Гламур: Еве зошто сите зборуваат за ова издание на Славјанка Петровска

Порталот Гламур.мк објави текст со наслов: Еве зошто сите зборуваат за ова издание на Славјанка Петровска – МИНИСТЕРКАТА во фустанче со кое ги воодушеви жените!, посветен на министерката за одбрана на Република Македонија. Во нашата редакција немаме моден новинар, затоа текстот на колегите од Гламур.мк ви го презентираме во продолжение.

Министерката Славјанка Петровска на самитот на НАТО во Шпанија со изборот на својот фустан многумина воодушеви.

Нејзиното модно издание овој пат дефинитивно не можеше да помине незабележано, па многу жени на социјалните мрежи коментираа дека изгледа прекрасно.

Во прашање е елегантен фустан кој е совршен избор за свечени пригоди и настани од ваков тип, а она што е најдобро што ваквиот крој и стои убаво на секоја жена и може да ги покрие сите „недостатоци“.

Министерката целото издание го зачини со голема чанта и елегантни високи потпетици кои исто така во слична сина нијанса, а со самиот избор Славјанка уште еднаш покажа дека е вистински гуру кога се боите во прашање што можете да го видите и од следните нејзини фотографии.

Имено таа често експериментира со боите и со начинот на кој ги носи, и можеме да забележиме дека никогаш не греши.

Нејзиниот стил се движи од опуштени и кежуал елементи, до елегантни и дамски, а некои од нејзините најинтересни изданија погледнете во продолжение…

На крајот од галеријата погледнете уште едно од нејзините најдобри изданија со кои што се преставила во јавноста…

Па, дали ви се допаѓа стилот на министерката?

Повеќе фотки на Гламур.мк

На „Табановце“ се чека до еден час, на „Богородица“ до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу еден час, а на ГП Богородица за излез се чека до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Украина се заблагодари за воената помош од Македонија

Советникот на украинскиот претседател Володомир Зеленски, Михаило Подољак на својот Твитер профил се заблагодари за македонската донација на оружје за Украина.

 Пријателот се познава во неволја. Не е важно со каква големина е твојата земја, важно е какво срцето. Многу народи денес ќе покажат повеќе храброст од половина од G20. Како Северна Македонија, која ѝ пружи помош на. Ние никогаш нема да го заборавиме ова.“ вели тој.

Тој во друг твит се заблагодари и за тенковите и авионите кои Северна Македонија ги испрати за Украина во нејзината борба против соседна Русија.

И денеска голема гужва на Табановце, се чека и на Богородица

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини утрово е зголемен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу еден час, а на ГП Богородица за излез се чека до 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Популарно