Дневен хороскоп за 19. септември 2020 година

ОВЕН

Работа: Расположени сте за комуникација, но не и за отстапки.

Љубов: Емотивн сте презадоволни и подготвувате подарок изненадување на другата половина.

Здравје: Чувствителни белите дробови, внимавајте со ладни пијалоци.

БИК

Работа: Поволен ден за прилив на финансии, што позитивно ќе влијае на вашето расположение. Од работата сте задоволни.

Љубов: Уживајте во љубовта и со партнерот планирате краток пат – излет во природа, недалеку од местото каде живеете.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Незадоволни сте од ситуацијата на работа и размислувате што треба да направите и промените за да дојде до промена на ситуацијата.

Љубов: Имате потреба за дружење, така со партнерот организирате средба со пријателите.

Здравје: Синусите се чувствителни.

РАК

Работа: Со полн оптимизам ги планирате новите работни предизвици.

Љубов: Љубовта не ви оди од рака, и размислувате каде грешите кога љубовните односи се во прашање.

Здравје: Солидно, а ќе ви годи прошетка во природа.

ЛАВ

Работа: Работно сте при крај на силата. Ви треба одмор за да може да продолжите да се борите против работните проблеми.

Љубов: Во емотивна смисла, денот е одличен за кратко патување со партнерот кој ќе ви го подигне расположението.

Здравје: Непроменето.

ДЕВИЦА

Работа: Ја користите интиуцијата за правење на работни планови и пристап кон соработниците.

Љубов: Незадоволни сте од емотивното поле и имате впечаток дека тој сегмент не го контролирате.

Здравје: Задоволувачко.

ВАГА

Работа: Задоволни сте од работата и правите конкретни планови за следниот период.

Љубов: На ова поле ве чека изненадувачко познанство и љубовна понуда за која не сте сигурни дали треба да ја прифатите.

Здравје: Добро.

ШКОРПИЈА

Работа: Не сте расположени за работни обврски и за вас многу подобро е добро да се одморите.

Љубов: Партнерот ве информира дека ја загрижува вашиот однос со некој пријател.

Здравје: Физички сте слаби.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Расположено правите планови убедени во своите способности и работен успех.

Љубов: Емотивно сте потонале, не работите ништо себе да си помогнете, и не гледате излез од ситуацијата.

Здравје: Во физичка смисла се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Размислувате која стратегија да ја примените на следните состаноци. Неоки состаноци ќе бидат одложени во последен момент.

Љубов: Имате нагласена потреба за љубов и интима со партнерот.

Здравје: Солидно.

ВОДОЛИЈА

Работа: Работата ви е приоритет. Имате потреба да се издвоите и во мир и тишина да размислите за идните планови.

Љубов: Вљубени сте, времете го посветувате на другата половина, и на тој начин ги полните батериите.

Здравје: Бубрезите ви се чувствителни.

РИБИ

Работа: Задоволни сте и правите детален план за следниот период.

Љубов: Имате потреба за емотивна блискост. Го организирате времето така да еден ден посветувате на себе, а другиот на партнерот.

Здравје: Одлично се чувствувате.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес ќе биде вообичаен ден. Бидете повнимателни во сообраќајот. Ќе добиете нова информација во врска со некој правен проблем. Денес останете самоуверени и внимавајте кога зборувате, можно е да кажете нешто што не го мислите. Поминувајте време со деца и посветете се на вашата дневна рутина. Здравјето е добро, пристигнуваат позитивни вести.

БИК

Денес ќе се ослободите од некој долг. Ќе добиете добри информации во врска со вашето дете. Ќе остварите профит во вашиот бизнис и ќе ве очекуваат пријатни промени. Пристигнува некоја поволна можност да напредувате и да инвестирате во вашата работа. Избегнувајте разговор за лични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Денешниот ден ќе биде со постојани промени. Ќе ја вреднувате конкуренцијата на работното место а тоа ќе прави да сакате да работите повеќе на себеси. Некој семеен проблем ќе ве вознемири. Избегнувајте да трошите непромислено. Пристигнува предлог за некоја нова бизнис инвестиција. Избегнувајте да давате заеми, внимавајте повеќе на здравјето.

РАК

Ве очекува добивка на работното место. Пред да излезете од домот земете благослов од некоја постара личност. Ве очекуваат големи одговорности на работното место. Денес е поволен ден за вашиот бизнис. Внимавајте од непознати личност некој ќе се обиде да ви наштети. Среќна атмосфера во домот.

ЛАВ

Денес е пријатен ден за вас. Времето кое ќе го имате на претек ќе одлучите да го вложите во вашата работа. Можно е да одите на кратко патување. Оние кои се невработени ќе добијат одлична понуда. Пријатни мигови со брачниот партнер. Можно е да ве загрижува некој семеен проблем, консултирајте се со постара личност.

ДЕВИЦА

Денес ќе бидете успешни. Ќе правите нови планови во врска со вашата кариера. Можно е да организирате семеен собир со личности од потесното семејство. Ќе бидете полни со енергија и позитива. Физичкото здравје треба да добие поголема грижа.

ВАГА

Денес можно е да отпатувате негде, но внимавајте повеќе на здравјето. Ви претстои можност за растење на вашиот бизнис, ви пристигнуваат нови понуди. Оние кои се студенти, ќе добијат позитивни резултати. Внимавајте во сообраќајот и избегнувајте да правите непромислени трошоци.

ШКОРПИЈА

Можно е да се соочите со некои потешкотии на работното место. Оние кои се студенти и имаат проблеми, конечно ќе дојде до нивно разрешување. Направете инвестиција во вашиот бизнис, ќе се одрази позитивно на иднината. Слатки мигови кај оние кои се во брак.

СТРЕЛЕЦ

Денес ќе бидете под стрес. Ве очекува недоразбирање со некој колега од работното место. Внимавајте на вашата лутина и обидете се да ја контролирате. Изморени сте и исцрпени, посветете повеќе внимание на вашето здравје. Вашиот партнер ве поддржува, внимавајте на конкуренцијата.

ЈАРЕЦ

Денес е одличен ден за вас, сите ваши планови ќе бидат остварени. Донесувајте важни одлуки повнимателно. Ако сакате да започнете нов бизнис, консултирајте се со семејството. Добри вести од некој ваш близок. Посветете повеќе внимание што консумирате.

ВОДОЛИЈА

Денес ви претстојат некои промени на работното место кои ќе доведат до успех. Профит и добивка. Внимавајте на вашите конкуренти, некој ќе сака да ве претстави во лошо светло. Не го напуштајте работното место без да ги завршите сите обврски, тоа може да се одрази лошо.

РИБИ

Голем дел од значајната работа ќе биде успешно завршена. Некои Риби ќе размислуваат да го променат работното место. Немојте да верувате лесно секому и земајте ги нивните зборови со резерва. Ќе се ослободите од некој долг, партнерот ќе ви ги искаже своите чувства.

Порта.мк

Луѓето од овие хороскопски знаци најмногу сакаат да се расправаат

Некои луѓе сакаат да избегнат кавга по секоја цена и се најсреќни кога сè е мирно, а некои се однесуваат како да едвај чекаат да започнат расправија секогаш кога за тоа ќе се роди можност. А според астролозите, токму следните 2 хороскопски знака никогаш не можат да одолеат на ваквата можност:

1. Овен

Овните се познати по својата агресивност, импулсивност и воинственост. Тие лесно се фрустрираат затоа мора да бидете внимателни со нив бидејќи никогаш не знаете што ќе ги исфрли од такт. Откако ќе се налутат, нема да се двоумат да ви дадат до знаење како се чувствуваат. Тие немаат многу трпеливост, затоа ќе започнат расправија за кратко време и секогаш ќе излезат од истата како победници.

2. Шкорпија

Шкорпиите сами по себе не се агресивни, но ако некој ги повреди тие имаат тенденција да се налутат, па дури и да бидат насилни. Шкопријата нема да се воздржи од врескање, фрлање работи или удирање во ѕидовите. Ако ги вознемирите, тие лесно ќе започнат расправија. Покрај тоа, тие  никогаш не забораваат за што се расправаат, па затоа не е невообичаено години подоцна да извлечат стара кавга и да продолжат да се расправаат со истото темпо.

Дневен Хороскоп

Овен

Љубов:

Изгледате вознемирено. Подобро е да ја прифатите идејата на вашиот партнер отколку да предизвикате нова љубоморна сцена.

Работа:

Не се залажувајте дека сè што слушате е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловна и финансиска добивка.

Здравје:

Треба да се ослободите од непотребните грижи.

Бик

Љубов:

Фасцинирани сте од розовата слика и имате големи емотивни очекувања. Нема причина за прекумерно експонирање во непознато друштво.

Работа:

Новите настани на деловната сцена го менуваат воспоставениот ритам или правила во односите меѓу соработниците. Ви недостасува претпазливост и трпеливост.

Здравје:

Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Близнаци

Љубов:

Во средбата со саканото лице избегнувајте нова дискусија. Не можете да ја промените моменталната позиција во ваша корист.

Работа:

Постојат околности кои не можете да ги заобиколите. Барате полесно решение, но сè што ќе пробате не носи позитивен ефект.

Здравје:

Ќе уживате во прошетка или престој во природа.

Рак

Љубов:

Искреноста пред саканата личност влијае на подобро разбирање. Потребна ви е емоционална близина за да ги надминете заедничките сомнежи.

Работа:

Обидете се да избегнете потенцијално ривалство. Нагласувањето на деловната конфронтација создава и низа дополнителни проблеми.

Здравје:

Обрнете внимание на поправилна исхрана или поздрав начин на живот.

Лав

Љубов:

Во емотивната врска постои ограничување на меѓусебното почитување, но саканата личност покажува прекумерно самоволие.

Работа:

Ако сте во чувствителна фаза, оставете им на вашите соработници да се справат со покомплицирани задачи за кои е потребен многу труд.

Здравје:

Важно е да се акумулира позитивна енергија, да се релаксира.

Девица

Љубов:

Не успеавте пред саканата личност и барате нов изговор за своите постапки. Одговорот е во прилагодувањето.

Работа:

Ако се грижите за подобрување на вашата врска со деловните партнери, прифатете нечиј совет и променете ја вашата сегашна стратегија.

Здравје:

Треба да ги подобрите концентрацијата и расположението.

Терезија

Љубов:

Покажете повеќе трпеливост во нечие друштво. Партнерот ја тестира вашата емоционална наклонетост и волја на различни начини.

Работа:

Соработниците не го исполнуваат својот дел од обврските, што автоматски се одразува на меѓусебниот успех и вашата мотивација.

Здравје:

Уживајте со содржините што ве релаксираат и опуштаат.

Скорпија

Љубов:

Бидете подискретни во различни средби и проценете ги своите можности добро пред да покренете „љубовна искра“.

Работа:

Чувствувате мала стагнација. Треба да ангажирате сигурни соработници за да ги остварите заедничките интереси.

Здравје:

Обрнете внимание на поправилна исхрана.

Стрелец

Љубов:

Имате добра волја и емотивна нота, а вашиот партнер има чувство на убавина и корисност. Брилијатно се надополнувате.

Работа:

Обрнете внимание на различните детали во преговорите, бидејќи работите што се важни често остануваат скриени меѓу редови.

Здравје:

Важно е да се ускладат мислите и чувствата.

Јарец

Љубов:

Бидете доволно имагинативни во секој поглед. Разновидноста во изразувањето на мислите и чувствата ја збогатува вашата врска.

Работа:

Средбата со една личност открива важни детали од деловна природа што до сега ви беа непознати.

Здравје:

Планирајте ја омилената забава, како рецепт за добро расположение.

Водолија

Љубов:

Со брилијантна интелигенција, покажете и на вашата околина дека поседувате други одлики кои ја откриваат вашата емотивна страна на личноста.

Работа:

Делувате духовито и искрено и на тој начин освојувате симпатии од различни страни. Вие се грижите да оставите добар впечаток на вашите соработници.

Здравје:

Ќе уживате во релаксација или во некоја спортска активност.

Риби

Љубов:

Постојат ситуации кога е тешко да се објасни причината или последицата, но ако вашите чувства се во согласност со гласот на разумот, постапете според својата совест.

Работа:

Впечатокот што го имате за една личност ќе биде потврден како точен, затоа не ја потиснувајте вашата интуиција. Вие знаете како да го предвидите текот на настаните многу добро.

Здравје:

Планирајте да ги поминете вечерните часови во согласност со вашето расположение, опуштете се.

Екран.мк

Популарно