Евтин трик што ја чува топлината, струјата и парите

Ладните денови пристигнаа и сега мора да се догреваат бањата, собите и целиот дом.

Сите го обожаваме оној момент кога од ледените температури надвор конечно ќе пристигнеме во топол дом, но што ако имаме лоша изолација на вратите и прозорците?

Овој едноставен трик ќе ви заштеди и на топлина и на струја или огрев, а со самото тоа и пари!

Сè што треба да направите е да купите гумена дихтунг лента и со неа да ги обложите рабовите на вратите и прозорците.

Оваа лента е одлично решение и ако имате пукнатини во столаријата или околу неа – бидејќи е многу еластична, можете да откинете парченце и со неа да ја пополните дупката.

Студениот воздух повеќе нема да може да влегува, а вашиот дом ќе биде значително потопол со малку труд и потрошувачка.

(Фото) Позата „работи од дома“ го стаписа светот

Прво што треба да направите е да проверите дали видео повикот со работодавачот и вашите колеги и понатаму трае…

Доколку отсекогаш сте сакале да ги ставите хартиите и документите под маса пред да започнете со акција, а ве загрижувало тоа да не добиете отказ, сега имате шанса да си ја остварите вашата фантазија.

Пробајте ја се*с позата ‘работи од дома’ и бидете си сам свој шеф.

Меѓутоа, прво мора да проверите дали видео повикот и понатаму трае или пак едноставно целосно да го исклучите вашиот лаптоп.

За да ја усовршите оваа поза, приближете се до вашата работна маса дома, а вашиот партнер поставете го на стол, свртете го така што грбот да му се потпира на столот, и на него да се потпира со неговите надлактици.

Жената потоа треба да седне на неговиот полов орган, свртена со грбот кон нејзиниот партнер. Таа треба исто така со рацете да се држи на наслонот од столот, а нејзините нозе треба да бидат поставени на неговите.

(Фото) Згодната Албанка ги распушти голите природни гради

Нови провокативни фотографии на популарната пејачка Рита Ора. 

Пејачката Рита Ора често со следбениците на социјалната мрежа Инстаграм споделува моменти од приватниот живот, а сега објави фотографии на кои успеала малко што да сокрие.

Имено, пејачката објави серија фотографии на кои позира во црн проѕирен топ со жолти детали, а низ средината се протегаат конци од врвки.

Рита проѕирниот топ го носи без градник и на тој начин ги покажа своите природни гради.

„Најдете ја вашата светлина по долг ден, тоа е она што го велам“, напиша таа во описот под објавата.

(Фото) Таа е првата што се појавила во „Ѕвездите на гранд“ без гаќички – Вики Миљковиќ ќе ве остави без здив

Пејачката Вики Миљковиќ од 2017 година е постојан член во жирито на „Ѕвездите на гранд“, а неретко е и топ тема во медиумите, а истото се случи и овој пат.

Миљковиќ често знае да заигра додека пеат кандидатите, па така го покажува своето тело и комбинации кои ги носи на снимањето на ова шоу.

Откако изминатиот викенд во преден кадар камерите ја снимаа како игра во проѕирниот фустан, речиси социјалните мрежи започнаа да горат од тоа што го видоа.

Имено Вики заблескала во сребрен краток фустан под кој се чинело дека не носи гаќички на себе, па фановите се во дилема дали таа навистина е гола или сепак не.

Популарно