(Фото) Кога патниците ја гледаат неа зад воланот остануваат без зборови

Возачката на автобус вели дека постојано ѝ велат дека е премногу убава за оваа работа, но и покрај се таа ужива во својата професија.

24-годишната Џоди Ли од Бренвуд во Лос Анџелес рекла дека секојдневно добива коментари на сметка на изгледот.

Џоди љубовта кон возењето на автобус ја развила уште како дете. Три години работела како негувателка пред да почне да вози автобус. Признава дека често е во центарот на вниманието поради својот изглед.

„Добивам многу коментари од патниците, во главно мажи. Кога ќе влезат во автобус, секогаш е истата реакција и секогаш ми велат дека сум убава, или дека не виделе толку убав возач", вели Џоди.

„Луѓето ми велат дека сум премногу убава да бидам возач, од жените добивам коментари на сметка на мојата шминка и нокти", додала таа.

Џоди вели дека нејзиниот изглед и го отежнува дружењето со колегите возачи. Вели дека проблем се и нејзините години, бидејќи нема жена возач на нејзина возраст.

Оваа убавица вели дека планира да вози автобус до својата пензија. Таа е квалификувана за возење на автобус и лимузина, и мора да полага испити за да остане во најдобра форма.

„Кога ја напуштив работата како негувателка, сфатив дека отсекогаш сакав да возам автобус", објаснил таа.

„Како мала секогаш седев до возачот и сакав да гледам. Морав да положам многу тестови за да станам возач и не е лесно како што мислат луѓето. Се полага тест по англиски и математика и околу пет различни модули пред да почнете да работите", заклучила Џоди.

(Фото) Лила во кратко црвено фустанче го покажа бујното деколте

Македонската водителка Лила Филиповска што и да направи веднаш завршува во медиумите. Лила, како и сите граѓани, одлучи слободната недела да ја помине уживајќи надвор на сонце.

Овој пат изненади со нејзиниот стајлинг. Весело и кратко црвено фустанче, кое точно открива сѐ што треба, беше изборот на Лила.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

(Фото) Маријана Станојкоска завзема жешка поза

Македонската лото девојка и ТВ водителка Марјана Станојкоска често објавува фотографии на Инстаграм, а многу од нив се направени за потреби на некој производ кој Маријана го рекламира.

Но како и да е таа секогаш се труди на оригинален начин да го привлече вниманието на купувачите и на своите фанови, па така и овојпат.

Имено Маријана објави фотографијана која таа е во полу лежечка состојба, огледало во студио, а ногата ја крена високо и покажа колку е еластична.

Следеа еден куп коментари и повеќе од 1300 лајкови за само еден час.

(Фото) Ванда Нара објави „жешки“ фотографии по градник и гаќички

Сопругата на Мауро Икарди, Ванда Нара често објавува провокативни фотографии на социјалните мрежи, а последните кои се појавија повторно ги возбудија фановите.

Атрактивната избраничка на Икарди често знае да позира целосно гола, а овој пат реши да се фотографира во домашно издание, и тоа по - гаќички и градник.

Популарно