Овој човек го има најголемиот хонорар во “Задруга 4”: Тој добива 350.000 евра за да прави драми

Дали некогаш сте помислиле дека сте ја пронашле совршената работа? Нешто на пример, кое екстремно обожавате да го правите, и да ви носи огромни суми на пари?

Таков е случајот во реалното шоу Задруга, кое го следат милиони не само на поранешните југословенски простори, туку и ширум светот.

Имено, еден од членовите на реалното шоу “Задруга 4”, за само неколку месеци ангажман и престој во Белата куќа, ќе заработи околу 350.000 евра.

Реалното шоу “Задруга 4” е во тек, ситуацијата во Белата куќа е напната, влегуваат и стари искусни играчи од претходни реалити шоуа, а она што сите ги интересира, е кој има најголем хонорар?

Станува збор за Кристијан Голубовиќ, кој важи за дефинитивно најплатената ријалити ѕвезда на балканот. Но, што мисли тој за сето ова?

-Ми велат, ти си циркусант, стар лета, влегуваш во ријалити шоуа! Па зар ти не би влегол за 350.000 евра? Еве, да ги откриеме картите, па нека ме демантираат! Нема да влезам внатре доколку не можам барем една куќа да купам – открил Голубовиќ за Аваз.

Според овие информации, за девет месеци престој во реалити шоуто “Задруга 4”, Кристијан Голубовиќ наводно би требало да заработи 350.000 евра, односно преку 20 милиони денари, под услов да остане до крајот.

Со оваа сума на пари, може да заклучиме дека Кристијан за само еден ден во Задруга, заработува речиси 1.300 евра, тоа се 54 евра на час, или речиси едно евро секоја минута.

Зарем ова не е привлечна понуда?

Дневен хороскоп

ОВЕН

Ќе имате среќа околу работата денес. Можно е некои деловни обврски да ги завршите побргу од планираното. Ве очекува средба со личност која ви се допаѓа. Наскоро ќе имате можност да започнете врска со неа.Чувајте се од можни повреди.

БИК

Доаѓаат некои неочекувани промени на кои нема многу лесно да се прилагодите. Можеби сте разочарани во љубовта и поради поранешните врски во кои патевте изгубивте верба во можноста од нова љубов. Чувајте го црниот дроб.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е многу поволен ден за промени на работа. Ќе успеете да ги остварите сите планови. Ќе ви се укаже можност за ново познанство со личност која ќе сака врска со вас. Подложни сте на настинки.

РАК

Пред вас се промени на деловно поле. Важно е да се организирате за да можете да стигнете сѐ навреме. Врската почнува да ве оптеретува. Ви недостига слобода и сакате промени. Ве мачи мигрена.

ЛАВ

Ве очекува позитивен пресврт како и шанса за унапредување и доаѓање до значителна позиција. Посветете се на саканата личност и вашиот однос. Ќе имате големи шанси да напредувате. Крвниот притисок ви варира.

ДЕВИЦА

Нема да се откажете сѐ додека не го остварите она што го сакате на деловно поле. Многу сте упорни. Може да очекувате ново познанство со личност која отворено ќе ви покаже што чувствува кон вас. Внимавајте на плуќата.

ВАГА

Ако се занимавате со продажба на недвижности, ќе имате голема можност да остварите значителна провизија. Ќе ги решите проблемите од минатото со саканата личност и вашиот однос значително ќе се подобри. Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Доколку се бавите со приватна работа, може да очекувате подобрување на шансите за заработка. Можете да очекувате значајни случувања со личноста која ви се допаѓа. Ќе ви годи поголема активност.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е многу поволен ден за работа. Среќата е на ваша страна и сите планови ви одат како подмачкани. Ако сте слободни, денешниот ден е многу поволен  за почеток на нова емотивна врска. Без никакви проблеми во здравјето.

ЈАРЕЦ

Ве очекува позитивна атмосфера во комуникацијата со надреденире кои ве поддржуваат околу деловните промени. Личност родена во знакот на Вага може да ви покаже дека и се допаѓате. Внимавајте на синусите.

ВОДОЛИЈА

Имате некои сомнежи во врска со своите соработници. Ви се чини дека не се сосема искрени кон вас. Ви се допаѓа личност која е поврзана со странство и патувања. Ве очекува почеток на врска на далечина. Малку послаба циркулација.

РИБИ

Ќе имате среќа и ќе успеете да остварите еден многу важен деловен договор кои ќе влијае позитивно на вашата целокупна работа. Значаен ден на љубовно поле е пред вас. Поволна фаза за вердиба. Можни се проблеми со вртоглавица.

Порта.мк

(Фото) Најубавата жена на светот непрепознатлива со својот изглед

Славната манекенка, 24-годишната Бела Хадид самоуверено чекори по пистите и бележи успеси во моделинг, а нејзината убавина ги воодушевува не само познатите дизајнери, туку и цел свет.

Иако навикнавме да ја гледаме на значајни настани и во тип топ изданија, американската манекенка во приватен живот ужива во спортски и лежерни изданија.

Еден од таквите моменти после фотосесија во Њујорк забележале и папараците. Меѓутоа, нејзиниот стил на облекување не наишол на воодушевување кај нејзините фанови.

Популарно