Дневен хороскоп за 18.октомври 2020 година

ОВЕН

Работа: Амбициозни сте и имате впечаток дека се подобри од колегите. Пробувате да ги наметнете своите идеи, а соработниците ве сметаат за тешка личност за соработка.

Љубов: Емотивната врска е завршена.

Здравје: Проблеми со притисок.

БИК

Работа: Имате впечаток дека работната ситуација е идеална.

Љубов: Задоволни сте. Посветени сте на саканата личност и многу ви е драгоцено чувството на сигурност кое ви го пружа.

Здравје: Проблеми со бешиката.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Сте потфрлиле поради многу проблеми на работа. Колку и да се трудите да ги решите, имате впечаток дека работата стагнира.

Љубов: Максимално уживате во тајна врска.

Здравје: Напнати сте, ви треба релаксација.

РАК

Работа: Во фаза на стагнација сте. Пробувате да ги решите проблемите со соработниците, но без успех.

Љубов: Емотивно сте задоволни. Саканата личност приметува во какво расположение сте и пробува да ве опушти и да ви ја врати самодовербата.

Здравје: Солидно здравје.

ЛАВ

Работа: Вашите напори не даваат резултати. Сте очекувале успех, па сте разочарани што до тоа не дошло.

Љубов: На ова поле, дошол моментот на соочување со другата страна и разјаснување на проблемите.

Здравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Одличен ден за формулирање на работните цели. Многу сте детални и имате јасна визија што сакате да постигнете.

Љубов: Во емотивната сфера ве очекува интересно познанство.

Здравје: Одмор ви е неопходен.

ВАГА

Работа: Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Го очекувате нивниот повик, но тие не се јавуваат.

Љубов: Задволни сте од односот со партнерот. Ви годи неговиот заштитнички став.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

Работа: Ситуацијата е таква што на работа имате впечаток дека ја „удирате главата во ѕид“. Проблеми има, но без решенија сте.

Љубов: Единствена област во која се чувствувате исполнето, е полето на тајната врска.

Здравје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Организирани сте, вредни и очекувате поголем успех.

Љубов: Лошо стоите финансиски, но не сакате саканата личност да се грижи, па премолчувате.

Здравје: Солидно.

ЈАРЕЦ

Работа: Во расчекор сте со колегите. Додека тие се подготвени на промена и ризици, вас таквите работи ве одбиваат.

Љубов: Не сте задоволни. Другата страна сака да го поправи односот, но од ваша страна нема заинтересираност.

Здравје: Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Со колегите имате различно гледање на работните планови.

Љубов: Ситуацијата во брак е незадоволувачка. Партнерот е исклучително нервозен, се му пречи и со нетрпение чека да почне караница со вас.

Здравје: Не сте опуштени.

РИБИ

Работа: Не сте задоволни од соработката со колегите. Тие не ги прифаќаат вашите нови, невообичаени идеи.

Љубов: Партнерот го забележува вашето лошо расположение и пробува да ве опушти.

Здравје: Стрес е главен проблем.

Дневен Хороскоп

Овен

Љубов:

Обрнете внимание на личноста која позитивно влијае на вашето расположение. Емотивната средба носи ваемно задоволство.

Работа:

Обрнете внимание на корисниот совет што ви го дадоа блиски соработници. Не го барајте невозможното, туку прифатете го она што го добивате.

Здравје:

Ќе ви годи престој во природа и прошетка.

Бик

Љубов:

Нема потреба да одговорите на нечија емоционална провокација. Останете воздржани, избегнувајте конфликтни односи.

Работа:

Важно е да се направи список на приоритети. Со дополнителна упорност, можете да ги надминете границите поставени од вашите соработници.

Здравје:

Поштедете се од стресни ситуации, опуштете се.

Близнаци

Љубов:

Важно е да реагирате во вистински момент пред саканата личност. Ако сте слободни, планирајте состанок или некоја привлечна забава.

Работа:

Понекогаш работите изгледаат премногу комплицирани. Но, без одреден ризик, нема значителен успех во бизнисот.

Здравје:

Вие сте во одлична психо-физичка форма.

Рак

Љубов:

Во средбата со саканата личност, претерувате со вашите потреби и премногу чувствително реагирате на разни „ситници“.

Работа:

Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресни ситуации што ве исцрпуваат.

Здравје:

Ќе уживате во неколку часови здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

Лав

Љубов:

Не му дозволувајте на вашиот партнер претерана доза со себичност или каприциозно однесување. Преземете ја љубовната иницијатива.

Работа:

Нема причина да следите лажни впечатоци или некој да ве измами со добро исценирана приказна со големи ветувања.

Здравје:

Емоционалното задоволство во вас предизвикува нова сила.

Девица

Љубов:

Бидете подискретни во различни средби и добро проценете ги своите можности, пред да покренете „љубовна искра“.

Работа:

Чувствувате мала стагнација или потреба ментално да се ослободите од натрупаните обврски. Треба да ангажирате сигурни соработници.

Здравје:

Обрнете внимание на правилната исхрана.

Терезија

Љубов:

Нема потреба да се однесувате скромно во друштво на некој близок. Следете ги вашите чувства или „срцевиот ритам“.

Работа:

Пронајдете вистинско значење или задоволство во различни ситуации кои го подобуваат вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство.

Здравје:

Вие сте во одлична форма.

Скорпија

Љубов:

Ако се грижите да влијаете на мислењето на вашиот партнер, користете малку лукавство. Но, во се сочувајте ја вистинската мерка.

Работа:

Имате доволно храброст да го кажете она што го мислите. Исто така, треба да покажете одредени дипломатски манири на деловните состаноци.

Здравје:

Ќе уживате во некој вид спортска активност или престој во природа.

Стрелец

Љубов:

Ако се грижите за средба со една личност, не двоумете се. Обидете се да создадете љубовна атмосфера.

Работа:

Внимателно разгледајте ги алтернативните решенија што ви се достапни. Нема причина да донесувате избрзани одлуки.

Здравје:

Важно е да ја задржите присебноста.

Јарец

Љубов:

Во одредени моменти делувате енигматично и провокативно на својата сакана личност, притоа прикривајќи ја својата внатрешна несигурност.

Работа:

Опседнати сте со идејата за деловна и финансиска добивка, во таа смисла правите разни потези. Вашето однесување укажува на нескромност.

Здравје:

Забавете го брзото темпо, опуштете се.

Водолија

Љубов:

Во средбата со саканата личност избегнувате нова дискусија и докажување на вистината. Не се кријте зад „лажните ветувања“.

Работа:

Се грижите за прифаќање деловен ангажман што носи добра заработка. Но, непроверените информации создаваат погрешен впечаток за деловните можности.

Здравје:

Ќе уживате во активен одмор и креативна изолација.

Риби

Љубов:

Треба да ја надокнадите грешката што ја направивте. Направете сценарио што може да ја израдува вашата сакана личност.

Работа:

Тековните настани влијаат на вашата популарност. Вашиот начин на размислување и деловно работење е „полн погодок“.

Здравје:

Важно е да ги помирите мислите и чувствата.

Екран.мк

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес ќе биде вообичаен ден. Бидете повнимателни во сообраќајот. Ќе добиете нова информација во врска со некој правен проблем. Денес останете самоуверени и внимавајте кога зборувате, можно е да кажете нешто што не го мислите. Поминувајте време со деца и посветете се на вашата дневна рутина. Здравјето е добро, пристигнуваат позитивни вести.

БИК

Денес ќе се ослободите од некој долг. Ќе добиете добри информации во врска со вашето дете. Ќе остварите профит во вашиот бизнис и ќе ве очекуваат пријатни промени. Пристигнува некоја поволна можност да напредувате и да инвестирате во вашата работа. Избегнувајте разговор за лични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Денешниот ден ќе биде со постојани промени. Ќе ја вреднувате конкуренцијата на работното место а тоа ќе прави да сакате да работите повеќе на себеси. Некој семеен проблем ќе ве вознемири. Избегнувајте да трошите непромислено. Пристигнува предлог за некоја нова бизнис инвестиција. Избегнувајте да давате заеми, внимавајте повеќе на здравјето.

РАК

Ве очекува добивка на работното место. Пред да излезете од домот земете благослов од некоја постара личност. Ве очекуваат големи одговорности на работното место. Денес е поволен ден за вашиот бизнис. Внимавајте од непознати личност некој ќе се обиде да ви наштети. Среќна атмосфера во домот.

ЛАВ

Денес е пријатен ден за вас. Времето кое ќе го имате на претек ќе одлучите да го вложите во вашата работа. Можно е да одите на кратко патување. Оние кои се невработени ќе добијат одлична понуда. Пријатни мигови со брачниот партнер. Можно е да ве загрижува некој семеен проблем, консултирајте се со постара личност.

ДЕВИЦА

Денес ќе бидете успешни. Ќе правите нови планови во врска со вашата кариера. Можно е да организирате семеен собир со личности од потесното семејство. Ќе бидете полни со енергија и позитива. Физичкото здравје треба да добие поголема грижа.

ВАГА

Денес можно е да отпатувате негде, но внимавајте повеќе на здравјето. Ви претстои можност за растење на вашиот бизнис, ви пристигнуваат нови понуди. Оние кои се студенти, ќе добијат позитивни резултати. Внимавајте во сообраќајот и избегнувајте да правите непромислени трошоци.

ШКОРПИЈА

Можно е да се соочите со некои потешкотии на работното место. Оние кои се студенти и имаат проблеми, конечно ќе дојде до нивно разрешување. Направете инвестиција во вашиот бизнис, ќе се одрази позитивно на иднината. Слатки мигови кај оние кои се во брак.

СТРЕЛЕЦ

Денес ќе бидете под стрес. Ве очекува недоразбирање со некој колега од работното место. Внимавајте на вашата лутина и обидете се да ја контролирате. Изморени сте и исцрпени, посветете повеќе внимание на вашето здравје. Вашиот партнер ве поддржува, внимавајте на конкуренцијата.

ЈАРЕЦ

Денес е одличен ден за вас, сите ваши планови ќе бидат остварени. Донесувајте важни одлуки повнимателно. Ако сакате да започнете нов бизнис, консултирајте се со семејството. Добри вести од некој ваш близок. Посветете повеќе внимание што консумирате.

ВОДОЛИЈА

Денес ви претстојат некои промени на работното место кои ќе доведат до успех. Профит и добивка. Внимавајте на вашите конкуренти, некој ќе сака да ве претстави во лошо светло. Не го напуштајте работното место без да ги завршите сите обврски, тоа може да се одрази лошо.

РИБИ

Голем дел од значајната работа ќе биде успешно завршена. Некои Риби ќе размислуваат да го променат работното место. Немојте да верувате лесно секому и земајте ги нивните зборови со резерва. Ќе се ослободите од некој долг, партнерот ќе ви ги искаже своите чувства.

Порта.мк

Луѓето од овие хороскопски знаци најмногу сакаат да се расправаат

Некои луѓе сакаат да избегнат кавга по секоја цена и се најсреќни кога сè е мирно, а некои се однесуваат како да едвај чекаат да започнат расправија секогаш кога за тоа ќе се роди можност. А според астролозите, токму следните 2 хороскопски знака никогаш не можат да одолеат на ваквата можност:

1. Овен

Овните се познати по својата агресивност, импулсивност и воинственост. Тие лесно се фрустрираат затоа мора да бидете внимателни со нив бидејќи никогаш не знаете што ќе ги исфрли од такт. Откако ќе се налутат, нема да се двоумат да ви дадат до знаење како се чувствуваат. Тие немаат многу трпеливост, затоа ќе започнат расправија за кратко време и секогаш ќе излезат од истата како победници.

2. Шкорпија

Шкорпиите сами по себе не се агресивни, но ако некој ги повреди тие имаат тенденција да се налутат, па дури и да бидат насилни. Шкопријата нема да се воздржи од врескање, фрлање работи или удирање во ѕидовите. Ако ги вознемирите, тие лесно ќе започнат расправија. Покрај тоа, тие  никогаш не забораваат за што се расправаат, па затоа не е невообичаено години подоцна да извлечат стара кавга и да продолжат да се расправаат со истото темпо.

Популарно