(Фото) „Жена од султана“: Погодете дали носам гаќички

Пејачката Тијана Милентијевиќ попозната како „Жена од султана“ се појави на фестивалот во Врњачка Бања и многумина заинтригираа со својот сталлинг, со кој предивика не само внимание туку и ги собра машките погледи и заскокотка нивната фантазија.

Многумина се прашуваа дали Тијана носи нешто под долгиот фустан, зашто длабокиот шлиц отстрана откриваше многу, ама поттикна и недоумица има пејачката на себе долна облека? Но таа имаше подготвен одговор и на тоа прашање.

„Прашање е? Нека размислат дали носам? Сега е тоа популарно“ – рече пејачката на самиот почеток и се осврна на насилството што го доживеа од нејзиното поранешно момче.

„Се обидувам да не размислувам на тие работи, продолжив понатаму. Сето тоа заврши. Не сакав да го гонам. Има нешто ново во љубовта и среќна сум“ – рече кусо Тијана.

А гаќичките? Останаа во машките мечти и мисли, како и дилемата: Дали „Жената од султанот“ таа вечер на себе воопшто ги носи?

(Фото) Сандра Африка повторно ги зголемила градите

Популарната пејачка Сандра Африка, како што дознава ПИНК, била оперирана пред две недели во приватна клиника во Белград.

Иако нејзините тезги низ регионот, но и во дијаспората, беа закажани неколку месеци однапред, Сандра беше принудена да откаже само неколку средби со јавноста, за да ги замени “истрошените силикони“, кои ги планираше подолго време, но не можеше поради зафатениот распоред.

-Сандра долго време ја планира оваа операција. Не сакаше во текот на летото поради турнејата, имаше настапи секоја вечер, а во текот на летото не е соодветно да се прави тоа. Штом малку се олади, таа некако успеа да откаже неколку настапи и да закаже операција. Имаше некои проблеми, сакаше подобар естетски ефект, а време беше за тоа,  вели за ПИНК извор близок до пејачката и додава:

-Се е супер фала Богу помина, отиде кај проверени луѓе. Малку ги зголеми градите, нема да има некоја огромна разлика, но ќе изгледаат побујно, помазно. И наредиле строг одмор, поради што не можела да работи, но по неколку дена, кога се се нормализира, снимила спот за нова песна, која наскоро ќе ја објави. Сега се е во ред, таа одлично реагираше на операцијата и функционира сосема нормално, заклучува изворот.

Да потсетиме, ова е трета операција на градите на Сандра – многу одамна, пред да стапне на сцената, ги зголеми градите, кои веќе еднаш ги промени во 2015 година. Седум години подоцна следеше уште една операција.

(Фото) Македонската водителка позира во автомобил во провокативен фустан

Најпознатата македонска водителка, Марјана Станојковска на својот „Инстаграм“ профил објави фотографии на кои позира во автомобил, во провокативен фустан.

На фотографиите се акцентирани нејзините гради и долгите нозе. Изгледот го надополни со впечатливи обетки.

(Фото) Марина со досега невидена провокација

Пејачката Марина Висковиќ им се обрати на следбениците со жешка фотографија преку која сакаше да објави нешто ново за својата публика.

Имено, пред тоа таа се соблече и ги покажа облините во костим за капење.

-Малку голотија за да можете сите свечено да се соберете да објавиме важна вест, рече таа со фотографија на која ја спуштила тренерката и позираше во танга бикини.

Ги ставила градите во преден план, а потоа се свртела и го покажала задникот…  Откако ги собрала следбениците, им кажала дека наскоро ќе започне музички проект.

Популарно