Вања: Тој ми ја зема невиноста, а јас му пеев на свадба!

Пејачката на Гранд Вања Мијатовиќ проговори за еден немил настан од младоста.

– Јас бев многу вљубена во момчето со кое водев љубов за прв пат, но тој како и 99 проценти од мажите беше идиот, па само ме искористи. А јас него потоа дури и му пеев на свадба…

– Но добро, времето лечи се, така што не ми беше тешко. Ми беше драго иако ме повреди во младоста – изјавила Вања.

ФОТО: Владо Јаневски го откажа учеството на фестивалот за одбележувањето на Охридскиот рамковен договор

По Антониа Гиговска која го откажа своето учесто на Peace Festival и објави дека ниту таа, ниту нејзиниот менаџмент не бил запознаен за каков настан се работи, во јавноста се појавија информации дека поп пејачот Владо Јаневски ќе ја замени, но сега и тој објави дека го откажува настапот на фестивалот организиран од Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците на Артан Груби во рамките на одбележувањето на Охридскиот рамковен договор годинава.

Тој преку социјалната мрежа „Инстаграм“ со официјално соопштение ја информираше јавноста дека нема да настапува на прославата на плоштадот „Скендербег“.

Сепак, на страницата на Министерството најавата сè уште стои.

ВИДЕО: Теа Таировиќ замеша во бикини и предизвика ЛУДИЛО!

Пејачката ја истакна витката линија, тесниот струк и бујните гради во преден план

Популарната пејачка Теа Таировиќ ја разгоре фантазијата на луѓето со провокативни кадри од собата и покажа како изгледа во оскудно издание.

Теа се соблече и облече минијатурно бикини, а пред огледалото заигра на нејзината песна „Drunk“.

Пејачката ја истакна витката линија, тесниот струк, но и бујните гради кои ги привлекоа погледите на многумина, кои застанаа токму таму.

Таировиќ покажа зошто важи за една од најатрактивните и најпосакуваните пејачки на јавната сцена, а не недостигаа реакции за нејзиниот изглед.

„Ти си на пламен“, „Бомбетина“, „Пееш или пливаш за викенд“, „Ти си совршена“, „Најсилното пиле на сцената“, „Изгледаш толку добро што е грев да се облекуваш повеќе од you do now“, „Лудило“, „Имаме бикини кралица“, „Жена од моите соништа“, се дел од коментарите.

ФОТО: Ѕвезди кои не жалат што потрошиле пари на сценски костими

Музиката денес повеќе не е само за слушање, туку и за гледање, затоа многу пејачки сакаат да изведуваат различни изведби на нивните настапи.

Локалната музичка сцена во последните децении стана вистинска „лудница“, во позитивна смисла. Денешната музика не е само за слушање, туку и за гледање, затоа многу пејачки сакаат да изведуваат различни изведби на своите настапи, во костими кои не се ни малку удобни и нималку евтини.

Првата ѕвезда која пред неколку децении почна да прави спектакл од своите настапи на нашите простори е југословенската ѕвезда Лепа Брена.

Цените на овие костими не се воопшто мали. Во зависност од тоа дали ќе го пресметаме целиот изглед - шминка, нокти, коса, накит и самиот костим, сумите што ги издвојуваат се движат од најмалку 4.000 до дури 15.000 евра.

Јелена Карлеуша секако е ѕвездата која сега води во се и докажува дека уметноста нема граници.

Таа сама се фотографирала и ги покажала модриците и исекотините кои ги добила од костимите што ги носела на нејзините настапи во неколку наврати.

Имавме можност да ја видиме во разни трико, на чевли со вртоглаво високи потпетици, навидум гола, но и во огромни фустани.

Јелена понекогаш соработува со различни дизајнери, а често и купува работи. Така, за концертот за добредојде во 2022 година пред Собранието во Белград, се што облече чинеше околу 60.000 евра.

А, младата музичка ѕвезда Сара Џо во последните години полека го трасира својот пат „до ѕвездите“ и тоа го докажува со разни костими на речиси секој настап.

Без разлика дали се работи за спотови или јавни настапи, Сара Џо во последно време привлекува внимание со својот изглед. Кожни костуми, синџири, трико, високи потпетици - во сето ова ја видовме Сара во последните месеци.

Милица Павловиќ е една од најпопуларните млади изведувачи во моментов, а покрај добрите песни вложува и значителна сума на пари во својот сценски настап и костими кои речиси секој пат ја оставаат публиката без зборови.

Сестрата Кристина и помага на Наташа Беквалац во креациите

Ниту една друга поп пејачка ја нема среќата како што ја има Наташа Беквалац. Таа веќе неколку години не мора да размислува за костимите што ќе ги носи на сцената или како ќе изгледа бидејќи за тоа се грижи нејзината сестра Кристина која е моден дизајнер. Каде и да настапува, Наташа воодушевува со својот изглед, без разлика дали е тоа трико, комбинезон, долга опашка или крената коса.

Иако не настапува често, ѕвездата на естрадата Ана Николиќ знае да ја воодушеви публиката со своите комбинации за настапот во кој, како што самата рече, вложила цело богатство.

Популарно