Маја Оџаклиевска: Со мојата мала пензија, немам пари ни за играчките на внукот

Таа се уште важи за голема пејачка ѕвезда на овие балкански простори која испеала многу хитови. Станува збор за пејачката Маја Оџаклиевска која е по потекло од Скопје, но своите пензионерски денови ги живее во Белград. Поточно кажано, преживува со пензија од 300 евра што е сосема недоволно за еден пристоен живот во српската метропола. Колку за јадење и сметките.

-Имам мала пензија, но и таа ми е доволна бидејќи не сакам да се понижувам на секој пеејќи му во скут или да сум качена на маса. Послатки ми се овие пари од тие за кои би заработила веројатно и преку две, три илјади евра. Доволни ми се моите пари да не бидам запустена, но мене сега во прв план ми е моето внуче Лука, мојата напатена душа кој 7 години се бори со аутизмот. Не можам многу да му пружам на внукот со оваа пензија, но тој е разумен - кажа Оџаклиевска за медиумите.

(Фото) Александра од „Брза кујна“ го покажа трудничкото стомаче

Поранешната водителка на кулинарското шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска во моментов паузира од телевизиските ангажмани, бидејќи е бремена и го очекува своето прво дете.

Таа сга првпат на социјалните мрежи објави фотографија од трудничкото стомаче.

„Тоа што сум бремена значи дека секој ден сум за еден ден поблиску до средбата со другата љубов на мојот живот“, напиша шармантната водителка под нејзината фотографија на Инстаграм.

Александра е во брак со својот сопруг Александар со кого долги години беше во врска пред да се земат.

(Фото) Ирена Спировска доби „куп“ пофалби, но и мала забелешка

ТВ водителката Ирена Спировска е една од нашите познати водителки која е меѓу најангажираните, па постојано има за предизвик да го избере најдобриот аутфит за себе.

Овој пат за една таква прилика избра црно бел коктел фустан кој ја истакна нејзината витка линија, но најмногу се истакнаа нејзиноте долги и витки нозе.

„Прекрасно изгледаш Ирена, како да застанало времето… Жена со стил, елегантна секогаш или со еден збор – перфектна“, „ Убавина без временска рамка“, „Елеганција , шарм и бистар поглед, зачинето со грациозност и харизматичност едноставно се во едно“, пишуваа до недоглед, но се најде и една интересна забелепка на која и Ирена се насмеа.

„Се свиткала ко ѓеврек со сланина“, на што таа веднаш возврати: „ Добра забелешка.Студено е во студио наутро во 6.30ч“, појасни Ирена и се насмеа на овој коментар.

(Фото) Ивана од „Ураган“ е една од најзгодните пејачки, а погледнете ја како изгледа без грам шминка

Ивана Николиќ од групата „Ураган“ доминира со својот атрактивен изглед, каде и да се појави. А овој пат, таа реши на фановите да им покаже како изгледа без грам шминка на себе.

Ивана се фотографирала во нејзиното најприродно издание, при што го најави гостувањето во следните емисии.

Погледнете во продолжение како изгледа атрактивната Ивана Николиќ од „Ураган“ без грам шминка.

Популарно