(Фото) Ова е исхраната на Милица Тодоровиќ која на сите може да им помогне

Милица Тодоровиќ доби многу комплименти за својот изглед, откако неодамна позираше во костим за капење во Египет. Пејачката ослабе четири килограми, но се уште не е целосно задоволна и признава дека се бори со наслагите на стомакот!

– „Стомакот ми е рамен само наутро, а навечер се подувувам како и повеќето жени“ – вели Милица и додава дека успеала да ослабе без да гладува.

– „Одам кај нутриционист веќе неколку години. Малку забушавам и се опуштам, но брзо се враќам на диетата. Лесно слабеам, па затоа не се оптеретувам многу.“

Милица до неодамна редовно вежбаше дома и во теретана, но откако почна летната сезона на настапи нема време за физичка активност:

– „Пред летната турнеја имав личен тренер и вежбав со него. Во моментов не тренирам затоа што летото е навистина напорно за мене. Просто, немам време..“

Фолк ѕвездата вели дека најмногу успеала да ослабе кога не работела, за време на пандемијата, но во меѓувреме малку се опуштила.

– „Не сум премногу среќна што се здебелив бидејќи цел живот сум слаба како стап, па чудно е, но се чувствувам добро! Сè уште не сум ја повратила тежината што ја имав претходно, носам такви работи за да го прикријат вишокот. Но, и во нив изгледам добро, и понатаму сум се*си“ – ја завршува приказната Милица Тодоровиќ.

Што јаде Милица Тодоровиќ?

Појадок: Овесна каша прелиена со вода и овошје. Ручек: Месо и салата. Вечера: Печено пилешко, зелена салата, чери домати. Трик совет: Пијте многу вода и зелен чај.

Луна Џогани едвај ги контролираше своите гради

Луна Џогани и нејзиниот избраник Марко Миљковиќ се многу активни на социјалните мрежи каде објавуваат различни видеа од нивното секојдневие.

Тие двајца снимаат заеднички клипови за Јутјуб и на тој начин заработуваат огромни суми на пари, а Ѓогани често се снима себеси во предизвикувачки изданија.

Таа сега објави провокативно видео на Тикток во кое танцува во бикини топ и краток шорц, истакнувајќи ги силиконските гради.

@lunadjomi #sikter52 ♬ Originalton - Jona

ФОТО: И здосади хокејот, реши да прави милиони на „Онли Фанс“

Микејла Демајтер беше означена како „најсекси хокеарска голманка на светот“ - сè додека не даде отказ за да стане модел со полно работно време.

Демајтер, од Чатам во Онтарио, играше за Блувотер Хокс во провинциската женска хокеј лига.

22-годишната девојка морала да се држи покриена од глава до пети во заштитна облека кога е на мраз.

Но, нејзината страница на Инстаграм покажува сосема поинаква страна од неа - и токму таму таа објави дека ги закачува ракавиците.

Микејла доби околу 1,3 милиони фанови на својот профил на Инстаграм, а дел од нив ја следат и на „ОнлиФанс“ за што ѝ плаќаат по 17 долари месечно за претплата.

Повеќе фотки ТУКА

Популарно