(Фото) Сека Алексиќ се трансформираше и повеќе не личи на себе!

Пејачката Сека Алексиќ е позната по нејзините чести трансформации, па овој пат се реши за необична промена.

Иако во последно време често имавме можност да ја видиме со црна коса, таа ги изненади фановите со објавата на социјалните мрежи каде што се појави со посветла варијанта на коса.

Во продолжение може да погледнете како изгледа сега и како изгледаше претходно пејачката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uvek se smej! ❤️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

(Фото) Македонската пејачка славеше роденден со семејството

Македонската пејачка Сара Костадиновска или во јавноста позната како Сара Мејс вчера славеше роденден, заедно со својот сопруг, водителот Димитар Атанасовски и ќерката Илина. Таа наполни 30 години, а фотографии од прославата сподели на Инстаграм.

Сара доби изненадување од Димитар и Илина, кои ѝ подарија роденденска торта, а Илина ѝ пееше роденденска песна и ги дувна свеќите наместо неа.

А  Сара, која воедни е харфистка ќе ја претставува Македонија токму на светскиот ден на харфата како дел од меѓународниот проект на Окса се пофали дека нејзиниот сопруг бил иновативен, па и подарил торта, а место харфа, на тортата ставил ренде за јајца кое ќе го замени музичкиот инструмент.

„Само маж ми, Димитар Атанасовски може да биде толку иновативен. Ренде за јајца наместо харфа“, напиша таа. Целата роденденска атмосфера ја  расплакала пејачката, која во опис напишала: „Се изнаплакав“.

Актерката Мина Лазаревиќ во солзи прв пат проговори за својот приватен живот

Мина Лазаревиќ (45) зборуваше за деталите за разводот од поранешниот сопруг, балетанот Горан Станиќ, кој ја претепа во 2015 година, во станот каде што живееја заедно. Тогаш балетанот ја призна вината и постигна договор да помине една година во домашен притвор.

По овој повод, Мина рече:

Понекогаш браковите не се распаѓаат затоа што традицијата отсекогаш била на прво место, па затоа беше срамота. Традицијата беше прекината во минатиот век. Сега, кога некој ќе се разведе, мислите: „Јас дури и не знам што бараа заедно“. Секој се однесува сам за себе, тоа е веќе индивидуално, не можете да го знаете тоа на почетокот “, рече Мина и откри како тогаш реагирал нејзиниот постар син од првиот брак.

Во врска со неговата реакција на сè што се случи меѓу неа и Станиќ, Лазаревиќ рече: “Тој реагираше бурно. Постар е. Нормално е дека сè искусува поинаку. Но … незнам што да ти кажам …”, рече Мина и ги избриша солзите.

(Фото) Првата фотографија на Луна Џогани по веста дека е бремена, фановите се загрижени!

Луна Џогани и Марко Миjковиќ ја споделија радосната вест со сите и открија дека очекуваат бебе.

Учесниците на реалните шоуа снимија видео и го споделија на социјалните мрежи во моментот кога таа го објави тоа на својот вереник.

Луна сега ја објави првата слика на својот Инстаграм по веста дека е бремена.

Поранешната натпреварувачка во реалните шоуа е целосно во црно, а нејзините обожаватели беа загрижени дека таа седи бремена на бетонот и и рекоа дека сега треба да се грижи за себе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@inportana 😇

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani) on

Другите корисници на социјалните мрежи застанаа во нејзина одбрана, изјавувајќи дека фотографијата е можеби направена порано, а идната мајка сега ја објавила.

Луна порано за медиумите изјави дека смета дека не е рано за бременост и додаде дека полот на детето не и е важен. Таа исто така откри дека ако е син, Марко би сакал да се вика Лука, додека ако е девојче имаат повеќе опции Миа, Лана, Хана

Популарно