Овие знаци ќе добијат неочекувани приливи во декември

Со оглед на тоа дека Декември е последен месец во годината, многумина се прашуваат како ќе излезат со финансиите на крајот од годината.

Еве што ќе ви донесе хороскоп на полето на финансиите во последниот месец од оваа 2021 година.

Овен

Месецот нема да ви започне добро, како константно да губите пари, а не можете да процените каде.  Ѕвездите ви предвидуваат ви предвидуваат расеаност, па можно е да загубите дури многу голема сума на пари или да заборавите да подмирите голем долг. Само бидете концентрирани и ќе го истуркате месецот без губиток.

Бик

Се однесувате како милијардери во месец декември. Ги сакате празниците и сакате да ги израдувате блиските луѓе, па во првите три недели од месецот ќе се фокусирате на купување на подароци и ситници. До 20 декември ќе трошите неодговорно, а до крајот на месецот може и едвај да скрпите крај со крај.

Близнаци

Веќе неколку недели размислувате за една ризична инвестиција, а декември ќе биде месецот кога ќе ви се оствари тоа. Клучен период ви е 19 декември кога Венера ќе ви биде ретроградена и ќе ви донесе измена во динамиката во однос на моќта. Ако некој вас од околината ве кочел кога е во прашање трошењето на парите, тој проблем ќе го решите токму тогаш.

Рак

Трошите малку повеќе од претходните месеци, па во декември треба малку да заштедите. Марс е во Стрелец и Меркур во Рак од 13 декември што ќе ви донесе многу смирен пристап, повеќе логика и размислување, па тогаш ќе припазите повеќе околу трошењето на пари.

Лав

Ве очекува голем трошок во декември, поврзан за автомобилите и животниот простор. Длабоко воздивнете и потрошете ги парите обезбедувајќи се себе си во следната 2022 година. Најдобро е тоа да го направите до 4 декември кога ќе има затемнување на сонцето, бидејќи тоа е совршен период за поставување нов почеток.

Девица

Ќе имате помалку пари од минатите месеци, но ќе успеете да ги исконтролирате сите ваши потреби. Кога ни пристигнуваат празниците сите трошиме на подароци, но вие сте едни од оние што подароците веќе ги имате однапред купено, а со ова и ќе изгубите пари особено до 15 декември.

Вага

Не ви беше сјајна година за пари и ќе морате да внимавате во декември. Заштедените пари полека ги трошите, но не се грижете вагите на крајот од месецот ги очекува неочекувана прилика да ги зголемат финансиите.

Скорпија

Имавте големи трошоци во ноември, затоа во декември ќе заштедите малку повеќе. Не се грижете, целиот месец ќе имате доволно пари и би требало околу 15-ти да добиете неочекувана добивка.

Стрелец

Бидејќи никој не сака да ги изненадува своите блиски како стрелците, вие ќе се истрошите во декември на семејството, пријателите, па дури и колегите. Во текот на целиот месец константно ќе трошите пари на ситници, украси и подароци, а ви доаѓаат и многу родендени. Само не претерувајте, мора нешто да остане и за вас.

Јарец

Додека сите околу вас ги фаќа празнична еуфорија, вие во декември ќе штедите и ќе се спремате за новата 2022 година. Ќе потрошите голема сума на пари на патување кое од секогаш сте го сакале. Ќе бидете рационални со парите, а ѕвездите ви предвидуваат и нова добивка која ќе биде добредојдена за вас.

Водолија

Бевте внимателни со парите цела година, па на крајот време е да се почестите. Венера на 19 декември  Венера го менува правецот и ќе донесе нов почеток за вас. Тоа е период кога ќе процените што сакате, а по овој датум особено ќе ви се исполни долго очекуваниот сон.

Риби

Финансиската состојба ви е подобра од претходните месеци. Ќе бидете стабилни во текот на целиот месец, но веќе планирате се што треба да набавите во 2022 година. Се што ќе заштедите ќе ви биде поврзано за домот.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Денес се ќе биде во знакот на победата, па ќе бидете сами. Некои претходни инвестиции конечно ќе ви се исплатат. Што се однесува до партнерот, ќе барате посветеност. Сепак, вашата способност да решавате проблеми ќе биде на завидно ниво.

БИК

Ќе бидете во искушение да купите луксузни предмети. А бидејќи напорно работевте во претходниот период, време е да се израдувате со некој скапоцен подарок. Исто така, денеска ве очекуваат интересни средби и пријатно време за двајца.

БЛИЗНАЦИ

Ако е можно, поминете го денот со пријателите. Еден член од семејството може да побара помош од вас. Напорната работа денес ќе донесе резултати. Ќе сфатите и колку важен дел од вашиот живот е за вашиот партнер.

РАК

Се чувствувате без енергија и затоа советот е да ризикувате и да донесете некои драстични и храбри одлуки. Можни се кавги со саканите поради лошата комуникација. Бидете потрпеливи.

ЛАВ

Обидете се да ја разберете логиката зад вашите одлуки и чекори. Верувајте и на саканата личност и заедно барајте решение. Некој би можел да застане на патот на вас и на вашиот партнер денес. Бидете потрпеливи и уште поважно – бидете поискрени!

ДЕВИЦА

Ќе бидете многу самоуверени и ќе сакате да ги импресионирате другите. Исто така, денес ќе имате повеќе обврски, кога се работи за семејството. Ви недостасува романтично време со партнерот, па обидете се да одвоите време.

ВАГА

Здравјето не го ставајте во втор план поради работата и обврските. Овој период е одличен за промени во животниот стил. Доколку чувствувате дека резултатите на работа не се очекуваат, променете ги вашите планови. Денес ќе бидете полни со многу добри идеи.

ШКОРПИЈА

Поддршката на луѓето на позицијата денес ќе ви биде ветер во грб. Вашата енергија и ентузијазам ќе донесат резултати и ќе ги намалат тензиите, како на деловен, така и во љубовен план. Доколку сте слободни, љубовта е можна токму на работа.

СТРЕЛЕЦ

Обрнете внимание на желбите и интересите на другите. Денес ќе имате финансиски успех. Ќе бидете и мотивирани да учите нови работи, па можно е да се запишете на семинар или курс. Ако патувате, внимавајте на вашиот багаж.

ЈАРЕЦ

Вашата упорност и бестрашност се вашата ментална сила. Сепак, имаш уште многу да откриеш за себе. Поддршката денес доаѓа од семејството. Непотребно се сомневате во партнерот. Денеска посветете се на кариерата и работата и избегнувајте конфликти со саканата личност.

ВОДОЛИЈА

Денеска советот е да бидете попозитивни. Терапијата со смеа е се што ви треба. Не инвестирајте неодговорно бидејќи е можно парите да ви излезат од раце. Успешен работен ден. Исто така, ве очекуваат убави моменти за двајца.

РИБИ

Денот ќе го поминете во релаксација. Ќе бидете позитивни и ќе привлекувате луѓе околу себе. Со помош на пријател можна е парична добивка. Ќе бидете особено чувствителни и емотивни кога се работи за семејството. Поминете ја вечерта со партнерот.

ХОРОСКОП: Внимавајте на овие денови во Јули

Астролозите велат дека во текот на јули ќе имаме 4 многу предизвикувачки, а можеме да кажеме и опасни денови. Подгответе се за многу турбулентен период во кој ќе има многу промени.

Ќе ни се смени расположението, ќе стануваме и паѓаме, ќе се прашуваме дали сме на вистинскиот пат, ќе се сомневаме во се итн.

5 јули – Негативни транзити на Марс и Меркур

Ова е најопасниот ден во месецот. Во исто време ќе се случат два важни астролошки настани – Марс се претвора во знакот на Бик, а Меркур во знакот на Рак. И двата настани ќе ги свртат планетите против нас. Марс ќе остане во Бик до 19 август, а за тоа време многумина ќе станат сомнителни, недоверливи и малку исплашени. Во многу случаи, сето тоа ќе биде неосновани стравови, но тоа нема да ни биде голема утеха. Меркур во Ракот е опасен затоа што ќе станеме летаргични, малку незаинтересирани, безволни. Поради сето тоа, 5 јули ќе биде најлошиот ден за работа, за какви било почетоци. Побарајте го вашето безбедно засолниште, каде се чувствувате опуштено и безгрижно за полесно да го пребродите овој период.

13 јули – Супермесечина

Супермесечината е најопасниот тип на полна месечина. Таа ќе биде толку блиску до Земјата, што ќе биде многу впечатлива на небото од вообичаено. Исто така, ќе има посилно влијание врз нашите животи, среќа и расположение. Месечината ќе биде во Јарец на 13 јули, како резултат на што ќе бидеме малку поповлечени, свртени кон себе. Ќе ни биде поудобно да го поминуваме времето сами отколку во друштво.

16 јули – спој на Сонцето и Меркур

Сврзувањето е негативен аспект што најчесто се јавува помеѓу Сонцето и Меркур, бидејќи тие се секогаш на иста страна на Земјата. Астролозите советуваат да не ја напуштате зоната на удобност на овој ден, да не одите далеку и да не трошите многу пари. Луѓето кои имаат силна страна на суетата на овој ден би можеле да изгубат се што стекнале во последно време.

28 јули – Почнува ретроградниот Јупитер

Последниот опасен ден од јули е денот на почетокот на ретрофазата на Јупитер. Планетата ќе остане на оваа позиција до 24 ноември. Во овие месеци може да се случат многу лоши работи. Можеме да ја изгубиме моќта на интуицијата, да станеме алчни, бескомпромисни. Најверојатно, на 28 јули ќе го почувствуваме првиот бран на негативност, изразен во форма на чувство на вознемиреност и недостаток на мотивација.

Хороскопските знаци на одмор - дали ќе се препознаете?

Овен

Вие сте жедни за адреналин. Па, кога сте на одмор не можете да поднесете да седите на плажа и да се сончате.

Наместо тоа, почнувате да барате каква било авантура – скокање од карпа, сурфање, летање со параглајдер или што било слично што ја нуди дестинацијата што ја посетувате.

Ако го поминете целиот одмор на плажа, ќе сметате дека залудно сте го потрошиле времето.

Бик

Вие сте личност која сака да планира, па пред да тргнете на одмор имате направено цел распоред, и тоа за секој ден.

А, ако некој од друштвото не сака да го следи вашиот распоред, целиот одмор ви се расипува.

Вие го правите ова бидејќи, едноставно, сакате да видите што е можно повеќе места и да направите што е можно повеќе работи во краткиот период додека сте на одмор.

Близнаци

Бидејќи сте неодлучни, неретко им дозволувате на другите од друштвото да го испланираат вашиот одмор.

Вие не знаете каде сакате да одите, не знаете што сакате да јадете и не знаете што сакате да правите.

Кога сте на одмор на атрактивна дестинација, вам ви е тешко да направите одлука за што било бидејќи секогаш има премногу избор.

Рак

Кога одите на одмор со поголемо друштво, најголемиот дел од времето го минувате во грижа за нив – дали имаат за јадење, дали ставиле крем со заштитен фактор, дали понеле резерва крпа…

Вам ви е важно не само вие, туку сите да си поминат убаво, па затоа и се грижите и за најмалите ситници.

Лав

Кога сте на одмор, едно од најважните нешта за вас е да направите што е можно повеќе фотографии – и од местата што ги посетувате и, се разбира, од себе.

Девица

Бидејќи се „воркахолик“, никогаш не издржувате без да го проверите мејлот додека сте на одмор.

Едноставно, не можете да заборавите на работата, дури и кога навистина ви треба да се релаксирате.

Терезија

Колку што сакате да се одморите и да прошетате, толку сакате и да се дотерате. Па, вие не тргнувате на одмор без полн куфер облека.

Кога, пак, ќе стигнете на вашата дестинација, веднаш почнувате да се дотерувате и да правите фотки за Инстаграм.

Скорпија

Кога сте на одмор, вие знаете да се претворите во најдруштвената личност. Со задоволство разговарате со луѓе кои првпат ги гледате и склопувате пријателства со локалците.

Можеби никогаш повеќе нема да ги видите тие луѓе, но додека сте на одмор, тие можат да ви станат најдобрите пријатели.

Стрелец

Никој не може да се начуди на вашата способност за жалење.

Каде и да сте на одмор, колку и да е убава дестинацијата, вие речиси сигурно ќе најдете нешто што не ви се допаѓа. Најлошото е што токму таа ситница ќе ви го расипе целиот одмор.

Јарец

Вие сакате да истражувате, па кога одите на одмор многу поважно ви е да откриете некое ново место отколку само да се релаксирате.

Пред тргнување секогаш истражувате за местото што ќе го посетите, а самиот одмор го гледате како можност да научите многу нови нешта.

Водолија

Кога сте на одмор, вам ви е најважно да се чувствувате удобно. Бидејќи никој не ве познава, воопшто не се грижите како изгледате и често носите смешни (но удобни) влечки, смешни шешири и облека која ви е многу широка.

Всушност, вие сте личноста која оддалеку се познава дека е турист.

Риби

Кога одите на одмор со партнерот, вие не можете да ги тргнете рацете од него. Знаете дека никој не ве познава, па прегратките и бакнежите во јавност не ви претставуваат никаков проблем.

Ако, пак, сте сингл, поголемиот дел од одморот го минувате во флертување.

Популарно