Поранешното момче ја нападна пејачкaта од „Ѕвездите на Гранд“

Ова не е првпат пејачката да биде претепана, Марина во февруари годинава се огласи на социјалните мрежи и изјави дека ја претепале двајца непознати мажи

Пејачката на „Гранд“, Марина Радосављевиќ беше претепана на 4-ти август во Врњачка Бања. Била претепана од нејзиниот поранешен љубовник И.Т., по кого полицијата интензивно трага.

Имено, Марина моментално е сместена на хируршкото одделение во Краљево, од каде се огласил и ги открил деталите за нападот.

- Не сум добро. Моментално сум на хируршкото одделение во Краљево. Прстот ми е скршен, имам силни болки во пределот на градите, ме болат сите коски, лицето ми е изобличено и имам руска јака. Мислев дека докторите ќе ме пуштат денес дома, но докторот ми рече дека не доаѓа предвид затоа што имав потрес на мозокот и поради тоа штом се обидам да станам почнувам да повраќам. Затоа не ме пуштаат да си одам дома и ќе треба да останам малку во болница - рекла Марина, а потоа раскажала како се случил немилиот инцидент.

- Мојот пријател ме наговори да дојдам, иако, да ви кажам искрено, воопшто не ми се излегуваше. Бевме во ВИП-ложата кога, како што ми кажаа, влетал И.Т и почнал да ме удира. Неговите пријатели беа околу него и никој не направи ништо за тоа. Од првиот удар паднав на подот, а потоа бев во несвест, но тој продолжи да ме удира. Така, неговите пријатели го видоа, но верувам дека сето тоа беше снимено на камера. Исто така, дронот цело време летал наоколу, па веројатно сè е снимено преку него.

Како што пренесува „Објектив“, сограѓани кои случајно се нашле на местото на настанот тврдат дека Марина и претходно го провоцирала Иван, а тоа било чкрапалото кое го натерало Иван да употреби сила. Од друга страна, приказната на Марина е сосема поинаква:

- Не дека не го испровоцирав, но воопшто не го забележав, ниту бев во негова близина. Дојдов со мојата пријателка и таа ми кажа за тоа потоа, бидејќи не се сеќавам на тој прв момент поради потрес на мозокот. Слушнал од луѓето дека дојдов, се симна и веднаш почна да ме тепа. Навистина не знам која е причината за сето ова, но во ниту еден момент не му дадов причина да ме нападне.

Марина открива и дека целиот случај е пријавен кај надлежните.

- Ова не ми се случува првпат. Го пријавив во полиција, а од нив добив информација дека побегнал. Искрено верувам дека надлежните органи си ја вршат својата работа, но моите пријатели ме информираа дека и покрај сè тој третиот ден на „Лав фест“ повторно се појавил како ништо да не се случило - изјави Марина.

Да потсетиме, не е прв пат пејачката да биде претепана, таа во февруари годинава се огласи на социјалните мрежи и кажа дека ја претепале двајца непознати мажи.

- Беспомошно легнав на подот и гледав како со благо трчање го прескокнуваат коритото на Врњачка река и си заминуваат. Јас сум во неверување, но сум добро и психички стабилна, толку многу што обидот да ме заплашат, тепаат и евентуално да ме убијат може да се квалификува како кукавичлук и лошиот систем на функционирање на денешницата. Во Тексас сме или Врњачка Бања? Се чувствувам разочарано и незаштитено – напиша тогаш Марина.

Со Северина само скандали, а со неа ужива во љубовта

Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на Северина, веќе подолго време ужива во новата љубов со русокоса, која во никој случај не наликува на пејачката.

Имено, освен нивниот сосема поинаков изглед, нивните карактери се сосема спротивни.

Откако стави крај на бурниот и многу краток брак со регионална музичка ѕвезда, ја запозна Бојана и со неа основаше семејство и дом. И иако е помлада од него, дури 28 години, се чини дека оваа голема разлика воопшто не влијае на нивниот хармоничен однос.

Од голема љубов тие добија два сина – Милан и Ѓорѓе, а набрзо нивното семејство ќе стане побогато за уште еден член. Тие се исклучително среќни што наскоро Бојана ќе роди девојче. Сопругата на Милан Поповиќ не сака јавно да се експонира, а бизнисменот своевремено пред медиумите зборуваше за неа како за примерна жена.

-Со неа нема кавги и расправии, дури и сега кога е бремена, кога жените знаат да бидат каприциозни. Таа е слатка, драга и прекрасна мајка, а тоа ми е многу важно, изјави Милан.

Од друга страна, тој нема добро мислење за поранешната сопруга со која доби син. Односите меѓу нив се веќе подолго време затегнати, а проблемите околу старателството на малиот се решаваат преку суд со бројни скандали кои ги полнат страниците на весниците. Бизнисменот смета дека поради природата на работата на Северина, таа не може целосно да се посвети на нивното дете, а тоа треба да расте со својот татко.

(Видео) Марија Шерифовиќ конечно се огласи за инцидентот

Марија Шерифовиќ неодамна се најде во скандал пред јавноста кога на социјалните мрежи се појави видео како дивее низ белградските улици, на кое јасно може да се види како пејачката во друштво на непозната девојка го запира својот автомобил среде улицата, излегува од него и почнува силно да вреска и да удира со рацете по возило.

На социјалните мрежи веднаш почнаа шпекулациите дека во тој момент со Марија била и Џејла Рамовиќ, со која ја поврзуваат откако младата пејачка излезе на јавната сцена.

Шерифовиќ по појавувањето на видеото се огласи и објасни дека во тој момент добила „приватно лоши информации“, а сега јавно проговори за скандалозниот случај.

-Не можам да кажам дека жалам што во јавноста излезе видеото каде што го направив инцидентот. Сите вие ​​овде сте луѓе од крв и месо, имате екстремитети, душа и емоции. Не е примерно, но никогаш не би го заменила мојот најискрен потег за се што е неискрено и лажно. Им се извинувам на пријателите, на автомобилот, на луѓето што ги разбудив, изјави Марија.

(Фото) Ана Николиќ со нова промена во изгледот

Пејачката Ана Николиќ, повторно го промени имиџот. Покрај тоа што драстично ослабе со помош на ригорозна диета, пејачката малку внимание посвети и на косата.

Пејачката секогаш ја носеше косата со патец на средината, но сега реши да направи шишки, а новата фризура им ја покажа на следбениците на Инстаграм.

Пејачката до сега покажуваше како изгледа нејзината права, фенирана коса и како кога носи локни ја собира косата, а сега ја видовме во издание со шишки.

Ако ја оцениме врз основа на реакциите на нејзините следбеници, може да заклучиме дека се задоволни, а и испратија голем број комплименти.

Популарно