Фото: Оваа девојка има „рецепт’ за сек*и тело

Деби Шугру (28) беше очајна кога нејзиниот тренер за фитнес во 2013 година и рече дека има лоша генетика и дека без помош на пластична операција никогаш нема да може да ги има облините што ги посакува. Девојката си потекло од Ирска која се пресели во Австралија напорно тренираше во теретана две години, но бидејќи не ја доби фигурата што ја посакува, реши да разговара со тренерот. Беше фит, но не и женствена.

- Сè е залудно, вашето тело е како што е, го достигнавме максимумот. Заборавете на облините, генетиката не е во ваша корист, единствениот начин да имате заоблен задник е да одите на пластична операција - и рече тренерот, кому и веруваше скоро две години.

Денес, седум години откако првпат зачекори во теретана, Деби не само што го има телото што го посакуваше уште од тинејџерските денови, туку и оди на натпревари во боди-билдинг!

Таа ја направи најлогичната и едноставна работа - го смени тренерот за фитнес, а потоа и програмата за обука и начинот на исхрана

Деби денес прави вежби со глутеус само три до четири пати неделно, прави помалку и помалку кардио и никогаш не прави помалку од 8.000 чекори на ден. Дури и за време на карантин поради вирусот корона, таа не се опушти - вежбаше вообичаено

Нејзината диета е прилагодена и на градење мускули.

За појадок, таа јаде овесна каша, шест белки, 100 грама боровинки и две лажици путер од бадем. За ручек, на нејзината трпеза има посно месо, ориз и  салатата, а за вечера, лосос или посно месо, сладок компир и свеж зеленчук. Ниту Деби не прескокнува закуска; помеѓу оброците закуска со бадеми, протеински плочки или темно чоколадо.

Деби има јасна порака за сите оние кои би сакале да променат нешто во животот, но немаат поддршка од околината:

Никогаш не се откажувајте! Верувајте во себе и своите способности и потрудете се да го постигнете замисленото. Негативните луѓе ќе се обидат да ви ја одземат енергијата, но не обрнувајте внимание на нив. Само одете по свој пат и резултатите нема да изостанат!

.. 

Фото: Атрактивната пејачка сите ја гледаат на едно „место“

Пејачката Никол Шерцингер важи за една од најубавите жени во светот, а во петтата деценија тоа го докажува со својот изглед.

Имено, Никол неодамна сподели фотографии во тесна бела маица и без шминка, во преден план се нејзините бујни гради.

Нејзините обожаватели ја опсипаа со лајкови и комплименти: „Изгледаш неверојатно“, „леле“, „не си реална“, „невозможно е да си толку стара“ ...

Она што е интересно е дека Шерцингер досега не претрпела никакви естетски зафати.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waking up motivated on a Monday like 💁🏽‍♀️💦💙

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

 

Видео: Еве што се случува со децата кога ги оставате сами!

Ова девојче самото си направила костум за Ноќта на вештерките.

Мејси Саварт минатиот петок незабележано влегла во бањата откако нејзиниот постар брат случајно ја остави оградата на децата отворена и реши да го нанесе кремот за отстранување на влакна што го најде на полицата на главата.

Штом нејзиниот татко  видел што се случило, тој брзо го измил кремот, но веќе беше доцна бидејќи таа веќе го сторила своето, а малата Мејси остана без дел од косата и сега има голем дел без коса на главата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

At least she’s sorted for Hallowen 😂🤡 Maisie Saward snuck off to the bathroom unnoticed last Friday, after her older brother had accidentally left the baby gate open and decided to smother hair removal cream over her long locks. As soon as dad Luke saw what had happened, he quickly washed it out but it was too late and the cream had already done its thing, leaving little Maisie with a hairline that started in the middle of her head. Mum Kirsty said: "Maisie found it hilarious and she still does. She was born with a full head of hair, so she's never been bald. She keeps finding different surfaces to rub it up against because it feels funny.” 👩‍🦲❤️

A post shared by LADbible (@ladbible) on

Кристи, мајката на непослушната девојка, вели дека на крајот на краиштата, нејзината ќерка е среќна поради таа несреќа.

- За Мејси, оваа ситуација е смешна. Родена е со многу коса, па никогаш не била ќелава. Затоа сега ја трие главата на разни површини и тоа и е многу смешно - рекла мајката за британските медиуми и додала дека нејзината ќерка веќе има костум на Ноќта на вештерките - таа ќе биде кловн Пенивс од филмот „Тоа“ затоа што имаат идентични фризури, пренесува Крстарица.

Популарно