(Видео) На Тик Ток соопшти дека сопругот ја изневерувал цели пет години со нејзината мајка

Нејзиното видео стана вирално на „ТикТок“, откако сподели шокантна приказна за тоа како открила ден по нејзиниот 33-ти роденден дека нејзиниот сопруг спиел со нејзината мајка 

Таа ја сподели шокантната приказна за тоа како открила дека нејзиниот сопруг ја изневерувал со нејзината сопствената мајка пет години на „ТикТок“. Едно е да откриете дека вашиот партнер ве изневерува, а сосема друго е да откриете дека има афера со некој од членовите на вашето семејство. Но, токму тоа и се случи на Џејми Вокер, мајка на две деца од Соединетите држави.

- Мојот син налета на мојот сега веќе поранешен сопруг со мајка ми, и тие го правеа она што очигледно го прават во последните пет години. Имаше пресметка, мојот син рече: „Ако не и кажеш, ќе и кажам“ - раскажа таа.

- Мојот поранешен сопруг одлучи дека тој сака да биде оној кој ќе ми го каже тоа, па ме одведе на долго возење што заврши на паркингот во Валмарт, имавме сериозен разговор и ми рече дека тоа трае последните пет години - продолжува тој. Џејми беше погодена од вистината, но таа тврди дека поради финансиски ограничувања, не можела веднаш да го напушти сопругот.

- Мојот поранешен сопруг одлучи дека тој сака да биде оној кој ќе ми го каже тоа, па ме одведе на долго возење што заврши на паркингот во Валмарт, имавме сериозен разговор и ми рече дека тоа трае последните пет години - продолжува тој. Џејми беше погодена од вистината, но таа тврди дека поради финансиски ограничувања, не можела веднаш да го напушти сопругот.

@jwalkersong

The first of many revelations. So many stories. 😅 ##ex ##divorce ##narcissism ##husband ##cheating ##affair ##storytime ##story

♬ original sound - jwalkersong

 - Бев во шок и не знаев што да направам. Во тоа време не бев во можност финансиски да се грижам за себе или за децата, па затоа некако се справивме со тоа иодевме на терапијата - признава таа. Семејството подоцна се преселило во Тенеси во обид да го остави минатото зад себе и да започне нов живот - но нејзиниот сопруг не можел да остане верен и наводно повторно ја изневерил, овој пат со 60-годишен соработничка. Двојката конечно се разведе во 2017 година, а нејзиниот сопруг, во меѓувреме, се оженил со соработничката. Во дополнителни клипови, Џејми одговара на горливите прашања на нејзините пријатели - вклучително и како нејзиниот син, кој денес има 25 години, се справил со сето тоа.

- Мојот син, кој во тоа време имаше 16 години и го имаше тоа трауматско искуство  добро се држи, се мачеше малку - тврди Џејми. Таа рече дека нејзиниот син, разбирливо, не е во одлична врска со неговиот татко или баба, но нејзината ќерка сепак има контакт со нејзиниот татко. Џејми исто така се отвори за тоа каква е нејзината врска со нејзината мајка денес, велејќи дека ја раскинала целосно во првите четири години затоа што и требал „простор за лекување“ и не сакала да се справи со неа. Таа додаде дека работите меѓу нив две започнале да се подобруваат во текот на минатата година, но тие сè уште не разговарале за поранешен сопруг, пишува Мирор.

Виц на денот

Чистење

Кај стоматолог:

– Докторе, колку зимаш за чистење?

– 1500 денари.

– Само забите, докторе, џамовите и бањата ќе ги исчисти жена ми.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Како за личност која е доста брзо се лути, денес ќе се чувствувате прилично опуштени цело време а тоа е под влијанието на Месечината која влегува во вашиот социјален сектор. Ќе давате значење на нештата кои се оптимистични и среќни. Ќе бидете пријателски настроени.

БИК

Денес ќе го поминете денот во пријатна атмосфера со семејството, ќе се опуштите и ќе уживате. Планот за да направите напредок во вашиот бизнис полека се остварува, само продолжете така. Можно е да ве загрижува некој здравствен проблем.

БЛИЗНАЦИ

Почнуваат да летаат искри на сите страни со некоја личност која е во ваша близина но има репутација на „срцекршач“. Вие сте подготвени за сериозна врска и сакате да основате дом. Слушајте го вашето срце. Некој ваш поранешен соработник се кае што ве испуштил како партнер сега кога сте успешни во сите ваши проекти.

РАК

Сонцето ја активира вашата позитивна страна, ќе блескате и ќе освојувате наоколу со вашите зборови. Нема нити да забележите кога сте направиле некој да се заљуби во вас. Доколку сте имале некој сон околу вашата кариера, тој полека се остварува со помош на некоја блиска личност. Некој ќе ви упати пријатни комплименти.

ЛАВ

Се чувствувате несигурни во врска со вашиот партнер, но вистината е далеку поведра од сите ваши лоши сценарија кои ги замислувате. Ако сте сингл, нова романса е на повидок а тоа ќе ви донесе многу задоволство во вашето секојдневие.

ДЕВИЦА

Денес вашиот партнер ќе ви удоволува и ќе сака да види насмевка на вашето лице, сите ваши желби се негова заповед. Ако сте сингл, некој во вашата околина кој постојано ве засмева со своите шеги веќе долго време посакува нешто повеќе со вас. Време е да бидете пофлексибилни на работното место со вашите соработници.

ВАГА

Вашата упорност и квалитетот на вашите идеи ќе ве одведат на место за кое досега сте можеле само да сонувате. Нема да можете да поверувате дека толку прекрасни нешта се случуваат во вашиот живот. Во домот е весело и живо, саканиот ужива во вашата наклонетост.

ШКОРПИЈА

Денес ќе бидете водени од амбицијата, постојано ќе размислувате како да оставите печат и да бидете забележани. Сакате да се истакнете и да создадете нешто ново и необично. Ако сте сингл, некој ваш пријател веќе подолго време гаи чувства за вас. Немојте да брзате во донесувањето на одлуки.

СТРЕЛЕЦ

Ќе успеете да направите брза заработка со помош на некоја креативна идеа на некој ваш близок. Денес ќе можете да ги читате мислите на вашиот партнер. Ако сте сингл, личност чие име почнува да буквата Ј гаи романтични чувства за вас.

ЈАРЕЦ

Плановите кои претходно биле препречени и задржани сега конечно ќе течат брзо. Ви пристигнува шанса да напредувате на работното место. Премногу сте зафатени што не одвојувате време да размислувате за љубовниот живот. Среќата е на ваша страна, само треба да погледнете околу себе малку подобро.

ВОДОЛИЈА

Иако денес не се гледате себеси како претерано амбициозна личност, можеби треба да побарате инспирација кај некој ваш колега. Доколку ве мачи некое љубовно прашање, одговорот е поочигледен отколку што мислите. Обидете се да ги разгледате нештата од повеќе агли.

РИБИ

Денес ќе бидете во потрага по вистината која некако ќе успева да ви се сокрива. Немојте да се откажувате веднаш. Вистинската љубов ќе ве направи посилни и ќе ви помогне да ги соберете мислите, препуштете и се и не плашете се дека ќе бидете повредени. Среќата е на ваша страна. Ви пристигнува добра вест поврзана со минатото.

Порта.мк

(Фото) Елена Велевска прослави својот роденден

Една од најубвите фолк пејачки во Македонија, Елена Велевска  славеше роденден заедно со своите најблиски,  тортата и мафините беа неизбежни, a таа откри дека го прослави својот 40 роденден, а честитките пристигаа од сите страни.

Велевска се пофали  и со роденденската  трпеза на која има торта со нејзините инцијали и бројот 40, како и мафини.

“До овој ден Бог ми дал сѐ што може една жена да посака и да биде реализирана.И не би била ни јас ова да не бевте и вие дел од мојот живот.Ви благодарам што постоите,што секогаш бевте мој најголем мотив,така нека остане и после овој јубилеј.Ве сакам со цело срце“ напиша Велевска.

Популарно