(Видео) Партнерот ја полеал со киселина и ѝ го уништил лицето - останала без едно око

Младата Турчинка Берфин Озек (20) се венчала за човекот кој ѝ ги полил лицето и очите со киселина и ја оставил засекогаш.

„Getindianews“ пишува дека Ќазим Озан Селтик (23) со тоа, меѓу останатото, трајно ѝ го нарушил видот, а сето тоа се случило за време на една нивна расправија.

Берфин како последица го изгубила видот на едното око, додека на другото гледа само 30 отсто.

Тие во моментот на нападот не биле во врска, а тој пред нападот ѝ рекол:

„Ако не можам јас да те имам, нема да те има никој“

Берфин поднела пријава против насилникот, а потоа следела поплава од негови пораки во кои ја моли да му прости. Берфин, на општо неверување, ја повлекла пријавата.

„Многу се допишувавме. Му се предадов. Многу го сакам и тој ме сака мене“, рекла Озек.

Насилникот на крајот сепак е осуден на 13 години, но после промената на законот, за време на пандемијата е пуштен на условна казна. Уште поголемо неверување следувало кога насилникот ја запросил Берфин, а таа се согласила.

Шок доживеал и неговиот татко, кој одбил да присуствува на венчавката одржана овој месец, а исто постапил и таткото на Берфин, кој од медиумите дознал дека ќерка му ќе се венча за насилник.

„Се борев за неа со години, очигледно залудно“, вели таткото, додека Берфин и нејзиниот сопруг сè уште не ја коментирале својата венчавка.

(Видео) Безбол топче заврши во главата на спортска новинарка

Американската спортска новинарка Кесли Вингер настрада на безбол мечот меѓу Сан Франциско и Колорадо, откако ја удри топче со брзина од 153 км/час. Потоа објави фотографија како изгледа во моментот и глетката е страшна.

Играчот на Сан Франциско, Остин Слејтер, силно го удри топчето, а тоа заврши во главата на новинарката.

Откако и била укажана помош, прегледите покажале дека нема други сериозни последици освен дека на некој начин ќе настрада нејзината убавина.

(Фото) Се самоуби девојката која ја освои публиката кога беше мало девојче

Кајлија Пози, 16-годишното девојче кое на само пет години се појави во емисијата „Toddlers & Tiaras“ на каналот Ти-ел-си, се самоубила, а трагичната вест ја потврди нејзината мајка.

-Немам зборови. Прекрасното девојче замина. Ве молам, дадете ни приватност додека го оплакуваме губитокот на Кајлија. Ќе остане моето бебе засекогаш, објавила Марси Пози Гатерман во вторникот, на Фејсбук, споделувајќи фотографија од својата ќерка.

Кајлија неодамна го прослави својот 16-ти роденден и присуствуваше на матурската вечер во текот на викендот.

Кајлија Пози се појави во емисијата „Toddlers & Tiaras“ (Малите деца и дијадемите) која даде поглед од зад сцената на светот на детските натпревари. Во епизодата од 2016 година, мајката на Кајлија рекла дека девојчето почнало да учествува на натпревари кога имала три години.

По ужасните закани кои ги доби, исплашената Сандра Африка донесе голема одлука

Во Белград е уапсен хрватскиот државјанин Л.Р бидејќи и се заканувал на пејачката Сандра Африка.

Манијакот една година ја прогонувал Сандра, а пред два дена со ужасни закани и физички ја нападнал во ресторан во Нов Белград.

-Доаѓам во Белград да ти ги скршам забите и рацете! Ако те сретнам на улица, ќе ти ги ископам очите … ќе те тепам до смрт, ќе те заколам!  – ова се само дел од пораките кои Л.Р ги испратила на пејачката.

Сандра за медиумите изјавила дека била преплашена кога во понеделникот вечерта се сретнала лице во лице со својот прогонител.

-Влезе во ресторанот, ми пријде и ме праша дали знам кој е тој. Веднаш сфатив кој е и почнав да врескам! Се згрозив што пред мене има лице кое ми се закануваше дека ќе ме заколи! Луѓето кои се најдоа во ресторанот веднаш ми дојдоа на помош. За среќа, манијакот набрзо бил уапсен, рекла Сандра.

Иако нејзиниот прогонител е лишен од слобода, Сандра сепак не се чувствува безбедно:

-Дадов изјава во полиција и отидов дома, но не сум мирна. Се уште сум во страв и ќе морам да ангажирам обезбедување. Земам лекови за смирување, многу лошо се чувствувам, низ солзи раскажува пејачката и открива дека една година живеела во страв.

Популарно