(Видео) Теа Таировиќ била однапред договорена за да го изглуми ова, ниту мајка ѝ не знаела

Пред две недели многу се пишуваше за наводниот немил настан кога Теа Таировиќ доживеала голема непријатност за време на снимањето на една емисија, поради што морала да го напушти шоуто.

Да потсетиме. За време на снимањето, Таировиќ наводно добила прашање од водителот дали експлицитното видео за кое наголемо се зборувало и помогнало во кариерата, на што таа одбила да одговори. Набргу потоа ја прашал дали може да биде со еден маж или мора да има двајца партнери, што целосно ја налутило.

Меѓутоа, сега се појавија нови тврдења, кои фрлаат сосема ново светло на настанот.

Имено, иако се шпекулираше дека нејзината мајка го нападнала водителот подоцна во гардероберот, денеска се појави извор кој тврди дека целиот скандал во емисијата бил однапред договорен помеѓу пејачката и водителот, но дека никој не ја известил мајката на Теа за тоа.

– Теа, кога го напушти шоуто и се беше готово, отиде во соблекувалната, каде што беше нејзината мајка, која вербално го нападна водителот. Тој и рекол дека се е наместено, но таа продолжила да вика. Во тој момент Теа излегла од соблекувалната и поминала покрај сите. Таа дури и не одговорила. Па луѓе, не и кажала на мајка и дека е наместена работа, жената не ни знаела за тој договор, а Теа глумела и пред мајка и. Страшно, изјавил соговорникот и разочаран фан на Теа.

(Фото) Ѕвездата на „Гранд“ повторно оди на операција, ослабе 85 кг, а еве зошто мора повторно под нож

Крстина Тодоровиќ, финалистката на минатосезонското издание од „Ѕвездите на Гранд“, ослабе 85 килограми благодарение на операција на стомакот, а наскоро ќе оди на уште една операција – затегнување на кожата.

– Останува уште малку до тој конечен резултат. Очекувам по Нова година да направам операција за затегнување на кожата – рече Крстиња, операција која ќе ја финансира Саша Поповиќ. Тоа го вети неодамна, за што поскоро, како што рече, на сцената да се појави во „минич“ младата Црногорка.

Спотот и песната сè уште ги нема направено како и повеќето нејзини колешки од натпреварувањето, па Крстиња одговара на прашањето дали се плаши дека ќе остане на страна бидејќи се уште не ги искористила своите „5 минути слава“.

– Секогаш те тера да размислуваш што ќе се случи кога ќе дојде некој нов и интересен, дали ќе заминеш во заборав, но песната треба да се сними во вистинско време, но вистинската песна, а не ништо. Мислам дека ќе дојде вистинското време во моментот кога ќе бидам 100% задоволна од личноста, се надевам многу брзо, и дека песната ќе биде вистинско освежување – откри ѕвездата на „Гранд“ во „Гранд магазин“.

(Фото) Кога ќе видите колку пари држи во раката Сандра Африка ќе ви се помати во умот

Пејачката Сандра Африка овие недели е на турнеја во Америка, а судејќи по видео снимките кои се појавија на социјалните мрежи, пејачката буквално се „опарила“.

Според видеото јасно е дека балканците кои живеат надвор од земјава и последниот денар го даваат на музика.

Африка на видеото се гледа како со задоволство го зема бакшишот кој е во долари, а видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи споредувајќи ја пејачката со Теа Таировиќ.

Ова е нејзина прва турнеја во Америка, а српските медиуми и ја нарекоа новата кралица на бакшишот покрај веќе докажаните Јана Тодоровиќ, Дара Бубамара и Теа Таировиќ.

(Фото) Теодора си купи стан од 200.000 евра

Српската пејачка со босанско потекло Теодора Џехверовиќ (24) купила стан во Белград за 200.000 евра! По турнејата низ Америка, пејачката заработи огромна сума на пари и вложи се’ во недвижен имот, пишуваат српските медиуми.

Станот се уште е во фаза на реновирање, но Теодора на фановите им покажа како ќе изгледа нејзиниот нов дом. Во гнездото на пејачката преовладува беж боја, дневната соба е пространа, а омилен дел и е делот за гардеробата, бидејќи конечно ќе има место за сите работи и чевли.

Пејачката не ја криеше среќата што на почетокот на кариерата успеа да обезбеди место за живеење и што повеќе нема да биде кираџија.

– Конечно на врата ќе ми биде напишано презимето „Џехверовиќ“. Последниве неколку години имам голема желба да купам стан и да си обезбедам покрив над глава. За жал, поради епидемијата што не зафати, сето тоа се одолговлекува. Тогаш си реков: “Еј, имаш само 23 години! Полека, се ќе си дојде на свое. Работи, обиди се… Заслужуваш да го имаш тој стан. И ќе го имаш еден ден, само полека.” Конечно го имам и се стекнав со она што го работам – се пофали Теодора.

Популарно