(Фото) Снежана е најпопуларната македонска спикерка на сите времиња

Таа беше доајенот на македонското спикерство. Фантастичен радиофоничен глас, продорни крупни очи, дикција на ниво, шармантна, ненаметлива, умна и со стил.

Со децении владееше (70-те и 80- те години) на тв екраните, односно на тогашната ТВ. Скопје или Македонска радио и телевизија. Водеше најразлични емисии како и централниот Дневник и немаше кој не ја познава, а беше и добро позната во тогашна Југославија.

Снежана Липковска не може да се заборави така лесно. Знаеше како да се носи со славата, и беа отворени сите врати, а таа правеше интересни стории кои се прераскажуваат и денес. Спикерството и беше заштитен знак и од неа учеа генерации.

Денес изгледа исто така убаво како во младоста. Со ведар дух, одличен стил, однесување и харизма. Активна е на полето на пишувањето и реализирањето неколку тв, проекти. Ја напиша и книгата Хотелски стории.

(Фото) „Севиџ екс Фенти“ разголени се и креирани од Ријана

Модната дизајнерка Ријана ги претстави своите нови разголени „Севиџ екс Фенти“ пижами, сите во нејзин, провокативен стил – токму во пресрет на празниците.

Се работи за линија пижами – еден машки дизајн и два женски пара – еден со куси ногавици и со градник во иста шара и – долги т.н. „Ass-ential“ пижами со разголен задник. Цената на кој било комплет, е 49,95 долари.

„Отворените пижами“ доаѓаат во сите големини.

(Фото) Наташа Беквалац се појави без гаќички на себе, а тоа што и ѕиркаше од таму долу буквално ја „здрви“ публиката

Пејачката Наташа Беквалац минатата ноќ се појави во најпровокативна комбинација досега, пишуваат српските медиуми.

Таа имено се појави во провокативна комбинација со леопартски принт на себе, а она што ги „здрви“ фановите е тоа што и ѕиркаше таму долу.

Станува збор за тетоважа која ја има пејачката во пределот на препоните, а евидентно било дека таа не носи ниту гаќички на себе, погледнете.

(Фото) Ваква досега Цеца не сме ја виделе

Многумина никогаш не го виделе ова! Фотографијата која се појави на страницата која објавува стари фотографии од естрадни личности воодушеви многумина.

Имено, на неа е Цеца Ражнатовиќ, а сите позитивно ја коментираа „Цеца бајкерката“ бидејќи пејачката позира на мотор.

Фотографијата е направена во деведесеттите, а погледите на сите се вперени во стајлингот кој Цеца го има, особено чорапите. Вистинска модна дива!

Популарно