(Фото) Разведената пејачка на „Гранд“ остана само по гаќички

Разведената пејачка на „Гранд“ Јелена Гербец изгледа подобро од било кога, па се добива впечаток дека разводот позитивно делвувал врз нејзе, пишуват српските медиуми.

Имено, пејачката беше уловена од страна на папараците во гардероберот додека се пресоблекувала.

Таа ги соблекла панталоните и останала само на гаќички. Потоа земала хулакопки, притоа спремајќи се за на сцената за на една ТВ куќа каде што и гостувала.

Познатата пејачка, во ова прилика покажа дека нема ни грам грам сало и целулит на нејзе, пишуват медиумите.

Украинки со голотија, против Путин!

Група Украинки дошле на идеја да им помогнат на војниците кои неуморно се борат против Русија продавајќи разголени фотографии и во таа прилика веќе собрале вртоглава сума на пари.

Украинка по име Настасија Наско започнала проект наречен „TerOnlyFans“ каде група луѓе, главно жени, доброволно се пријавиле да соберат пари за украинските војници. За три месеци, тие собрале близу 800.000 долари.

Идејата била поттикната само неколку дена по руската инвазија која започна на 24. февруари и сега влезе во четвртиот месец. Настасија на својот Твитер молела за помош од познаници кои бегале од Харков, а бидејќи никој не и одговорил, таа потоа се пошегувала дека својата гола фотографија ќе ја испрати на оној кој ќе и направи услуга.

За само пет минути од објавувањето, 23-годишната девојка добила дури 10. пораки од луѓе кои и нудат помош.

Нејзината познаничка успеала безбедно да го напушти градот, а Настасија го одржала ветувањето. Тогаш таа сфатила дека тоа може да го користи понатаму. Со помош на нејзината пријателка Анастасија Кучменко, таа ја лансирала платформата TerOnlyFans, каде што кратенката „ter“ означува Територијална одбрана.

Сајтот започнат на 8. март, односно Меѓународниот ден на жената, и покрај сличностите во името и навидум концептот, нема никаква врска со страницата за возрасни OnlyFans, тврдат креаторите. Оние кои учествуваат во собирање средства не добиваат никакви барања.

„Ние не исполнуваме сексуални фантазии, туку се обидуваме да собереме пари за војната“, објаснила Настасија.

Во моментов брои 40. луѓе, од кои 10. се анонимни, а има и неколку мажи. Повеќето од нив се наоѓаат во Украина и волонтирале без претходно искуство со ваков тип на сајтови, но има и неколку кои претходно ја користеле страницата за возрасни.

Креаторите на страницата TerOnlyFans објаснија дека таа е дизајнирана така што нејзините членови немаат никаква врска со парите што пристигнуваат. Тие одат директно во Украинската територијална одбрана, додека дел од парите одат за организации за бегалци и засолништа за животни.

Моментално најголемата донација е онаа од 2.800 долари, а пристигнала во криптовалута.

Исто така, Настасија истакнала дека донирале луѓе од целиот свет – Велика Британија, Франција, Холандија, а повеќето од нив доаѓаат од Украина.

Настасија живеела во Киев до почетокот на инвазијата, а потоа се преселила во Полска. Инаку, таа е родена во Белорусија, а истакнала дека е горда на тоа што им помага на луѓето.

„Многу сум среќна затоа што можам да ги поддржам моите Украинци“, рекла Наско, заклучувајќи дека тие немаат намера да престанат додека не заврши војната: „Ќе ставиме крај на ова кога Путин ќе умре, а Русија ќе престане со својата агресија“, порачала таа.

(Фото) Јована Јеремиќ со кратко фустанче го „запали“ студиото

Како и секој викенд, на програмата на телевизија Пинк, утринскиот термин е резервиран за најгледаното „Ново викенд утро“ во регионот, со познатата водителка Јована Јеремиќ.

Јована утрово се појави во раскошното студио на ТВ Пинк во црн фустан со бели точки, а овој летен фустан ги истакна сите атрибути на водителката.

Атрактивната водителка уште еднаш успеа да ги возбуди фановите, а како изгледаше може да погледнете во продолжение.

(Фото) Лидија Вукичевиќ мами погледи на плажа

Актерката Лидија Вукичевиќ се опушти на плажа и покажа со што располага.

Таа уште еднаш ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм кога сподели неколку фотографии и снимка од нејзиното извајано тело.

Многумина не можат да поверуваат дека Лидија за помалку од еден месец ќе наполни 60 години, со оглед на тоа што изгледа одлично.

Популарно