Kонкурс за работа во Косово: Плата 37.000 $

Глобалната безбедносна компанија Continuity Global Solutions, со седиште во Вашингтон, објави конкурс за „вооружени чувари“ на Косово и Метохија во базата Бондстил – во Србија.

Оваа компанија е основана пред 20 години и им служи на клиентите и владите ширум светот. Како што наведуваат, моментално вработуваат повеќе од 3.500 „професионалци“ во 15 земји.

Continuity Global Solutions отвори конкурс за „професионалци“ во Косово и Метохија, а зачудувачки е што веднаш под титулата „Вооружена гарда“ го наведоа местото на вработување: Косово и Метохија, база Бондстил, Србија.

Во самата апликација креирале посебен пасус означен со ѕвездичка во кој забележуваат дека т.н. Косово не можат да го користат како земја затоа што не е на списокот во стандардизацијата на ISO Countries Code – кој ги вклучува сите меѓународно признати земји.

Во огласот е наведено дека Continuity Global Solutions, LLC (CGS), американска глобална безбедносна компанија бара професионалци ориентирани кон кариера, за да регрутира за активен договор на Владата на САД  во источноевропската земја на Косово во градот Приштина.

„Без разлика дали само барате работа на возбудлива локација со растечка компанија или едноставно сакате да се впуштите во вратата за нова кариера во прекуокеанска можност за безбедносна поддршка во Косово, CGS - Косово претставува одлична можност придружете се.“

Договор за услуги на вооружени чувари (CSG) за обезбедување безбедност, контрола на пристапот на инсталацијата, спроведување на патроли, обезбедување надзор, мониторинг и севкупна заштита на инсталацијата и нејзините станари. Ова е инсталација на Армијата на Соединетите Американски Држави, која ги вклучува сите пристапни капацитети за вежбање, како и PX, Burger King и MWR.

По сите услови што треба да ги исполнува идеалниот кандидат и детално објаснување на работата, на крајот од огласот е запишана и сумата која компанијата е спремна да ја плати за секој вработен на оваа позиција. 

„Вкупен годишен основен пакет за компензација - од 37 до 38 илјади долари“.

Доколку сакате да конкурирате огласот можете да го најдете ТУКА

Ирина Шајк објави жешка снимка и го покажа заводливото тело

Светскиот топ-модел Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица, Шпанија.

Покрај фотографиите што осамнаа во светските магазини, Ирина самата објави на својот инстаграм-профил видео кој направи метеж меѓу нејзините следбеници.

Ирина објави жешко видео од базен, со што температурата уште повеќе ја подигна, а обожавателите беа маѓепсани да ги видат нејзините совршени движења на телото.

За момент многумина помислија дека Ирина изгледа како сирена во розов костим за капење.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by irinashayk (@irinashayk)

Амброзио како сончев зрак на гламурозен настан во Лос Анџелес

Алесандра Амброзио присуствуваше на промоција на соработката на Стаси Караниколау и Буби Тејп, што се одржа во Лос Анџелес во четвртокот вечерта.

Алесандра (41), која се прослави како ангел на „Викторија’с сикрет“, на себе има со блескав неон-жолт комплет – кусо здолниште и топ.

Атрактивната Бразилка изгледа совршено каде и да се појави, благодарение на својата беспрекорно тонирана фигура.

Ен Хеч во стабилна состојба по сообраќајната несреќа

Холивудската актерка Ен Хеч доживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес откако со својот автомобил „удри“ во куќа, а како што пишува „Hollywood Reporter“, актерката моментално е во стабилна состојба.

Актерката доживеала несреќа кога удрила во куќа во населбата Мар Виста во Лос Анџелес. Автомобилот и куќата се запалиле, а огнот го гаселе 59 пожарникари, пренесоа американските медиуми.

Хеч веднаш била извлечена од урнатините и пренесен во болница.

Сепак, според последните вести кои излегуваат од Холивуд, актерката е во стабилна состојба, а нејзиниот претставник за медиуми изјави дека нејзиното семејство бара приватност.

„Нејзиното семејство и пријателите бараат да се молите за неа и да ја почитувате нејзината приватност во овој тежок момент“, рече тој.

Како што е познато, освен актерката никој не е повреден во сообраќајната несреќа, ниту пак е уапсен, а полициските детективи вршат натамошни увиди.

Популарно