90% од возачите не знаат што значи овој знак, а може да се сретне на германските автопатишта

Кога ќе стигнете во друга држава, понекогаш може да бидете збунети од сообраќајните знаци кои се специфични токму за неа.

Доколку некогаш сте возеле по германските автопатишта, може сте забележиле и сообраќаен знак со бела подлога на која се наоѓа портокал симбол во облик на стрелка.

Знаете ли што значи?

Иако делува необично, се работи за знак за заобиколување, но овој знак не значи дека заобиколувањето е нужно, туку дека се препорачува. Доколку го игнорирате, вие не сте прекришиле ниту едно сообраќајно правило.

Овој знак кој најчесто може да се сретне на германските автопатишта, укажува на алтернативна сообраќајна рута, на која има помал сообраќаен метеж, па би можеле побрзо да пристигнете до својата посакувана дестинација, пишува германски Фокус.

Дали некогаш сте го сретнале овој знак?

Фото: Атрактивната пејачка не се срамеше да покаже „вишок“

Бритни Спирс порано важеше за поп принцеза и сеkс симбол, но тие наслови очигледно ги остави на минатото, а денес негува сосема поинаква слика, судејќи според најсвежите фотографии на пејачката.

Бритни се сончаше на плажа во Малибу, се релаксираше, а многумина дури и не би ја препознале без малку подетална анализа.

Евидентно е дека пејачката денес нема затегнато тело како порано, дури и се здебели неколку килограми вишок, па одамна се прости од рамниот и тесен стомак 

Сепак, се чини дека на пејачката тоа не и пречи, судејќи според фотографиите, кои покажуваат дека ова тело не и пречи и дека е целосно опуштена и подготвена да го покаже тоа без никакви проблеми. 

Таа носеше очила за сонце и заштитна маска, која обожавателите ја издвоија како уште еден добар пример за одговорно однесување за време на пандемија на коронавирус.

Фото: Со кого Дара Буба мара замина на „топло“?

Дара неодамна уживаше на Малдивите со своето 21-годишно момче Тони, а сега повторно отпатува на луксузна дестинација.

Таа објави неколку фотографии од аеродромот и од авионот, откривајќи дека оди во Доха, а сите претпоставуваат дека овој пат е во друштво на нејзиното момче Тони, бидејќи тој истовремено сподели и фотографија од аеродромот.

Фото: Атрактивната пејачка сите ја гледаат на едно „место“

Пејачката Никол Шерцингер важи за една од најубавите жени во светот, а во петтата деценија тоа го докажува со својот изглед.

Имено, Никол неодамна сподели фотографии во тесна бела маица и без шминка, во преден план се нејзините бујни гради.

Нејзините обожаватели ја опсипаа со лајкови и комплименти: „Изгледаш неверојатно“, „леле“, „не си реална“, „невозможно е да си толку стара“ ...

Она што е интересно е дека Шерцингер досега не претрпела никакви естетски зафати.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Waking up motivated on a Monday like 💁🏽‍♀️💦💙

A post shared by Nicole Scherzinger (@nicolescherzinger) on

 

Популарно