(Фото) Со ова момче Цеца била во врска само 17 дена

Цеца Ражнатовиќ беше поврзана со многу момци, но половина од тие приказни не се точни. Неодамна се појави фотографија од жестоко момче со кое Светлана била во врска, а таа тоа го потврди дури во една прилика.

Дејан Марјановиќ Шабан беше „опасно момче“ од Звездара, заврши градежно училиште, имаше своја компанија и сите девојчиња се вртеле околу него во тоа време.

Марјановиќ и Цеца често се гледале заедно во текот на деведесеттите години, а повеќето од средбите биле во еден белградски клуб.

Тие во неколку наврати потврдија дека се заедно, а на еден нивни собир беше создадена заедничка фотографија, која сè уште се споделува на социјалните мрежи и на страниците „Пулсот на асфалтот“ и „Легендите на деведесеттите“, кои се занимаваат со вакви теми.

Во своето последно интервју, што беше направено само два часа пред неговата ликвидација, Шабан ја негираше врската со Цеца:

– Јас сум млад човек, завршив градежно училиште, сакам да бидам во друштво на убави девојки, да возам убав автомобил. Еве, имам БМВ 850, што, верувам, во моментов е најдобриот автомобил од таа класа во Белград. И девојките ме обожаваат. Ве молиме, објавете дека сите приказни за мојата наводна врска со нашата најпозната фолкерка се чиста фикција и невистина. Ја сакам само мојата свршеница Јелика Матиќ Синди. Таа е познат фото-модел на Запад и јас сум среќен со неа – рече тој во тоа време.

Сепак, Цеца еднаш зборуваше за нејзиното запознавање со Шабан и рече дека го запознала преку Мира Шкориќ:

– Мира Шкориќ ме запозна со него веднаш штом дојдов во Белград. Тој ми беше претставен како сопственик на ланец бутици, ми рекоа дека неговиот татко е архитект и дека е убаво и образовано момче. Немав идеја дека тој е момче од асфалтот. Се забавував со него 17 дена и кога дознав кој е и што е, веднаш го оставив – изјави пејачката.

(Фото) Ѕвездата на „Гранд“ повторно оди на операција, ослабе 85 кг, а еве зошто мора повторно под нож

Крстина Тодоровиќ, финалистката на минатосезонското издание од „Ѕвездите на Гранд“, ослабе 85 килограми благодарение на операција на стомакот, а наскоро ќе оди на уште една операција – затегнување на кожата.

– Останува уште малку до тој конечен резултат. Очекувам по Нова година да направам операција за затегнување на кожата – рече Крстиња, операција која ќе ја финансира Саша Поповиќ. Тоа го вети неодамна, за што поскоро, како што рече, на сцената да се појави во „минич“ младата Црногорка.

Спотот и песната сè уште ги нема направено како и повеќето нејзини колешки од натпреварувањето, па Крстиња одговара на прашањето дали се плаши дека ќе остане на страна бидејќи се уште не ги искористила своите „5 минути слава“.

– Секогаш те тера да размислуваш што ќе се случи кога ќе дојде некој нов и интересен, дали ќе заминеш во заборав, но песната треба да се сними во вистинско време, но вистинската песна, а не ништо. Мислам дека ќе дојде вистинското време во моментот кога ќе бидам 100% задоволна од личноста, се надевам многу брзо, и дека песната ќе биде вистинско освежување – откри ѕвездата на „Гранд“ во „Гранд магазин“.

(Фото) Кога ќе видите колку пари држи во раката Сандра Африка ќе ви се помати во умот

Пејачката Сандра Африка овие недели е на турнеја во Америка, а судејќи по видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи, пејачката буквално се „опарила“.

Според видеото јасно е дека балканците кои живеат надвор од земјава и последниот денар го даваат на музика.

Африка на видеото се гледа како со задоволство го зема бакшишот кој е во долари, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи споредувајќи ја пејачката со Теа Таировиќ.

Ова е нејзина прва турнеја во Америка, а српските медиуми и ја нарекоа новата кралица на бакшишот покрај веќе докажаните Јана Тодоровиќ, Дара Бубамара и Теа Таировиќ.

(Фото) Теодора си купи стан од 200.000 евра

Српската пејачка со босанско потекло Теодора Џехверовиќ (24) купила стан во Белград за 200.000 евра! По турнејата низ Америка, пејачката заработи огромна сума на пари и вложи се’ во недвижен имот, пишуваат српските медиуми.

Станот се уште е во фаза на реновирање, но Теодора на фановите им покажа како ќе изгледа нејзиниот нов дом. Во гнездото на пејачката преовладува беж боја, дневната соба е пространа, а омилен дел и е делот за гардеробата, бидејќи конечно ќе има место за сите работи и чевли.

Пејачката не ја криеше среќата што на почетокот на кариерата успеа да обезбеди место за живеење и што повеќе нема да биде кираџија.

– Конечно на врата ќе ми биде напишано презимето „Џехверовиќ“. Последниве неколку години имам голема желба да купам стан и да си обезбедам покрив над глава. За жал, поради епидемијата што не зафати, сето тоа се одолговлекува. Тогаш си реков: “Еј, имаш само 23 години! Полека, се ќе си дојде на свое. Работи, обиди се… Заслужуваш да го имаш тој стан. И ќе го имаш еден ден, само полека.” Конечно го имам и се стекнав со она што го работам – се пофали Теодора.

Популарно