Аца Лукас откри зошто веќе нема да пее на ромски свадби: Му давале бакшиш, па си го барале да им го врати

Познато е дека пејачите општо насекаде, а особено од српската естрада најголеми хонорари добиваат токму на свадбените прослави, а секако тука вклучени се и бакшиш пари кои и тоа како знаат да бидат големи.

Не е тајна дека за една испеана песна од бакшиш пејачите добиваат и по неколку илјади евра, кои распеаните свадбари им ги даваат кога ќе ги „погоди“ песната, затоа и прифаќаат да пејат на свадби и роденденски прослави.

Имено, неодамна српскиот пејач Аца Лукас се изјасни дека веќе никогаш нема да пее на ромски свадби бидејќи се чувствувал понижен и покрај убавите пари што ги добивал. Причината е многу интересна.

Имено како што тој изјави откако ќе испеел и ќе му бил даден бакшишот, истиот бил баран назад од страна на свадбарите. Можеби во момент на среќа го отвораат џебот, но потоа се каат за големата сума која ја издвоиле и си ја бараат назад.

– Тоа се глупости. Нема никогаш да ги правам. Тоа се будали. Тие што ги организираат се лопови кои имаат пари. Но, тие те лепат со пари на чело и кошули, а на пејачките во прслуци. Но подоцна ги тераат музичарите да им ги вратат парите, раскажа пејачот.

(Фото) Туна Сејдиу стана мајка по втор пат

Поп-пејачката Алтуна Сејдиу - Туна стана мајка по вторпат, а на Инстаграм сподели емотивни фотографии. Таа објави фотографии од раѓањето на нејзиниот син па напиша:

„Се молев на Бог да ми донесе на светот маж кој секогаш ќе ме сака. Тој ме благослови со два сина. Среќен Ден на мајката! Горда мајка на Тиан и Зен.“

(Фото) Маж и жена ослабеле вкупно 190 килограми

Дастин и Ракел со години сакале да станат родители, но секој обид бил неуспешен. Кога лекарите им откриле дека губењето на килограмите многу би им помогнало во тоа, брачната двојка одлучила да направи сѐ што е во нивната моќ. Дастин успеал да изгуби дури 140 килограми, а неговата сопруга 50 килограми.

Ракел исто така страдала од синдром на полицистични јајчници, состојба што им отежнува на жените да забременат. Како успеале да ослабнат?

Дастин Во 2016 година започнал диета богата со висока содржина протеини и ниска содржина на јаглехидрати.

Во првите две и пол години тој успела да изгуби тежина од 215 кг на 98, а Ракел ослабела од 133 кг на 82 кг. Во април 2020 година, Ракел дознала дека е бремена.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUSTY (@dusty_lost_300lbs)

– Нашата тежина толку многу годининѐ спречуваше во тоа да имаме деца. Мило ми е што ослабнав толку многу, не би можел да бидам активен татко кога и понатаму би имал преку 200 килограми – изјави Дастин за „Дејли стар“.

– Седум години се обидувавме да добиеме бебе. Не можев да верувам кога ги здогледав двете линии на тестот за бременост – додала Ракел.

Брачната двојка го одржува својот изглед, така што наместо одење во ресторан, заедно одат на планинарење и редовно одат во вежбалница.

– Бев навистина многу неодговорен. Јас обично внесував околу 14.000 калории дневно. Постојано јадев брза храна и пиев неколку литри газиран сок секој ден – признал Дастин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUSTY (@dusty_lost_300lbs)

(Видео) Гарванлиев ја имаше првата проба во Ротердам

Македонскиот претставник на Евровизија, Васил Гарванлиев ја имаше првата проба на сцената во Ротердам.

Тој треба да настапи под реден број 6 во првата полуфинална вечер следниот вторник на 18 мај.

Популарно