(Фото) Лила Филиповска во романтично издание

Македонската водителка Лила Филиповска освен што е одлична во својата професија, таа е доста активна и на социјалните мрежи кои исто така ѝ носат профит.

Ниедна нејзина објава не останува незабалежана. Овој пат таа сподели романтична фотографија во цветно издание, а во опис напиша:

„Во овој ден летен сѐ е како сон, ко сказна од една љубов сина…што нема крај, ниту почеток има“, напиша Лила.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

(Фото) Еве како изгледала Станија пред операциите – нема да ја препознаете

Станија Добројевиќ, актуелна учесничка во реалното шоу „Задруга“ и старлета, дефинитивно привлекува внимание со својот изглед. Многумина би го дефинирале како поим за витка линија и беспрекорен тен.

Не постои жена која не би сакала да има тело како неа, а атрактивната бринета тоа го постигнала главно преку тренинзи, и малку преку операции. Станија зборуваше за нејзините интервенции на следниов начин:

– Ги правев градите одамна, зборував за тоа неколку пати (тројки!), Направени со мерка совршено да одат со мојата висина и градба, а причината е што повеќе не морам да носам градник и дека конечно можам да носам фустани со отворен грб. Задникот е природен, отсекогаш бил поголем, а за да останете подигнат и заоблен, се должи на напорот, работата и потта во теретана. Стомачните, половината – исто. Усни – откако ги направив, целото лице доби поегзотичен изглед и жал ми е што не почнав да ги правам многу порано. Направени се целосно со мерка и природен изглед – хијалуронска киселина – им рече Станија на своите следбеници на Инстаграм во 2017 година.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @pravo_vip_lice

(Фото) Ќерката на српската актерка е вистинска убавица

Српската актерка Снежана Савиќ од бракот со режисерот Драгослав Лазиќ ја има ќерката Анита Лазиќ, која од мајката, покрај актерскиот талент, ја наследила и убавината.

Иако не зборува за приватниот живот јавно, познатата актерка Снежана Савиќ зад себе има брак со режисерот Драгослав Лазиќ, со кој во 1980 година ја добила ќерката Анита.

Таа чекорела по стапките на мајка си извесно време, но сепак одлучила да се проба во светот на новинарството, па едно време работела како водителка, а сега е уредник на еден магазин.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Anita Lazic (@anitalazic)

(Видео) Весна Бејби до Игор Џамбазов: Се смеевме дека може да ни се случи љубов пред години

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска упати честитка до актерот Игор Џамбазов за неговата нова песна.

„Другарот пак со хит...само кога ќе ми текне колку се смеевме дека може да ни се случи љубов пред години...повлече нога бејб,фала ти Илина. Честит празник Македонијо“, напиша Бејсби на Инстаграм.

Популарно