(Фото) Прогласена е за најубава жена на светот

Според истражувањата на естетскиот хирург Џулијан де Силва, познатата манекенка Бела Хадид е најубавата жена на светот.

Популарниот хирург составил своја листа од 10 најубави жени на светот користејќи ја теоријата на т.н. златен пресек.

Овој концепт има корени од древна Грција и се нарекува и „божествен“ поради тоа што тоа се пропорциите кои се најблиски до совршенството.

Го користеле многу од уметниците низ вековите, а особено во ренесансата за создавање на совршени уметнички дела.

Бела била најблиску до совршенство со резултат од 94,3 отсто.

Сепак многумина се сомневаат дека станува збор за природната убавина и тврдат дека Бeла имала над 5 естетски корекции, иако таа признала дека го коригирала само својот нос.

Во прилог на тоа, Бела била фотографирана на улиците во Њујорк и тоа двапати во текот на неколку дена – без грам шминка на себе.

Штом убавата манекенка се појавила на улица предизвикала големо внимание кај минувачите, како поради модната комбинација која ја носела, така и поради природниот изглед без грам шминка на своето лице.

(Фото) Наоми Кембел ги остави сите без здив со својот изглед во Кан

Меѓу многуте ѕвезди што годинава дојдоа на Канскиот филмски фестивал е и славната манекенка Наоми Кембел.

Со неа и со непознатиот маж е и нејзината едногодишна ќерка, која вешто ја крие од очите на јавноста. Тие беа фотографирани додека шетаат во лежерно издание.

Инаку, таа се појави и на црвениот тепих во раскошна креација на модната куќа „Валентино“ привлекувајќи ги погледите на присутните.

(Фото) Позата „работи од дома“ го стаписа светот

Прво што треба да направите е да проверите дали видео повикот со работодавачот и вашите колеги и понатаму трае…

Доколку отсекогаш сте сакале да ги ставите хартиите и документите под маса пред да започнете со акција, а ве загрижувало тоа да не добиете отказ, сега имате шанса да си ја остварите вашата фантазија.

Пробајте ја се*с позата ‘работи од дома’ и бидете си сам свој шеф.

Меѓутоа, прво мора да проверите дали видео повикот и понатаму трае или пак едноставно целосно да го исклучите вашиот лаптоп.

За да ја усовршите оваа поза, приближете се до вашата работна маса дома, а вашиот партнер поставете го на стол, свртете го така што грбот да му се потпира на столот, и на него да се потпира со неговите надлактици.

Жената потоа треба да седне на неговиот полов орган, свртена со грбот кон нејзиниот партнер. Таа треба исто така со рацете да се држи на наслонот од столот, а нејзините нозе треба да бидат поставени на неговите.

(Фото) Згодната Албанка ги распушти голите природни гради

Нови провокативни фотографии на популарната пејачка Рита Ора. 

Пејачката Рита Ора често со следбениците на социјалната мрежа Инстаграм споделува моменти од приватниот живот, а сега објави фотографии на кои успеала малко што да сокрие.

Имено, пејачката објави серија фотографии на кои позира во црн проѕирен топ со жолти детали, а низ средината се протегаат конци од врвки.

Рита проѕирниот топ го носи без градник и на тој начин ги покажа своите природни гради.

„Најдете ја вашата светлина по долг ден, тоа е она што го велам“, напиша таа во описот под објавата.

Популарно