(Фото) Тања Медвед: Добро е што не се разбудивме

Некогашната ракометарка на Кометал Ѓорче Петров, Тања Медвед, доживеала вистинска драма, а за тоа се огласи и на социјалните мрежи.

Србинката, која пред неколку години беше дел и од академијата на ЖРК Вардар, се пожали за настанот што се случил во нејзиниот дом во Нови Сад.

За среќа, целата ситуација завршила само со кражба. 47-годишната Медвед не откри многу детали, но порача дека таа и нејзиниот сопруг, покрај другото останале и без личните документи. Во куќата била и нивната ќерка.

„Почитувани сограѓани од Нови Сад. Синоќа ни упаднаа крадци во куќата, додека спиевме и не ограбија. Благодарни сме и на судбината што никој од нас тројцата не се разбуди, и што се се заврши само на кражба. Украдени ни се сите лични документи, како на сопругот Грегор, така и моите. Ве молам доколку некој ги најде, да ги однесе во полиција или да не контактира да ги земеме“, напиша Медвед.

Медвед ја заврши богатата кариера во 2010 година како ракометарка на Зајечар. Од 1997 до 1999 година таа беше членка на Кометал ЃП, со кој освои две двојни круни во Македонија и стигна до четвртфиналето на Лигата на шампионите. Потоа играше за Валенсија, Мец, Унион Рибароха и Архус, а со националниот тим на Југославија стигна до бронзениот медал на Светското првенство во Италија во 2001 година.

(Видео) Безбол топче заврши во главата на спортска новинарка

Американската спортска новинарка Кесли Вингер настрада на безбол мечот меѓу Сан Франциско и Колорадо, откако ја удри топче со брзина од 153 км/час. Потоа објави фотографија како изгледа во моментот и глетката е страшна.

Играчот на Сан Франциско, Остин Слејтер, силно го удри топчето, а тоа заврши во главата на новинарката.

Откако и била укажана помош, прегледите покажале дека нема други сериозни последици освен дека на некој начин ќе настрада нејзината убавина.

(Фото) Се самоуби девојката која ја освои публиката кога беше мало девојче

Кајлија Пози, 16-годишното девојче кое на само пет години се појави во емисијата „Toddlers & Tiaras“ на каналот Ти-ел-си, се самоубила, а трагичната вест ја потврди нејзината мајка.

-Немам зборови. Прекрасното девојче замина. Ве молам, дадете ни приватност додека го оплакуваме губитокот на Кајлија. Ќе остане моето бебе засекогаш, објавила Марси Пози Гатерман во вторникот, на Фејсбук, споделувајќи фотографија од својата ќерка.

Кајлија неодамна го прослави својот 16-ти роденден и присуствуваше на матурската вечер во текот на викендот.

Кајлија Пози се појави во емисијата „Toddlers & Tiaras“ (Малите деца и дијадемите) која даде поглед од зад сцената на светот на детските натпревари. Во епизодата од 2016 година, мајката на Кајлија рекла дека девојчето почнало да учествува на натпревари кога имала три години.

По ужасните закани кои ги доби, исплашената Сандра Африка донесе голема одлука

Во Белград е уапсен хрватскиот државјанин Л.Р бидејќи и се заканувал на пејачката Сандра Африка.

Манијакот една година ја прогонувал Сандра, а пред два дена со ужасни закани и физички ја нападнал во ресторан во Нов Белград.

-Доаѓам во Белград да ти ги скршам забите и рацете! Ако те сретнам на улица, ќе ти ги ископам очите … ќе те тепам до смрт, ќе те заколам!  – ова се само дел од пораките кои Л.Р ги испратила на пејачката.

Сандра за медиумите изјавила дека била преплашена кога во понеделникот вечерта се сретнала лице во лице со својот прогонител.

-Влезе во ресторанот, ми пријде и ме праша дали знам кој е тој. Веднаш сфатив кој е и почнав да врескам! Се згрозив што пред мене има лице кое ми се закануваше дека ќе ме заколи! Луѓето кои се најдоа во ресторанот веднаш ми дојдоа на помош. За среќа, манијакот набрзо бил уапсен, рекла Сандра.

Иако нејзиниот прогонител е лишен од слобода, Сандра сепак не се чувствува безбедно:

-Дадов изјава во полиција и отидов дома, но не сум мирна. Се уште сум во страв и ќе морам да ангажирам обезбедување. Земам лекови за смирување, многу лошо се чувствувам, низ солзи раскажува пејачката и открива дека една година живеела во страв.

Популарно