор ќе ги занемарите и најблиските. Можно е да планирате некое подалечно патување. Внимавајте на вашите финансии.

ДЕВИЦА

Денес успешно ќе држите се под контрола. Среќата е на ваша страна и ќе успеете да остварите некоја замисла која веќе долго време на посакувате. Ќе поминете добро време со блиските а тоа ќе ве исполни со позитива и елан. Оние кои се сингл ќе запознаат личност преку своите пријатели.

ВАГА

Денес можно е да претрпите некоја загуба поради неправилна инвестиција на вашите финансии. Бидете повнимателни и барајте помош од поискусните за да избегнете нови грешки. Внимавајте какви нешта споделувате во вашите разговори, можно е да си создадете проблем така што ќе издадете некоја туѓа тајна. Ќе бидете доста самокритични а тоа ќе му смета на оние во вашата околина.

ШКОРПИЈА

Денес очекувајте добри вести во врска со вашата професија. Во вашето семејство пристигнува неочекувана радосна вест која ќе ве прави среќни со денови. Избегнувајте да влегувате во конфликти кои не ве засегаат вам директно. Избегнувајте да правите инвестиции некое време. Оние кои се студенти треба повеќе да се фокусираат.

СТРЕЛЕЦ

Денес тешко ќе успевате да го одржите својот фокус на вашата работа, вашите мисли ќе летаат на други места.. Ќе размислувате за неважни нешта. Сега е вистинско време за да се насочите кон остварувањето на вашите планови затоа што вашите конкуренти се на послаба позиција од вас, искористете ја шансата. Оние кои се во потрага по работа, им се насмевнува одлична прилика.

ЈАРЕЦ

Денес ќе чувствувате негативни вибрации околу себе кои ќе ви ја уништуваат енергијата. Избегнувајте да читате вести или негативни нешта затоа што тоа додатно ќе влијае на вашето расположение. Очекувајте помош од некој близок во врска со некој проблем. Ќе морате самите да донесете некоја важна одлука која ќе ве засега само вам.

ВОДОЛИЈА

Денес ќе се соочите со големи препреки на работното место, ќе мислите да се откажете, но сега не е вистински миг за да застанете. Почнете да планирате и да правите стратегија како да ги надминете. Можно е да трошите пари на непотребни нешта а тоа ќе ги прави несреќни блиските околу вас.

РИБИ

Вашата напорна работа се исплати, можете конечно да здивнете. Ќе планирате да посетите некоја драга личност која не сте ја виделе одамна, вашата посета ќе ја израдува. Вашите конкуренти сметаат дека сте вистински способни и надарени и ве ценат поради тоа. Ќе слушнете добра вест во врска со ваш брат/сестра.

Порта.мк

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Иако сакате да ја промените работата, имате впечаток дека сѐ уште не сте сосема подготвени на тој чекор. Не сте сигурни во своите емоции и потребно ви е време да сфатите каков однос сакате со саканата личност. Губиток на апетитот.

БИК

Поради недостатокот на концентрацијата може да правите поголеми грешки на деловно поле па поведете сметка околу тоа. Се чувствувате некако потиштено. Како да не можете да ги остварите сите желби. Проблеми со низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат помали промени на работа. Ви треба време да се навикнете на тоа. Моменталната состојба помеѓу вас и саканата личност не ги задоволува вашите потреби. Можеби размислувате за раскинување. Потребен ви е сон.

РАК

Добро сте расположени и подготвени сте да вложите максимум енергија во работата и во добрите односи со колегите. Доколку сте влегле во некоја нова љубовна врска, ќе бидете задоволни. Внимавајте на зглобовите.

ЛАВ

Денес сте многу напнати и не ви е лесно да ги остварите своите цели на деловно поле. Саканата личност ќе покаже колку и значите и дека е подготвена да вложи максимум енергија во вашиот однос. Можни се болки во грбот.

ДЕВИЦА

Ќе имате многу пречки на деловно поле и ќе сакате на некој начин да се изолирате од опкружувањето. Ако сте во брак, саканата личност ќе ви приреди некое убаво изненадување. Ќе бидете среќни. Проверете го нивото на холестерол.

ВАГА

Викендов ќе успеете да ги остварите своите планови без поголеми проблеми. Ве очекува поволна фаза за работа. Можеби спонтано ќе успеете да ја освоите личноста која ви се допаѓа веќе некое време. Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Ова е добар период за вашата работа. Може да очекувате некои добри можности за заработка. Имате многу доверба во вашиот партнер и убаво ви е кога сте заедно. Избегнувајте шеќер.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е период во кој ќе имате голем број деловни обврски. Нема да ви биде лесно да постигнете сѐ одеднаш. Многу сте заљубени во вашиот партнер и сакате оваа врска да успее. Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Не ве чекаат никакви дополнителни обврски на работа. Може да очекувате генерално мирна состојба на ова поле. Можеби не ви е лесно да донесете конечна одлука, но честопати размислувате за раскинување. Слаба циркулација.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува период во кој ќе бидете склони кон помали проблеми на деловно поле. Можеби на вашиот љубовен живот му недостасува возбуда. Влеговте во монотона фаза. Имате зголемен притисок.

РИБИ

Може да дојде до помали промени во односот со колегите и поради тоа не сте задоволни. Ако сте зафатени, ве очекува романтична атмосфера и многу нежности во односот со партнерот. Вкочанетост во пределот на грбот.

Порта.мк

Дневен хороскоп за 18.октомври 2020 година

ОВЕН

Работа: Амбициозни сте и имате впечаток дека се подобри од колегите. Пробувате да ги наметнете своите идеи, а соработниците ве сметаат за тешка личност за соработка.

Љубов: Емотивната врска е завршена.

Здравје: Проблеми со притисок.

БИК

Работа: Имате впечаток дека работната ситуација е идеална.

Љубов: Задоволни сте. Посветени сте на саканата личност и многу ви е драгоцено чувството на сигурност кое ви го пружа.

Здравје: Проблеми со бешиката.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сте потфрлиле поради многу проблеми на работа. Колку и да се трудите да ги решите, имате впечаток дека работата стагнира.

Љубов: Максимално уживате во тајна врска.

Здравје: Напнати сте, ви треба релаксација.

РАК

Работа: Во фаза на стагнација сте. Пробувате да ги решите проблемите со соработниците, но без успех.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Саканата личност приметува во какво расположение сте и пробува да ве опушти и да ви ја врати самодовербата.

Здравје: Солидно здравје.

ЛАВ

Работа: Вашите напори не даваат резултати. Сте очекувале успех, па сте разочарани што до тоа не дошло.

Љубов: На ова поле, дошол моментот на соочување со другата страна и разјаснување на проблемите.

Здравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Одличен ден за формулирање на работните цели. Многу сте детални и имате јасна визија што сакате да постигнете.

Љубов: Во емотивната сфера ве очекува интересно познанство.

Здравје: Одмор ви е неопходен.

ВАГА

Работа: Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Го очекувате нивниот повик, но тие не се јавуваат.

Љубов: Задволни сте од односот со партнерот. Ви годи неговиот заштитнички став.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Работа: Ситуацијата е таква што на работа имате впечаток дека ја „удирате главата во ѕид“. Проблеми има, но без решенија сте.

Љубов: Единствена област во која се чувствувате исполнето, е полето на тајната врска.

Здравје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Организирани сте, вредни и очекувате поголем успех.

Љубов: Лошо стоите финансиски, но не сакате саканата личност да се грижи, па премолчувате.

Здравје: Солидно.

ЈАРЕЦ

Работа: Во расчекор сте со колегите. Додека тие се подготвени на промена и ризици, вас таквите работи ве одбиваат.

Љубов: Не сте задоволни. Другата страна сака да го поправи односот, но од ваша страна нема заинтересираност.

Здравје: Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Со колегите имате различно гледање на работните планови.

Љубов: Ситуацијата во брак е незадоволувачка. Партнерот е исклучително нервозен, се му пречи и со нетрпение чека да почне караница со вас.

Здравје: Не сте опуштени.

РИБИ

Работа: Не сте задоволни од соработката со колегите. Тие не ги прифаќаат вашите нови, невообичаени идеи.

Љубов: Партнерот го забележува вашето лошо расположение и пробува да ве опушти.

Здравје: Стрес е главен проблем.

Популарно