(Фото) Мајка на 3 деца исфрлена од родителска поради премногу провокативна облека

Изабел Кастро, мајка на три деца, отишла на родителски состанок во училиште во колумбискиот град Соледад со нејзиниот сопруг, но не и било дозволено да присуствува поради облеката што ја носела.

Професорите наводно ја исфрлиле од состанокот поради белата блуза која го открила деколтето.

– Ме предупредија дека мојата облека е вулгарна. Носев фармерки и блуза со низок крој, но далеку од вулгарна, рекла таа за Ел Тиемпо.

– Еден од професорите ми рече дека не можам така да доаѓам на училиште и дека треба да ги читам правилата. Мислам дека тоа што имам три деца не значи дека треба да одам покриена, додала таа.

Нејзиниот сопруг се согласи со неа.

– Помислете на сите жени кои во моментов страдаат од овој вид на вознемирување, на пример во Авганистан, заклучи тој.

(Фото) Деми Роуз позираше во необично бикини

Британската манекенка Деми Роуз се фотографираше во црвен костим за капење, кој ги истакна нејзините раскошни облини.

Таа важи за една од најбараните модели, а на нејзиниот Инстаграм профилја следат 17 милиони луѓе. Деми Роуз ужива да биде гола, па честосвоите фанови ги чести со разголени фотографии.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi Rose (@demirose)

(Фото) Елеонора во провокативно издание во теретана

Македонската убавица Елеонора Миљковиќ, девојката која ја запознавме во реалното шоу Задруга, ужива во популарноста која ја стекна таму.

Елеонора инаку публиката ја освои со својата природна убавина, но по завршувањето на шоуто сепак се одлучи за неколку промени на изгледот.

Без оглед на тоа, Еелеоноа и понатаму мами воздишки со своето тело, а нејзините облини будат најдлабока фантазија кај машкиот пол.

Овој пат таа се појави во теретана во провокативен изглед, па не се воздржа објави и фотографија на Инстаграм.

(Фото) Ќерката на Стив Џобс е вистинска убавица

Ќерката на покојниот основач на Епл, Стив Џобс, Ив прерасна во вистинска убавица.

Таа има 23 години и е на самиот врв на најдобри јавачи на светот. Миленичката на покојниот Стив во моментот ужива на одмор во Италија на езерото Комо.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eve Jobs (@evecjobs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eve Jobs (@evecjobs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eve Jobs (@evecjobs)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Eve Jobs (@evecjobs)

Популарно