(Фото) Балканската хероина чека бебе, откако пред само две години ја изгуби раката во сообраќајка

Велат животот пишува романи. Во нив сигурно не може секогаш се да биде баснословно, бидејќи се случуваат и тешки моменти.

Приказната на Ена Дедиќ е токму таква, а и покрај тешката сообраќајна несреќа во која ја загуби раката, поточно дланката, можеме да кажеме дека нејзината приказна има среќен „крај“, затоа што на крајот на краиштата, таа излезе само посилна. И не само поради тоа, туку и затоа што главните ликови од таа приказна останаа заедно до крај, а покрај сето тоа неодамна ја дознаа и најсреќната вест – дека ќе станат родители.

И затоа крајот во нивниот роман се однесува исклучиво на крајот на тешките моменти, бидејќи најубавото допрва почнува.

Ена Дедиќ во летото 2019 година доживеа сообраќајна несреќа во Оловска Лука, во која остана без раката. Тоа беше еден од најтешките периоди во нејзиниот живот. Веројатно тоа за многумина би значело дека нивните животи радикално ќе се сменат, но не и за неа. Впрочем, Ена излезе посилна и со уште поголем животен оптимизам. Она што предизвика уште поголемо воодушевување кај сите што ја познаваат, како и кај голем број нејзини следбеници на Инстаграм е нејзината позитивност и енергијата што ја носи со себе.

Поранешната мис шарм на БиХ преку најтешкиот животен тест пружи уште поголем отпор и покажа сила која може да биде лекција за сите. Со право ја доби титулата хероина на Тузла. Денес е со насмевка на лицето и гордо ја носи роботската рака. Оние кои имале можност лично да ја запознаат или да ја слушнат како зборува за несреќата што ја снашла, долго потоа остануваат импресионирани, бидејќи Ена е една од оние луѓе по кои добивате уште поголема волја за живот. Секако, има нешто што не треба да го испуштиме во приказната со Ена.

Станува збор за нејзиното момче, вереникот Нермин Накичевиќ. Токму тој ја одигра клучната улога за Ена да живее со уште поголема количина на позитивна енергија на крајот на краиштата. Нермин остана со неа во најтешкиот период од нејзиниот живот, кога и беше најпотребна и во нејзиниот грб дуваше неверојатен ветер. Љубовта која беше од претходно доби сосема нова димензија, а сите што ги познаваат знаат колку тој дава се од себе за да ја направи среќна и да биде најсреќната жена на светот. Нермин понекогаш е склон кон бројни изненадувања за неговата Ена, а покрај се што прави, најголема награда и е тоа што храбро застана покрај неа и остана да ја следи низ животот.

Овој пар неодамна ја сподели среќната вест. Најубавата. Тие наскоро ќе станат родители на момче. Момчето ќе ја носи храброста на мајката и лојалноста на татко си. Ена вели дека се уште не се одлучиле за име, бидејќи многу им се допаѓаат, а се уште не направиле конечен избор. Таа е пресреќна бидејќи го доживува најубавиот период од животот, а бременоста напредува и се е како што треба. Таа додава дека со ова ја крунисале вистинската љубов, а покрај тоа што нејзиниот вереник останал со неа по несреќата, бебето било вистински подарок.

Можеби некаде далеку, скриени од сите, и Ена и Нермин ја носат болката од несреќата што се случи, но во нивната приказна се што им треба е љубов. Тогаш се заборава целата болка. Низ животот не се водат со раце, туку со срца исполнети со љубов. Како што вели една песна: Душите се сретнаа. Ена има преку 17.000 следбеници на својот Инстаграм, а постојано ги воодушевува бидејќи отворено зборува за се што поминала и ја покажува позитивноста која ретко ја среќаваме.

(Фото) Ѕвездата на „Гранд“ повторно оди на операција, ослабе 85 кг, а еве зошто мора повторно под нож

Крстина Тодоровиќ, финалистката на минатосезонското издание од „Ѕвездите на Гранд“, ослабе 85 килограми благодарение на операција на стомакот, а наскоро ќе оди на уште една операција – затегнување на кожата.

– Останува уште малку до тој конечен резултат. Очекувам по Нова година да направам операција за затегнување на кожата – рече Крстиња, операција која ќе ја финансира Саша Поповиќ. Тоа го вети неодамна, за што поскоро, како што рече, на сцената да се појави во „минич“ младата Црногорка.

Спотот и песната сè уште ги нема направено како и повеќето нејзини колешки од натпреварувањето, па Крстиња одговара на прашањето дали се плаши дека ќе остане на страна бидејќи се уште не ги искористила своите „5 минути слава“.

– Секогаш те тера да размислуваш што ќе се случи кога ќе дојде некој нов и интересен, дали ќе заминеш во заборав, но песната треба да се сними во вистинско време, но вистинската песна, а не ништо. Мислам дека ќе дојде вистинското време во моментот кога ќе бидам 100% задоволна од личноста, се надевам многу брзо, и дека песната ќе биде вистинско освежување – откри ѕвездата на „Гранд“ во „Гранд магазин“.

(Фото) Кога ќе видите колку пари држи во раката Сандра Африка ќе ви се помати во умот

Пејачката Сандра Африка овие недели е на турнеја во Америка, а судејќи по видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи, пејачката буквално се „опарила“.

Според видеото јасно е дека балканците кои живеат надвор од земјава и последниот денар го даваат на музика.

Африка на видеото се гледа како со задоволство го зема бакшишот кој е во долари, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи споредувајќи ја пејачката со Теа Таировиќ.

Ова е нејзина прва турнеја во Америка, а српските медиуми и ја нарекоа новата кралица на бакшишот покрај веќе докажаните Јана Тодоровиќ, Дара Бубамара и Теа Таировиќ.

(Фото) Теодора си купи стан од 200.000 евра

Српската пејачка со босанско потекло Теодора Џехверовиќ (24) купила стан во Белград за 200.000 евра! По турнејата низ Америка, пејачката заработи огромна сума на пари и вложи се’ во недвижен имот, пишуваат српските медиуми.

Станот се уште е во фаза на реновирање, но Теодора на фановите им покажа како ќе изгледа нејзиниот нов дом. Во гнездото на пејачката преовладува беж боја, дневната соба е пространа, а омилен дел и е делот за гардеробата, бидејќи конечно ќе има место за сите работи и чевли.

Пејачката не ја криеше среќата што на почетокот на кариерата успеа да обезбеди место за живеење и што повеќе нема да биде кираџија.

– Конечно на врата ќе ми биде напишано презимето „Џехверовиќ“. Последниве неколку години имам голема желба да купам стан и да си обезбедам покрив над глава. За жал, поради епидемијата што не зафати, сето тоа се одолговлекува. Тогаш си реков: “Еј, имаш само 23 години! Полека, се ќе си дојде на свое. Работи, обиди се… Заслужуваш да го имаш тој стан. И ќе го имаш еден ден, само полека.” Конечно го имам и се стекнав со она што го работам – се пофали Теодора.

Популарно