ВИДЕО: Маж се обиде да му залепи пари на Харис Џиновиќ

Балканската музичка ѕвезда Харис Џиновиќ синоќа имаше концерт во Струга, на стадионот Караорман.

Настанот кој долг период се најавуваше поминал со голем број на публика, а го обележа интересна случка додека пејачот го изведуваше својот голем хит ,,И тебе сам сит кафано”.

Како што се гледа на видео снимката која се споделува на социјалните мрежи, додека Харис пее, негов обожавател од публика се качува на бината, вади банкноти и очигледно ,,погоден,, од песната, се обидува да му ги залепи на пејачот.

Изненаден од постапката и храброста на мажот кој пред сите присутни на концертот се обидуваше да му ги даде парите, Харис неколкупати го оттурна, по што се сврте и се тргна од него.

Додека траеше обидот за лепење на бакшиш, обезбедувањето не се појави на сцена, па Џиновиќ самиот се справи со еуфоричниот обожавател.

Инаку, музичарот овој период е чест гостин во земјава, а во септември, покрај Горан Бреговиќ, ќе биде една од главните музички ѕвезди на Тиквешки гроздобер во Кавадарци.

Девет години од смртта на Душан Љубисављевиќ од дуото „Дуле и Коки“

Вчера се одбележа девет години од смртта на Душан Љубисављевиќ, од популарното дуо „Дуле и Коки“.

Душан почина на 23 септември 2013 година во Клиничкиот центар во Скопје.

Дуле, заедно со својот другар Коки, обајцата штипјани, уште во студентските денови формираа дуо и нивните весели песни брзо ја освоија јавноста.

Со победата на Макфест во 1996 година со песната „Виолина и гитара“, дуото Дуле и Коки стана препознатливо, а следуваа успешни години на настапи, нови хитови и живи свирки во многу кафулиња низ Македонија, кои се полнеа до последното место.

(Фото) Сопругот на Драгана Мирковиќ со драстично променет изглед

Пејачката Драгана Мирковиќ ужива со сопругот Тони Бјелиќ во Минхен. Имено, Драгана на својот Инстаграм профил објави фотографија на која и двајцата се насмеани, а сите забележаа дека Тони многу ослабел.

Тони позираше со сопругата, а нема сомнеж дека во последно време многу работи на својот физички изглед, па сега линијата ја доведе до совршенство.

Инаку, Драгана Мирковиќ веќе 22 години ужива во хармоничен брак со бизнисменот Тони Бјелиќ.

Бизнисменот на 8-ми март ја изненади пејачката со луксузен автомобил, со кој пејачката веднаш се пофали, а цената на таа моќна машина е 185.000 долари.

(Фото) Двајцата најпосакувани српски актери завршија на сајт за возрасни

Во 2012-та година популарните актери Милан Мариќ и Милош Тимотијевиќ, кои важат за најпосакувани на сцената, го снимија краткиот филм „Neradnik“ во режија на Никола Љуца, во кој водат љубов голи.

Овој клип заврши на сајт за возрасни во категоријата „геј“, а Мариќ вели дека тоа не му пречи.

-Малку е морбидно видеото да се појави на веб страници за возрасни, но што има да ми пречи?! Јас и Милош се запознавме тогаш и тоа беше нашата прва соработка. Бевме малку нервозни додека го снимавме, но на крајот се помина одлично. Тие сцени се многу специфични, но тоа е дел од нашата работа и се направивме како професионалци, изјави Мариќ, пренесува „Информер“. 

Популарно