Што го возбудува секој хороскопски знак?

Тешко дека преку хороскопот може да донесете важни љубовни одлуки, но факт е дека искуствата ни покажуваат дека со некои од знаците имаме подобра енергија, мислиме на онаа сексуалната…

Овен – ловец кој не се плаши да експериментира

За овенот сексот претставува лов. Сакаат да ги истражуваат желбите на партнерот и имаат енергија за цела вечер. Во потрага за целосно задоволство, не се плашат да експериментираат. Во сексот сакаат да доминираат, а во врска освен еротика сакаат и умствено совпаѓање. Кај овој знак работите се одвиваат без предигра. Ги возбудува допирање на косата, бакнување во чело и во образ.

Бик – со сексот се ослободува од секојдневието

Во сексот биковите многу бараат. За нив предиграта е најважна што понекогаш може буквално да ги излуди нивните нестрпливи партнери. Биковите искажуваат многу енергична сексуалност која не познава граници. Преку сексот биковите се ослободуваат од здодевното секојдневие што ги опкружува. Биковите ги возбудува допирањето и бакнување на вратот.

Близнаците не се “робови„ на шаблони

За близнаците сексот претставува спој на телото и умот. Нивните партнери треба да се многу вешти во бакнувањето и подготвени за постојано експериментирање. Близнаците не се “робови„ на шаблони. Тие подеднакво уживаат и во секс на брзина на задното седиште во автомобил и во долга класична вечера. Колку поразлично толку подобро. Близнаците особено ги возбудуваат еротските разговори како и допирање на рацете и рамената.

Ракови – мирна вода која се претвора во екстремно страствен љубовник

Сексуалното дружење со Раковите е како нежен танц. Ако успеете да ги погодите вистинските чекори, бидете сигурни дека ќе го доживеете вистинското задоволство. Раковите пред се сексот го доживуваат како емоционално искуство. Откако ќе ги искажат своите емоции, тие се претвораат во вистински страствени љубовници. Следејќи ја својата интуиција, знаат што сака нивниот партнер и се трудат да го задоволат и да го направат среќен. Тоа што ги возбудува раковите се француските бакнежи.

Доминантните Лавови се секогаш подготвени за секс

Сексот со лавот претставува прилично диво и во исто време многу забавно искуство. Припадниците на овој огнен знак секогаш се подготвени за акција и истото го очекуваат од својот партнер. Сакаат да доминираат, но со задоволство ги прифаќаат интересните предлози на својот партнер. Уживаат кога партнерот ќе ги пофали за нивната “изведба„ а во исто време се трудат да ги исполнат нивните очекувања. Уживаат во заведување и во предигра. Ако сакате да возбудите еден Лав, започнете со бакнување по грбот и продолжете со еротска масажа.

Девица – перфекционист посветен на својот партнер

Девиците се премногу чувствителни и нежни љубовници. За нив многу е важно да му пружат задоволство на својот партнер. Девиците се големи перфекционисти кои се се обидуваат да ги исполнат своите сексуални фантазии преку најситните детали. Припадниците на овој знак се многу срамежливи и тешко ги искажуваат своите скриени желби. За да возбудите една Девица, битно е да знаете дека нивните ерогени зони се наоѓаат во пределот на стомакот.

Вагите обожаваат во заведување и во вешта предигра

Како и кај сите воздушни знаци, така и кај Вагата центарот на сексуалноста се наоѓа во нивната глава. Иако во јавноста се однесуваат многу пристојно, сексот со нив може да биде навистина диво искуство. Бараат посветени и вешти партнери кои со сигурност ќе ги задоволат нивните потреби за врвно задоволство. Вагите обожаваат да заведуваат и притоа големо внимание посветуваат на предиграта. Нивните ерогени зони се наоѓаат во долниот предел на грбот.

Либидото на креативната Шкорпија не познава граници

Знакот Шкорпија во астрологијата со текот на времето стана синоним за квалитетен секс. Припадниците на овој знак се надалеку познати по нивното хиперактивно либидо. Во секоја ситуација подготвени се на својот партнер да му пружат вистинско задоволство, но исто така имаат потреба од нежност. Шкорпиите обожаваат да смислуваат нови кореографии и кај нив се мора да биде над просек. Нивните ерогени зони лесно може да се најдат затоашто се наоѓаат во пределот кај половиот орган.

Стрелецот се возбудува со допир на колковите

Помеѓу огнените знаци Стрелецот е предводник кога станува збор за сексуалноста. За припадниците на овој знак, сексот пред се е добра забава и многу страсно искуство кое нема никаква врска со емоции. Со други зборови, Стрелците во секоја минута се подготвени за акција. Воопшто не се срамежливи и настојуваат во сексуалната игра да внесат разноликост. Стрелците најмногу ги возбудува допирот по бутовите и колковите.

Доприме по колената – сепак сум Јарец

Иако на прв поглед изгледаат срамежливо и ладно, Јарците се сметаат за најстраствените и сексуално најактивните љубовници. Тие многу лесно се возбудуваат притоа нивната страст ја пренесуваат на своите партнери. Тие се стабилни и пред се посветени љубовници кои се грижат за потребите на нивниот партнер. Бакнувањето по колената може многу да ги возбуди.

Водолиите со сексот ги поврзуваат умот и телото

За водолиите сексот не е само страст и забава, туку пред се тоа е начин преку кој својот ум го поврзуваат сос рцето. Најсреќни се кога при водење љубов со својот партнер можат исто така да разменат мислење. Водолиите се љубопитни и тоа ги наведува на постојано експериментирање. Се трудат да бидат искрени и тоа го бараат и од својот партнер. Кога се опуштени тие едноставно уживаат а на нивната имагинација и нема крај.

Срамежливоста на Рибите исчезнува во спалната соба

За Рибите сексот е длабоко поврзан со емоциите. Припадниците на овој воден знак се многу сензуални и креативни љубовници. Своите скриени фантазии ги покажуваат во кревет кој станува место на најчудесните игри. Рибите се најсреќни кога ќе го направат среќен нивниот партнер. Ерогените зони кај Рибите се наоѓаат во пределот на стапалата.

Мажите во овие три хороскопски знаци се најголеми женкари

Универзалното мислење е дека мажите најчесто страдаат од страв од одбивање и емоционална приврзаност, па затоа астрологијата се занимавала и со знаците кои имаат најмалку шанси за брак.

Близнаци

Мажите родени во знакот на Близнаци брзо се досадуваат од сè, вклучително и од врските. Желни за авантура и откривање нови работи, тешко е да замислат врска со жена до крајот на животот, а само партнер кој интелектуално ќе го стимулира може да го ограничи. Интелигенцијата е најатрактивната одлика за нив.

Јарец

Јарците тешко прифаќаат моногамен животен стил и сметаат дека отворените врски се далеку поприроден избор. Ова им го разјаснуваат на своите потенцијални партнери, за кои исто така не очекуваат да живеат во моногамија, и сметаат дека само предавството на емоции е предавство.

Водолија 

За Водолијата, моногамијата е нешто неприродно и напорно бидејќи тие се родени авантуристи кои живеат за излегување, забава, патување и создавање нови познанства. Да поминат живот со една личност за нив е сосема незамисливо и тие многу сакаат кратки и интензивни познанства. Затоа мажите во овој знак обично остануваат сингл .

Четири причини зошто мажите изневеруваат

Зошто мажите изневеруваат. Смешно е да се слушне голем број жени кои се обвинуваат себеси за ова, а не нивните сопрузи. Често се вели дека нејзиниот сопруг ја изневерувал затоа што се здебелила или се запуштила. Ако повеќе се грижеше за себе, нејзиниот сопруг немаше да ја изневери?!

"Ова е и чудно и смешно да се слушне од возрасна и интелигентна жена. На крајот на краиштата, овие изговори го ослободуваат човекот од секаква вина", тврди една ескорт дама, додавајќи.

Слушајќи ги овие жени, би можеле да заклучиме дека е одговорност на жената да вежба секој ден, седум дена во неделата, за нејзиниот сопруг да не го изгуби интересот за неа?!?!?

Но, што е со фактот дека повеќето мажи одеднаш добиваат на тежина во моментот кога се венчаат?

Еве 4 главни причини зошто секој маж ќе ја изневери својата сопруга: без разлика дали е убава или не, млада или не, паметна или не ....

1. Не сите мажи знаат како да комуницираат во врска

Да, тој може да биде високо платен експерт во која било област. Но, кога станува збор за разбирање на сопствените чувства и правилно изразување, тој се претвора во ученик. За жал, ова е најчестата причина. Можеби ќе се обиде да зборува неколку пати, но сепак не наоѓа храброст или зборови. И тогаш, најверојатно, тој ќе ја изгуби рамнотежата и ќе одлучи да најде изговор надвор од сегашната врска.

2. Мажите започнуваат романси поради сопствената несигурност.

Многу мажи навистина ги сакаат своите жени. Тие можат да имаат одлична врска, таа може да изгледа убаво, немаат проблеми во кревет, но тој не може да престане да гледа во други жени. И со овој проблем е тешко да се бориме. Тоа е скриено во него. Поточно, под ременот. Од некоја причина, тој се чувствува несигурен на едно или друго место и мора да си докаже на себе дека може да направи нешто со други жени.

3. Мажите не знаат како да се справат со конфликтите во врските.

И затоа мажите ги избегнуваат. Ова е уште еден пример за неможноста или неподготвеноста на некои сопрузи да комуницираат. Наместо да зборува за проблемот или да покажува чувства, тој претпочита да не прави „бури“. Подобро е да се тргне  настрана, заштитувајќи се од потенцијални конфликти и непријатни прашања. Што ќе се случи следно? И тогаш се појавува друга жена која може да ги надокнади сите недостатоци во сегашната врска. Повторно, според него.

4. Мажите се навикнати да бараат најлесен начин.

Случајно се случува мажите да не ја гледаат поентата во иницирање чувствителни теми за разговор со сродната душа. Полесно им е да го избегнат. Секој сопруг сака да живее според неговите сопствени внатрешни правила, самостојно да се бори против какви било проблеми. Човекот се обидува рационално да пристапи кон секој проблем. И ако му недостасува интимност или одредени емоции, тој ќе ги тргне настрана, на други начини. Според него, ова е опција за победа. Тој е среќен затоа што не забележувате никакви проблеми и не знаете за неговото предавство. Животот е убав и сè оди како и обично, нели? Според неговото разбирање, сè е под контрола.

Ако почувствува дека го разбирате и знаете како да го наведете кон вистината, кон изразувањето на чувствата, тогаш ќе има многу помалку причини да ве изневери.

Ако не сигурни дали сте аматер или експерт во креветот овие седум знаци покажуваат дека сте одлични љубовници

Дали некогаш сте се запрашале каква оценка од 1 до 10 заслужувате за вашите вештини во креветот? Да бидеме искрени, дури и ако мислите дека сте чиста „десетка“, вашиот партнер може да не се согласи.

Сепак, за да се реши оваа дилема, експертите издвојуваат 7 знаци кои покажуваат дека сте одлични во сексот.

Чувствувате дека сте поврзани со вашиот партнер

Одличниот секс не е само физичко искуство, а она што го прави фантастичен е чувството на поврзаност помеѓу две лица. За да бидете мајстор во креветот, прво мора да ја разберете важноста на поврзувањето со вашиот партнер и да научите да ја совладувате оваа техника.

Самоуверени сте

Кога имате самодоверба тоа покажува дека сте добри во она што го правите, а истото важи и за сексот. Но, тоа не значи само дека сте сигурни во себе и во својата сексуална техника, туку и дека се чувствувате добро заради вашиот изглед.

Добриот љубовник не е оној кој е опседнат со себе и е исклучен од целото искуство, туку е во состојба да се препушти и да се „изгуби“ во чувството на уживање со својата партнерка.

Отворени сте за промена

Се разбира, сите имаме работи што ги сакаме, но и работи коишто сепак не би ги пробале. Добриот љубовник е креативен и секогаш подготвен за промени. Вашиот мозок е многу важен кога станува збор за добар секс, па искористете го за да пронајдете нова возбудлива работа за вас и вашиот партнер.

Го слушате партнерот

Лошиот љубовник е често себичен и затоа слушањето на партнерот е клучно за незаборавен секс. Без комуникација не можете да бидете добар љубовник, па затоа бидете внимателни и дарежливи.

Не брзате

Ако честопати премногу брзате со акцијата и се обидувате да завршите што е можно побрзо, ова е знак дека мора да поработите на тоа. Важно е да забавите, да обрнувате внимание на секој детал и да бидете многу темелни.

Му се радувате на сексот

Ако сте расположени за секс кога партнерот или партнерката ве заведува, а често и вие сте иницијаторот, тоа се знаци дека сте на вистинскиот пат.

Сакате игри во кревет

Ако сакате да бидете голем љубовник, уживајте во сексот и разните игри. На крајот на краиштата, сексот е игра за возрасни, па така секоја нова игра ќе биде вовед во уште поголемо задоволство.

Популарно