Опширен ХОРОСКОП за Јули

Од топлиот Јули не делат уште само неколку дена. И додека летото и високите температури го заземаа нашето секојдневие, хѕвездите ни предвидуваат што носи следниот месец.

ОВЕН

Работа

Овој месец сте растргнати помеѓу желбата да блеснете на работа и да се откажете од се. Имате цел месец да одлучите што е најдобро да направите, а се што ви треба за да успеете е добра организација.

Љубов

Соочени сте со ситуација кога треба да направите избор. Многу е можно да сте незадоволни од врската и да размислувате за раскинување. Да останете во врска во која не сте среќни не е решение, но можеби искрениот разговор со партнерот може да ги промени работите.

Здравје

Преморени сте и потребен ви е одмор. Спијте повеќе и грижете се за вашиот имунитет.

БИК

Работа

Полни сте со ентузијазам, јули ви носи амбиции и желба на сите да им покажете што можете, а со малку труд ќе успеете. Внимавајте на што ги трошите парите бидејќи лесно може да се задолжите доколку купите непотребни работи.

Љубов

Премногу се грижите за иднината, можеби треба да се опуштите и да уживате во сегашноста, убавите и романтични моменти. На љубовен план ве очекуваат подобрувања, без разлика дали сте слободни или зафатени.

Здравје

Се чувствувате добро, само обидете се да пиете повеќе вода.

БЛИЗНАЦИ

Работа

Јули ќе биде многу возбудлив за вас, размислувате за промени на полето на работа. Голем успех ги следи оние кои се занимаваат со некои креативни занимања, ги очекува голем напредок. Внимавајте на комуникацијата на работа, можно е таа да „чкрипи“.

Љубов

Ве очекуваат убави работи во љубовта, можно е партнерот да ви подготвува убаво изненадување. Бесплатно, можно е да остварите интересно познанство на патување.

Здравје

Внимавајте повеќе на исхраната, склони сте кон дебелеење овој месец.

РАК

Работа

Јули е резервиран за да ги завршите веќе започнатите обврски, но не треба да преземате нови задачи. Би уживале и во одмор, кој ќе ви ги наполни батериите за идните успеси.

Љубов

Како што се наближува крајот на месецот, работите ќе стануваат се повозбудливи за вас! Расположени сте за флерт и ќе има многу, само внимавајте со своето однесување некому да не дадете лажна надеж.

Здравје

Потрудете се да бидете физички поактивни, премногу седење нема да ви донесе ништо добро.

ЛАВ

Работа

Посветени сте на остварување на целта што си ја поставивте и ќе успеете во тоа пред крајот на месецот, со многу труд. Парите се лепат до вас, па сигурно ќе имате некаква добивка.

Љубов

Полни сте со самодоверба и толку сте харизматични што сте во центарот на вниманието каде и да се појавите. Ќе ви донесе бројни љубовни и „непристојни“ понуди, а на вас е да одлучите што ви одговара во овој момент.

Здравје

Можни се проблеми со притисокот, обрнете повеќе внимание на тоа.

ДЕВИЦА

Работа

Во јули ќе бидете на тест, што се однесува до работата, во смисла дека ќе ви треба многу трпение за да го постигнете она што го сакате. Чувајте ја целта пред очи, таа ќе ви помогне да истраете!

Љубов

Овој месец сте многу страсни, што ќе има големо влијание врз односот со партнерот. Слободно, не двоумете се да го направите првиот чекор и да ги признаете чувствата на личноста која ви се допаѓа, ѕвездите се на ваша страна!

Здравје

Се чувствувате добро, но не е полошо да одите на некои превентивни прегледи.

ВАГА

Работа

Уживате во плодовите на трудот и трудот што ги вложивте во претходниот период! Научивте многу лекции од некои претходни ситуации кои не ви беа баш пријатни и кои ќе ви значат многу во наредниот период.

Љубов

Прилично сте нетрпеливи, а тоа може да ви направи проблем во односот со партнерот. Не брзајте со него да направи нешто што сакате, обидете се да најдете компромис.

Здравје

Склони сте на главоболки, обидете се да поминувате повеќе време во природа, но избегнувајте ги најсончевите делови од денот.

СКОРПИЈА

Работа

Ќе се соочите со некои ситни проблеми на работа, но ништо што не можете да го решите. Можно е различните ставови да доведат до овие проблеми, но не двоумете се да се залагате за себе.

Љубов

Овој месец сте решени да не се согласувате на ништо помалку од она што го заслужувате. Подготвени сте да го „пресечете“ и најмалиот гест на партнерот кој не ви се допаѓа, но добро размислете пред да направите било што.

Здравје

Здравјето ви е одлично, но треба да одите на стоматолог.

СТРЕЛЕЦ

Работа

На почетокот на месецот ќе бидете многу мирни, што добро ќе ви дојде на работа, а кон средината на јули следува нов наплив на креативност. Одлично време е да постигнете сè што сте зацртале, дури и ако тоа значи промена на работните места!

Љубов

Ве очекуваат убави моменти во љубовните врски, подготвени сте напорно да работите на партнерот и тоа уште повеќе ќе ве зближи. Слободно, очекувајте повик од некоја поранешна љубов и размислете добро што ќе правите.

Здравје

Можни се болки во грбот, треба да бидете малку физички поактивни, ќе ви ги ублажи проблемите.

ЈАРЕЦ

Работа

Подготвени сте да направите голем чекор, за кој претходно немавте храброст. Следете го вашиот инстинкт, но добро размислете пред секој чекор и со малку мудрост и претпазливост ќе успеете во она што сте го зацртале.

Љубов

Овој месец, за жал, не е идеален за љубов и може да ви донесе раскинување. Свесни сте дека вашата врска веќе некое време е „растресена“ и дека ниту една страна не е среќна, затоа бидете храбри и повелете!

Здравје

Физички се чувствувате одлично, но расположението варира во текот на месецот. Потпрете се на пријателите и правете работи што ве прават среќни.

ВОДОЛИЈА

Работа

Полни сте со енергија и овој месец ништо не може да ве спречи да го постигнете сето она што сте го зацртале! Можете да правите што сакате, но најдобро е никому да не кажувате за вашите планови бидејќи некој би можел да ве саботира.

Љубов

Зад вас е емотивно тежок период, но на добар пат сте наскоро да станете старите. Не го одбивајте вниманието на партнерот или некој што ви се додворува, а тоа ќе ви помогне да се чувствувате подобро.

Здравје

Добро се чувствувате, но внимавајте на имунитетот, јадете повеќе овошје и зеленчук.

РИБИ

Работа

Се чувствувате малку уморни и ги одложувате обврските што треба да ги завршите. Навистина ви треба одмор, а во меѓувреме погрижете се да го завршите само она што треба. Ова не е време за некои големи промени.

Љубов

Имате поддршка од партнерот во се што правите и тоа прави да се чувствувате одлично. Слободна, блиска личност која долго ја познавате би можела да ви ги признае чувствата.

Здравје

Исцрпени сте, но со одмор и престој во природа, наскоро ќе се чувствувате одлично!

Дневен Хороскоп

Овен

Ќе бидете преполни со инспирации и идеи, и ова е совршено време за нови проекти. Ќе доживеете благосостојба и поголема поврзаност со другите. Фокусирајте се на себе.

Бик

Ќе станете свесни колку ви значи саканата личност и ќе ѝ посветите повеќе внимание. Можно е да планирате нови проекти за кои успехот е загарантиран, бидејќи сте посебно креативни во овој период.

Близнаци

На вас пријателството ви е многу важно, но овој викенд ќе бидете посветени и на партнерот поради силните емоции кои ќе ги чувствувате. Ќе имате различни идеи и ќе посакате да го истражувате животот.

Рак 

Ќе бидете расположени и полни со добра волја. Во недела малку повеќе фокусирајте се на грижата за себе.

Лав

Авантурата ќе биде заштитен знак овој викенд. Ќе ви се случи неочекуван романтичен гест кој во вас ќе разбуди нежност и емоции. Можна е подобра комуникација со саканата личност.

Девица

Оваа недела ќе запознаете нови луѓе, а исто така ќе станете свесни колку ви се значајни пријателите кои ги имате. Уживајте во дружбите со пријателите викендов!

Вага

Вашата позитивна енергија ќе биде и повеќе од присутна и ќе создава чувство на благосостојба, а ова е значајно за пријателството. Вашето семејство ве сака и почитува. Ќе биде полни со идеи за време на викендот.

Скорпија

Вашите соништа ќе станат реалност. Ќе бидете многу расположени, а неделата ви носи многу идеи, и за вас е успешена и на професионален план.

Стрелец

Ќе бидете неодливи и есктровертни повеќе од вообичаено. Ќе уживате во емоциите и ќе поминувате повеќе време со пријателите и семејството.

Јарец

Можен е проблем со комуникацијата во емотивните односи. Во недела е можно да очекувате некоја драма.

Водолија

Ќе се насочите на здравјето и грижата за себе. Викендот е идеален за животни промени кои ќе ви годат. Ќе имате подобра комуникација со семејството.

Риби

Ова ќе биде ваш викенд. Се занимавате со она што ве прави среќни и се препуштате на слободата, ќе ви се случат забавни авантури. Во вашиот сектор со парите доаѓа среќа и интелигенција.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Ве очекува поволен ден за работа. Можете да се надевате на разговор кој ќе биде значаен за вас. Имате голема желба да се свртите кон нова љубов. Подготвени сте за промени. Одлично се чувствувате.

БИК

Денешниот ден е добар, може да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите деловни планови. Моментално љубовта во е на првото место и се трудите да бидете посветени на саканата личност. Чувствителни сте на очите.

БЛИЗНАЦИ

Успешни сте и зрачите со позитивна енергија, во деловното опкружување сте на добар глас. Многу сте посветени на вашиот партнер и одготвени сте да му помогнете околу проблемите кои го мачат. Потребна ви е релаксација.

РАК

Внимателно разгледајте ја новата деловна понуда која ја добивате. Спремни сте за промени на ова поле. Партнерот ќе ви делува како да крие нешто од вас. Неговото променливо однесување ве збунува. Можна е омалаксаност.

ЛАВ

Ќе имате среќа на деловно поле, ќе успеете да ги остварите своите желби. Амбициозни сте и способни. Сакате врската со саканата личност да ја пренесете на некое повисоко ниво. Спремни сте за важни одлуки. Проблеми со органите за варење.

ДЕВИЦА

Можно е денеска да сте напнати и во голема мера сте склони кон кавги со соработниците. Ситуацијата на љубовното поле носи дилеми кај вас. Можно е да не сте сигурни која личност е вистинска за вас. Водете сметка за алергиите.

ВАГА

За да успеете да ги остварите сите планови кои ги имате, ќе биде потребно да направите некои компромиси на работа. Можеби ќе имате некои љубовни пресврти во наредниот период. Внесувајте витамини и минерали.

ШКОРПИЈА

Сите околности на деловно поле ви се наклонети. Добро се чувствувате поради својот успех. Ве очекува познанство со нова личност кон која ќе се развијат силни емоции. Спремни сте за нови врски. Помали проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе успеете да ги решите деловните дилеми. Поволен ден за остварување на плановите. Сѐ уште ви е тешко да се ослободите од стравовите кои ги носите од претходната врска. Водете сметка за исхраната.

ЈАРЕЦ

Работете на концентрацијата за да можете да ги решите деловните задачи кои се пред вас. Ве очекува фаза во која ќе имате мали проблеми со саканата личност. Честопати имате впечаток дека сте многу различни. Можни се болки во грлото.

ВОДОЛИЈА

Иако сакате да ја промените работата, засега не ви се укажува некоја конкретна можност за тоа. Не сте сигурни во своите емоции кон партнерот и не сте подготвени да му ветите премногу. Немате апетит.

РИБИ

Поради недостиг од концентрација може да правите грешки кои ќе ви направат проблем на работното место. Не сте расположени кога станува збор за емоциите. Како партнерот да не ви допушта да ги покажете чувствата. Низок притисок.

Кои карактеристики ви ги носи подзнакот во хороскопот?

Хороскопскиот знак покажува каде било Соцето во моментот кога сте се родиле и ги открива вашите особини. Додека подзнакот (асцендент) покажува кој знак се издигал на хоризонтот во моментот на вашето раѓање и го открива вашиот физички изглед и таленти.

Првата работа за која се покажува интерес во Астрологијата, покрај познавањето на сонечевиот знак е подзнакот или асцендентот. Тоа е така бидејќи секој од нас има желба подобро да си ги запознае карактерните особини или пак да си ги најде оние кои во сончевиот знак не ги нашол. Што е всушност асцендентот или подзнакот, како што е популарно наречен? Асцендент е степен во зодијачкиот круг кој го означува почетокот на првото поле. Знаејќи го него понатаму се одредуваат останатите единаесет полиња. Секое поле е подеднакво важно, но зошто интересот е најголем токму за ова поле? Првото поле го одредува карактерот на личноста, темпераментот, индивидуалноста, добрите и лошите особини, личниот успех, способностите, начинот на делување, градбата на телото, животната енергија, активноста, динамиката или едостано речено основата на животот. 

Овен – прави да изгледате поотворено, живо, независно и доминантно.

Бик – прави да изгледате смирено, стабилно, повлечено и самоуверено.

Близнаци – прави да бидете комуникативни, духовити, позитивни и љубопитни.

Рак – прави да изгледате срамежливо, суптилно, љубезно и инуитивно.

Лав – прави да изгледате магнетски привлечно, експресивно, цврсто и елоквентно.

Девица – прави да изгледате порезервирано, внимателно, аналитично и нервозно.

Вага – прави да изгледате пошармантно, оптимистично, дружељубиво и толерантно.

Скорпија – прави да изгледате потаинствено, тивко, замислено и мистериозно.

Стрелец – прави да изгледате повесело, директно, тврдоглаво и искрено.

Јарец – прави да изгледате повнимателно, контролирано, сериозно и посветено кон деталите.

Водолија – прави да изгледате поидеалистички, прогресивно, противречно и пријателски.

Риби – прави да изгледате поромантично, чувствително, несигурно и прилагодливо.

Популарно