(Фото) Патувам и плачам! Минаа 13 долги години: Тони се сети на нашиот Тоше

Тони Цетински реши да се јави во јавност со порака еден ден пред годишнината од см**а на Тоше Проески. Популарниот пејач никогаш не го преболе неговиот колега, со кој снимаше дует.

Тие двајца имаа заедничка соработка, а сега Тони напиша порака која ги расплака сите.

Пораката може да ја прочитате во продолжение, а веруваме дека ќе ја разберете и нема потреба да ја преведуваме.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“13 dugih godina “ Sutra negdje u ovo doba napustio si nas fizički ali samo fizički brate moj. Ne mogu vjerovati koliko i dan danas nedostaješ i koliko nam je još uvijek teško što si prerano otišao. Život stvarno nije fer ....😢 Pitaš me gdje sam i što radim? Plačem, da plačem.... Na cesti sam naravno i odvratna je kiša ali tvoj osmjeh je nada koja je svima u današnje čudno i zlo doba toliko potrebna. Biti će sve u redu dok imamo tebe koji nas čuva svojom prisutnošću, pjesmama i svemu dobrim i plemenitim što si ostavio na ovoj planeti. TI SI ANĐEO DOBROTE. Znam da nas čuvaš kao što i ti moraš znati da si uvijek u našim molitvama. Voli te brat ❤️🙏🏻🇲🇰

A post shared by Tony Cetinski⭐️𝕠𝕗𝕗𝕚𝕔𝕚𝕒𝕝 (@tonicetinski) on

Сопругот на Тања Савиќ ја изневерил со колешка од Гранд!?

Тања Савиќ дознала дека сопругот Душан Јованчевиќ ја изневерувал со колешка од Гранд. Пејачката, која го пријавила сопругот во полиција затоа што ги земал синовите Максим и Ѓорѓе и ги однел во Австралија, откри дека нивниот брак се растурил поради неверство.

Вистината се дознала кога неодамна снимала спот за песната, која ја направи со две млади ѕвезди.

„За време на снимањето беше тажна затоа што е разделена од децата. Ни раскажа дека на крајот на март дознала дека Душан ја изневерува, и тоа со пејачка од Гранд, но не сакаше да ни го каже името! Ги пронашла пораките во телефонот со љубовницата, во која се договорале за да се гледаат по хотели“, открива извор.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Suncano nebo iznad mene i moralni zakon u meni.🙋‍♀️ 🙌 #tanjasavic #ljubav #sreca #radost

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private) on

Повеќе за тоа прочитајте ТУКА.

Првпат минувам низ ова: Анабела Атијас ќе стане баба, а откри и нешто за полот на детето…

Анабела Атијас неодамна се смири со својата ќерка, па едвај чека да стане баба, а откри дека нејзиното прво внуче ќе биде машко. Атијас откри и дека претпоставувала дека Луна е бремена, па откри и зошто.

„Длабоко во душата го чувствував тоа, најверојатно поради поврзаноста меѓу Луна и мене. Не се изненадив премногу, но многу се израдував. Првпат минувам низ ова и знам дека ќе биде нешто што многу ќе ми значи на мене“, вели Анабела.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#alwaysbymyside @nude_couture__

A post shared by Anabela (@anabelci) on

„Само бебето да биде живо и здраво, но некој мој инстинкт вели дека ќе биде момче. Можеби тоа е моја тајна конечно да добиеме момче во семејството“, објаснува пејачката.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#sunset

A post shared by Anabela (@anabelci) on

(Фото) Шабан Шаулиќ му е дедо на актуелен учесник во „Задруга“, јавноста не може да верува!

Многумина не знаат ниту дека ја делат просторијата со внукот на легендарниот пејач Шабан Шаулиќ во „Задруга“.

Ѕвездата на „Гранд“ и учесник во реалното шоу, Мишел Гвозденовиќ на аудицијата во 2010 година кажа дека Шабан му е роднина.

„Што ти е тебе Шабан Шаулиќ“, го праша Поповиќ на аудицијата. „Тој ми доаѓа како дедо“, одговори Мишел. „Како тоа – дедо?“, праша зачудено Саша.

„Мајката на Шабан и мајката од Хасан Дудиќ и мајка ми од дедо ми се три родени сестри“, објасни младиот пејач.

Популарно