(Фото) Се сеќавате ли на неа, сите ги знаеја нејзините песни - премногу рано се повлече од естрадата

Пејачката Весна Писаровиќ пред 20-на години уживаше во својата популарност ширум регионот. Таа исто така имаше свои многубројни хитови, како на пример песната „Да знаш“, но на големо изненадување на сите таа одлучи да се повлече од пејачката естрада.

Весна е родена во Брчко. Првиот албум го објавила во 2000 година, а во 2002 година ја претставуваше Хрватска на Евровизија, додека пак во екот на својата слава одлучи да направи пауза од својата музичка кариера.

Пред 12 години таа се венчала со Озрен Пуповац, син на хрватскиот политичар Милорад Пуповац и со него се преселила во Берлин. По извесно време се вратила на музиката, но се посветила на друг жанр - џезот.

„Можам само да кажам дека не жалам за ништо поради оваа радикална промена - одлуката да создавам џез музика. Без оглед на трнливиот пат и долгогодишните промени, разни жртвувања и секојдневни дисциплини, всушност тоа непрекинато ме исполнува“, изјавила Весна за српски „Блиц“ која што во месец април годинава ќе наполни 43 години. 

(Видео) Водителка пред почетокот на Дневникот го крена фустанчето

Популарна водителка и актерка во Русија, Валерија Кирсанова води еден вид вести на една локална телевизија, па ги изненади гледачите пред да почнат со снимање.

За потребите на ТикТок, Валерија откри каде, пред почетокот на шоуто, чува специјални уреди преку кои е во контакт со режисерот.

Она што никој не го очекуваше е дека Валерија ќе покаже црните чипкани чорапи под син фустан, на кои им закачи мали апарати.

Не е потребно да се опише колку се вжешти ТикТок во Русија поради ова видео и какви коментари доби убавата Валерија Кирсанова.

„Дали можам да ги држам апаратите под масата додека ги читате вестите?“ гласеше само еден од нив.

@valeriya.kirsanova

Этого вы точно не увидите в эфире☺️ ##телеведущая ##рек ##врекомендации

♬ original sound - SADE

(Фото) По нејзините облини лудуваат сите, а момчето кое го финансираше ја изневерувало со ефтини девојки

Инстаграм ѕвездата Нејлен Ешли со своите облини заведе повеќе од 2 милиони фанови на Инстаграм кои редовно ѝ ги лајкуваат и коментрираат нејзините објави.

Иако могу мажи сонуваат да бидат покрај оваа девојка, нејзиното поранешно момче не е едно од нив, се чини за него таа не била доволна.

Како што еднаш веќе наведе, таа дури и го финансирла своето момче, а тој ги искористил тие пари на проститутки и девојки со лесен морал, со кои се гледал скоро секоја недела. На неговиот телефон пронашла фотографии од жена во долна облека, како и десетици пораки од неколку проститутки.

- Тој цело време се обидуваше да си го среди животот, па јас ја финансирав нашата врска, а тој ги искористи моите пари и слободното време да гледа проститутки, да оди на скапи масажи, па дури и да има друга девојка- рекла таа.

Нејлен го напушти веднаш, и додаде дека ја молел со месеци за втора шанса, и дека дури ги контактирал нејзините пријатели и семејството за да ги убеди сите дека тој „се сменил“, но таа не се откажала во својата одлука дека е готово .

(Фото) Елена Ристеска позираше без трошка шминка

Познатата македонска поп- пејачка Елена Ристеска која воедно важи и за една од најубавите пејачки на македонската сцена објави неколку фотогрфии без шминка. Без трошка шминка и навиткана бујна коса Елена позираше со насмевка после вежбање и туширање.

Елена е позната по тоа што преферира природен изглед, па не е ретко да објави фотографија без шминка. Имено таа минатата година започна нов бизнис, односно лансираше свој парфем, а неодамна и гел за туширање кој беше повод за неколку разголени црно- бели фотографии на Елена.

Популарно