Дневен Хороскоп

ОВЕН

Преку општествени настани или спонтани собирања ќе дојдете до контакт со многу луѓе, некои пријатели некои познаници. Нова личност би можела да влезе во вашиот живот. Се чувствувате добро и нема да се воздржувате да ги искажете ставовите. Ќе бидете тактични а другите тоа ќе го ценат.

БИК

Денеска ќе се чувствувате моќно и енергично, подготвени да се фатите во костец со сѐ што ви стои на патот. Тоа е многу добро, бидејќи пред вас се силни предизвици кои носат сосема нова цел на вашиот живот. Возбудувањето и ентузијазмот се шират низ сите аспекти од вашиот живот. Со сето она што ќе ви се најде на патот ќе се соочите со посветеност, подготвени за големи задачи.

БЛИЗНАЦИ

Духовната страст денеска е обоена со романтични желби. Доколку вашиот партнер е наклонет на спиритуалното како и вие, тогаш потрудете се заедно да дојдете до сознанија коишто ве интересираат. Страста којашто ја чувствувате доаѓа главо од самата длабочина на вашата душа. Имајќи предвид дека вашата креативност кулминира, можеби ќе посакате да ги впишете или насликате овие чувства за да не ги заборавите.

РАК

Доколку сте во врска, денеска ќе посакате да ја подигнете на повисоко ниво на обврзување и посветеност. Вие и вашиот партнер би можеле да се обврзете на моногамија или да се верите или да закажете датум за венчавка. Доколку сте венчани, можеби ќе се одлучите да имате дете. Доколку сте сами, очекувајте наскоро да сретнете некоја особено атрактивна личност. Подготвени сте!

ЛАВ

Денеска би можело да добиете покана за еден важен општествен настан. Тоа може да биде можност да запознаете важни луѓе коишто можат да ви помогнат околу кариерата или на некој начин се поврзани со вашето поле на интерес. Вашата енергија и ентузијазам нема да останат незабележани.

ДЕВИЦА

Талентот којшто го поседувате и се крие во вас неискористен, денска би можело да ги изненади сите околу вас. Можеби ќе се одлучите да го искористите во професијата со којашто се занимавате. Ова е дефинитивно денот за такво нешто, бидејќи ќе бидете преполни со енергија и ентузијазам, способни да се фатите во костец со секоја задача којашто ќе се испречи пред вас. Ова е ден полн со предизвици и нови патувања.

ВАГА

Страста којашто ја чувствувате би можела да ве мотивира да се посветите на сопствениот изглед. Можеби ќе се решите да вежбате, да ја промените диетата или да експериментирате со нови стил на облекување. Секако ќе го добиете посакуваниот резултат. Со енергијата и ентузијазмот кои ги поседувате денеска не само што ќе гои изненадите другите, туку и самите себеси.

ШКОРПИЈА

Ќе се разбудите подготвени да го освоите светот. Возбудување, ентузијазмот и целта на животот денеска ќе ја исполнат вашата душа. Меѓутоа, ќе се запрашате од каде сето тоа дошло, бидејќи ништо не се променило од синоќа. Не го губите времето размислувајќи за тоа, туку тргнете во акција. Одете на некои предавање или да вежбате. Започнете проект. Денешниот ден е ветувачки.

СТРЕЛЕЦ

Информацијата којашто ќе ја добиете од пријател би можела да ве наведе да си поставите сосема нови цели. Имате многу идеи за некои проект, а денеска би можеле да решите која да ја примените. Почнете. За што и да се решите, претходно дознајте ги сите факти. Постои веројатност дека губите време на непотребни поединости.

ЈАРЕЦ

Ѕвездите ве повикуваат денеска да ја проширите својата визија. Време е да ја видите поголемата, појасна и понапредна страна на работите. Запаметете дека животот е како огледало – ќе добиете многу повеќе отколку што очекувате. Затоа сонувајте големи сни, надевајте се на големи работи и замислете се себеси како ѕвезда. Не се продавајте за мали пари. Скромноста секогаш се злоупотребува.

ВОДОЛИЈА

Денска ќе бидете особено емотивни, реагирајќи бурно на сѐ што ќе го видите, без разлика дали е тоа слика на природна катастрофа во светот, слика на осамено куче или тажно детенце. Духовно сте многу мотивирани и ја гледате заднината на сѐ. Доколку сте верник и размислувате за посета на некои оддалечен манастир, направете план и да го спроведете во дело.

РИБИ

Денеска сништата и визиите би можеле да исчезнат исто толку брзо колку што и ќе ви дојдат, како рефлексија на несвесното размислување. Некои од овие импресии содржат во себеси некоја траума од минатото или фобија од којашто треба да се ослободите. Исто така, треба да ја искористите креативната инспирација и да ја преточите во некој уметнички проект. Пред крајот на денот ќе се чувствувате многу подобро и растоварено.

Дневен Хороскоп

Овен

Ќе бидете преполни со инспирации и идеи, и ова е совршено време за нови проекти. Ќе доживеете благосостојба и поголема поврзаност со другите. Фокусирајте се на себе.

Бик

Ќе станете свесни колку ви значи саканата личност и ќе ѝ посветите повеќе внимание. Можно е да планирате нови проекти за кои успехот е загарантиран, бидејќи сте посебно креативни во овој период.

Близнаци

На вас пријателството ви е многу важно, но овој викенд ќе бидете посветени и на партнерот поради силните емоции кои ќе ги чувствувате. Ќе имате различни идеи и ќе посакате да го истражувате животот.

Рак 

Ќе бидете расположени и полни со добра волја. Во недела малку повеќе фокусирајте се на грижата за себе.

Лав

Авантурата ќе биде заштитен знак овој викенд. Ќе ви се случи неочекуван романтичен гест кој во вас ќе разбуди нежност и емоции. Можна е подобра комуникација со саканата личност.

Девица

Оваа недела ќе запознаете нови луѓе, а исто така ќе станете свесни колку ви се значајни пријателите кои ги имате. Уживајте во дружбите со пријателите викендов!

Вага

Вашата позитивна енергија ќе биде и повеќе од присутна и ќе создава чувство на благосостојба, а ова е значајно за пријателството. Вашето семејство ве сака и почитува. Ќе биде полни со идеи за време на викендот.

Скорпија

Вашите соништа ќе станат реалност. Ќе бидете многу расположени, а неделата ви носи многу идеи, и за вас е успешена и на професионален план.

Стрелец

Ќе бидете неодливи и есктровертни повеќе од вообичаено. Ќе уживате во емоциите и ќе поминувате повеќе време со пријателите и семејството.

Јарец

Можен е проблем со комуникацијата во емотивните односи. Во недела е можно да очекувате некоја драма.

Водолија

Ќе се насочите на здравјето и грижата за себе. Викендот е идеален за животни промени кои ќе ви годат. Ќе имате подобра комуникација со семејството.

Риби

Ова ќе биде ваш викенд. Се занимавате со она што ве прави среќни и се препуштате на слободата, ќе ви се случат забавни авантури. Во вашиот сектор со парите доаѓа среќа и интелигенција.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Ве очекува поволен ден за работа. Можете да се надевате на разговор кој ќе биде значаен за вас. Имате голема желба да се свртите кон нова љубов. Подготвени сте за промени. Одлично се чувствувате.

БИК

Денешниот ден е добар, може да очекувате дека ќе успеете да ги остварите своите деловни планови. Моментално љубовта во е на првото место и се трудите да бидете посветени на саканата личност. Чувствителни сте на очите.

БЛИЗНАЦИ

Успешни сте и зрачите со позитивна енергија, во деловното опкружување сте на добар глас. Многу сте посветени на вашиот партнер и одготвени сте да му помогнете околу проблемите кои го мачат. Потребна ви е релаксација.

РАК

Внимателно разгледајте ја новата деловна понуда која ја добивате. Спремни сте за промени на ова поле. Партнерот ќе ви делува како да крие нешто од вас. Неговото променливо однесување ве збунува. Можна е омалаксаност.

ЛАВ

Ќе имате среќа на деловно поле, ќе успеете да ги остварите своите желби. Амбициозни сте и способни. Сакате врската со саканата личност да ја пренесете на некое повисоко ниво. Спремни сте за важни одлуки. Проблеми со органите за варење.

ДЕВИЦА

Можно е денеска да сте напнати и во голема мера сте склони кон кавги со соработниците. Ситуацијата на љубовното поле носи дилеми кај вас. Можно е да не сте сигурни која личност е вистинска за вас. Водете сметка за алергиите.

ВАГА

За да успеете да ги остварите сите планови кои ги имате, ќе биде потребно да направите некои компромиси на работа. Можеби ќе имате некои љубовни пресврти во наредниот период. Внесувајте витамини и минерали.

ШКОРПИЈА

Сите околности на деловно поле ви се наклонети. Добро се чувствувате поради својот успех. Ве очекува познанство со нова личност кон која ќе се развијат силни емоции. Спремни сте за нови врски. Помали проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате дека ќе успеете да ги решите деловните дилеми. Поволен ден за остварување на плановите. Сѐ уште ви е тешко да се ослободите од стравовите кои ги носите од претходната врска. Водете сметка за исхраната.

ЈАРЕЦ

Работете на концентрацијата за да можете да ги решите деловните задачи кои се пред вас. Ве очекува фаза во која ќе имате мали проблеми со саканата личност. Честопати имате впечаток дека сте многу различни. Можни се болки во грлото.

ВОДОЛИЈА

Иако сакате да ја промените работата, засега не ви се укажува некоја конкретна можност за тоа. Не сте сигурни во своите емоции кон партнерот и не сте подготвени да му ветите премногу. Немате апетит.

РИБИ

Поради недостиг од концентрација може да правите грешки кои ќе ви направат проблем на работното место. Не сте расположени кога станува збор за емоциите. Како партнерот да не ви допушта да ги покажете чувствата. Низок притисок.

Кои карактеристики ви ги носи подзнакот во хороскопот?

Хороскопскиот знак покажува каде било Соцето во моментот кога сте се родиле и ги открива вашите особини. Додека подзнакот (асцендент) покажува кој знак се издигал на хоризонтот во моментот на вашето раѓање и го открива вашиот физички изглед и таленти.

Првата работа за која се покажува интерес во Астрологијата, покрај познавањето на сонечевиот знак е подзнакот или асцендентот. Тоа е така бидејќи секој од нас има желба подобро да си ги запознае карактерните особини или пак да си ги најде оние кои во сончевиот знак не ги нашол. Што е всушност асцендентот или подзнакот, како што е популарно наречен? Асцендент е степен во зодијачкиот круг кој го означува почетокот на првото поле. Знаејќи го него понатаму се одредуваат останатите единаесет полиња. Секое поле е подеднакво важно, но зошто интересот е најголем токму за ова поле? Првото поле го одредува карактерот на личноста, темпераментот, индивидуалноста, добрите и лошите особини, личниот успех, способностите, начинот на делување, градбата на телото, животната енергија, активноста, динамиката или едостано речено основата на животот. 

Овен – прави да изгледате поотворено, живо, независно и доминантно.

Бик – прави да изгледате смирено, стабилно, повлечено и самоуверено.

Близнаци – прави да бидете комуникативни, духовити, позитивни и љубопитни.

Рак – прави да изгледате срамежливо, суптилно, љубезно и инуитивно.

Лав – прави да изгледате магнетски привлечно, експресивно, цврсто и елоквентно.

Девица – прави да изгледате порезервирано, внимателно, аналитично и нервозно.

Вага – прави да изгледате пошармантно, оптимистично, дружељубиво и толерантно.

Скорпија – прави да изгледате потаинствено, тивко, замислено и мистериозно.

Стрелец – прави да изгледате повесело, директно, тврдоглаво и искрено.

Јарец – прави да изгледате повнимателно, контролирано, сериозно и посветено кон деталите.

Водолија – прави да изгледате поидеалистички, прогресивно, противречно и пријателски.

Риби – прави да изгледате поромантично, чувствително, несигурно и прилагодливо.

Популарно