(Фото) Ријана не престанува да не' изненадува

Откако му откри на светот дека го чека своето прво дете со своето момче, раперот Асап Роки, Ријана веќе три и пол месеци не остава без здив со своите труднички модни изданија.

Додека некои се шокирани од нејзините бестрашни креации што ги носи во третиот триместар од бременоста, други со нетрпение ја очекуваат секоја нова креација на модната писта што таа се обидува да ја претстави под маската на позитивноста на телото.

Во своето последно јавно појавување, Ријана буквално блесна во кристална креација на Miu Miu од колекцијата есен/зима 2022. Имено, колекцијата изобилува со кратки здолништа со ремен и топови во ист стил. Самата Ријана реши храбро да се впушти во најголемиот моден хит меѓу познатите, кој често гордо го носи познатата манекенка Емили Ратајковски. Но, РиРи сепак мораше да работи малку повеќе за сето тоа да изгледа совршено со оглед на нејзината напредна бременост.

„Кога дознав дека сум бремена, си реков дека нема шанси да купувам трудничка облека. Жал ми е – премногу е забавно да се дотеруваш. Нема да дозволам таа забавна игра да престане само затоа што моето тело се менува“, изјави неодамна Ријана за Vogue за нејзиниот револуционерен пристап кон облекувањето во бременоста.

(Фото) Наоми Кембел ги остави сите без здив со својот изглед во Кан

Меѓу многуте ѕвезди што годинава дојдоа на Канскиот филмски фестивал е и славната манекенка Наоми Кембел.

Со неа и со непознатиот маж е и нејзината едногодишна ќерка, која вешто ја крие од очите на јавноста. Тие беа фотографирани додека шетаат во лежерно издание.

Инаку, таа се појави и на црвениот тепих во раскошна креација на модната куќа „Валентино“ привлекувајќи ги погледите на присутните.

(Фото) Позата „работи од дома“ го стаписа светот

Прво што треба да направите е да проверите дали видео повикот со работодавачот и вашите колеги и понатаму трае…

Доколку отсекогаш сте сакале да ги ставите хартиите и документите под маса пред да започнете со акција, а ве загрижувало тоа да не добиете отказ, сега имате шанса да си ја остварите вашата фантазија.

Пробајте ја се*с позата ‘работи од дома’ и бидете си сам свој шеф.

Меѓутоа, прво мора да проверите дали видео повикот и понатаму трае или пак едноставно целосно да го исклучите вашиот лаптоп.

За да ја усовршите оваа поза, приближете се до вашата работна маса дома, а вашиот партнер поставете го на стол, свртете го така што грбот да му се потпира на столот, и на него да се потпира со неговите надлактици.

Жената потоа треба да седне на неговиот полов орган, свртена со грбот кон нејзиниот партнер. Таа треба исто така со рацете да се држи на наслонот од столот, а нејзините нозе треба да бидат поставени на неговите.

(Фото) Згодната Албанка ги распушти голите природни гради

Нови провокативни фотографии на популарната пејачка Рита Ора. 

Пејачката Рита Ора често со следбениците на социјалната мрежа Инстаграм споделува моменти од приватниот живот, а сега објави фотографии на кои успеала малко што да сокрие.

Имено, пејачката објави серија фотографии на кои позира во црн проѕирен топ со жолти детали, а низ средината се протегаат конци од врвки.

Рита проѕирниот топ го носи без градник и на тој начин ги покажа своите природни гради.

„Најдете ја вашата светлина по долг ден, тоа е она што го велам“, напиша таа во описот под објавата.

Популарно