(Видео) Познати колеги ѝ испраќале непристојни понуди

Раперката и модел Иги Азалеа, на ТикТок објавила пораки со неморални понуди кои ѝ ги испраќале рапери и други познати личности.

Иги Азалеа (30) објавила приватни пораки во кои истакнати рапери и други познати личности ѝ даваат непристојни понуди.

Во видеото кое го споделила на нејзиниот ТикТок, раперката, меѓу останатото, открила и дека некој ѝ понудил 15 илјади долари за да разговара со неа. Иако ги сокрила имињата на мажите кои ѝ ги испратиле пораките на Инстаграм, според нивниот број на следбеници може да се заклучи дека станува збор за познати личности.

„Ти си мојата девојка од соништата“, ѝ напишал некој кој на социјалната мрежа го следат 12 милиони корисници, додека Инстаграм корисник со 27 милиони следбеници ѝ порачал дека сака да ја бакнува на интимното место.

Покрај многуте сексуални понуди, добила и брачни, а ѝ порачувале и дека ќе се грижат за неа и нејзиниот едногодишен син Оникс подобро од неговиот татко, музичарот Плејбој Карти (24) со кој раперката е во врска од 2018-та година.

„Раперите во мојот телефон, во моите пораки, не сакаат да ме остават намира“, рекла раперката во својата најнова песна „Sip It“.

Да потсетиме, Иги Азалеа, чие вистинско име е Аметист Амелија Кели, кариерата ја започнала на 16 години кога се преселила во Мајами, а светска слава стекнала со хитот „Fancy“.

@thenewclassic

ha ha ha as if!?!?! 🙃 stay outta my DMs uglies.

♬ Sip It - Iggy Azalea & Tyga

Заврши љубовната приказна на Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ ја прекинаа љубовната врска која траеше 24 години, пишува Стори.хр.

Дека двојката во последните месеци не живее на иста адреса, објави и Јутарњи лист, повикувајќи се на одговорната за комуникација со медиуми на Петар Грашо.

Двајцата одбиле да ја коментираат разделбата, пишуваат хрватките медиуми.

Петар и Данијела се запознале во 1995 година на Дора во Опатија, две години подоцна започнале љубовна врска и никогаш не ја официјализирале со брак.

(Фото) Македонската пејачка се породи, а никој не ни знаеше дека е бремена

Познатата македонска пејачка и докторка Симона Поповска вчеравечер со објавата на својот Инстаграм профил ја изненади јавноста и своите следбенци – таа станала мајка на машко бебенце.

Изненадување за нејзината публика и јавноста беше тоа што никој не знаеше ниту дека пејачката е бремена. Откако вчера на нејзиниот профил се појавија честитки од пријателите сите дознаа дека Симона станала мајка.

Во телефонски разговор за „Бекстејџ“ тазе мама Симона откри зошто ја криеше бременоста, зборуваше и за чинот на породувањето, но и за тоа кое име го одбреле за наследникот.

-Чувството искрено не може ни да се опише,им посакувам ма сите кои што сакаат да се остварат како мајки што побрзо Господ да ги благослови,затоа што ова е еден момент кој што ќе се памети цел живот и не може да се спореди со ништо друго, вели Симона и додава дека породувањето поминало во најдобар ред, а откри и зошто не откриваше деќа ќе стане мајка:

-Jас и бебето сме одлични,имав прекрасен тим,породувањето беше спонтано и тоа е тоа. Веќе избравме име,ќе се вика Никола. Изненадувањта се реално секогаш послатки,јас не сум човек кој ја споделува приватноста ,но не беше намерно туку поради ситуацијата што се случува со ковид-19,периодот ми беше работа дома,чување и тос е тоа, вели пресреќната мајка која го опиша и моментот кога првпат го земала во реце своето чедо.

Кога ми го дадоа во раце доаѓаат солзи радосници и знаеш дека доаѓа нова етапа од животот како никоја досега, го заврши таа разговорот за „Бекстејџ“.

(Фото) Каролина Гочева со три збора го опиша времето во кое живееме

Популарната поп-пејачка Каролина Гочева на својот инстаграм-профил објави фотографија со голема симболика.

Фотографијата и зборовите што ја опишуваат предизвика бројни реакции и поддршка од нејзините колеги и обожаватели.

„Денов, месецов, годинава…“ напиша Каролина покрај црно-белата фотографија.

Популарно