Дневен Хороскоп

ОВЕН

Поволен ден за комуникација со надредените како и за нови разговори за работа. Може да се надевате на убава атмосфера. Романтиката денес ви е силна страна. Уживате со саканата личност. Водете сметка за бубрезите.

БИК

Ве очекува напорен ден во кој ќе имате многу обврски. Потрудете се да бидете посветени на работата и ништо да не пропуштите. Немате драстични промени на љубовно поле. Болки во желудникот.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате позитивна атмосфера кога станува збор за работата. Потрудете се да се посветите на некои проблеми од претходно. Зрачите со позитивна енергија, па лесно склопувате нови познанства. Избегнувајте алкохол.

РАК

Ве очекуваат помали компликации кога станува збор за работата. Потрудете се да бидете доволно смирени во нивното решавање. Нова љубов е пред вратите, а вие сте подготвени да и дозволите да влезе. Проверете крвна слика.

ЛАВ

Може да очекувате дека ќе успеете денес да разграничите некои рабори и да донесете нови одлуки. Саканата личност се обидува да ви покаже колку се грижи за вас. Водете сметка за хормоните.

ДЕВИЦА

Можеби не сте сосема задоволни од резултатите кои ги постигнавте на работното место и сметате дека можете многу подобро од тоа. Уживате во незадолжителни авантури и флерт, сериозна врска не ви е во план. Помал пад на имунитетот.

ВАГА

Пред вас е поволен период во кој ќе може да очекувате решавање на деловните проблеми. Саканата личност покажа неискреност и се чувствувате изневерено на некој начин. Потребно ви е време. Чувствителен урогенитален тракт.

ШКОРПИЈА

Конечно ќе успеете да дојдете до важни информации на кои долго чекавте. Може да се надевате на поволни околности. Доколку сте слободни, ве очекува среќен период и нови личности во вашиот живот. Замор и ненаспаност.

СТРЕЛЕЦ

Финансиите сега ви се слаба точка и сакате да промените нешто по тоа прашање. Ќе имате шанса за некоја дополнителна работа. Саканата личност ќе ви покаже дека искрено и значите. Ве очекуваат проблеми со тироидната жлезда.

ЈАРЕЦ

Реагирате брзоплето и тоа може да донесе проблеми на работа. Потрудете се да бидете малку поприбрани. Подготвени сте да прекинете врска со личност која беше неискрена кон вас. Патите одд главоболка.

ВОДОЛИЈА

Чувстввате дека во вашето деловно опкружување има некои ситуации кои се одигруваат позади ваш грб. Новото познанство внесува мистерија кај вас. Личноста која ја запознавте ви носи возбуда. Проблеми со несоница.

РИБИ

Ве очекуваат помали промени во деловното опкружување. Ќе ви биде потребно одредено време за да се навикнете на нив. Ви се додворува личност во која немате доволно доверба. Чувствителен нервен систем.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Напредокот и трпението одат рака под рака. Меркур ретрограден е во вашата шеста куќа и создава такво соѕвездие со Плутон што имате неверојатна можност за напредување, само ако го сакате. Сè што ви треба е да имате амбиција и да се држите до своите цели, планетите ќе го направат останатото за вас.

БИК

Навистина немате причина да брзате. Оваа тројка на ретрограден Меркур и Плутон ви дава можност да ги видите работите многу подобро од вашата околина и да ги видите последиците најмалку 10 чекори напред. Затоа, без разлика дали се занимавате со кариера или семејни работи, само полека и бидете трпеливи.

БЛИЗНАЦИ

Некарактеристично за вас, но денес воопшто нема да бидете расположени за дружење или комуникација. Време е за интроспекција, бидејќи Плутон и Меркур заеднички покренуваат некои многу важни и длабоко вкоренети прашања. Слободно останете дома и обидете се да се опуштите, оставете ги вашите емоции да си ја завршат работата.

РАК

Вашата чувствителност е особено изразена денес и буквално можете да почувствувате кога некој ќе ги допре или премине вашите невидливи граници. Ќе мора да ја напуштите улогата на нежна душа и да се залагате за себе за да се заштитите од вакви луѓе. Ако се работи за особено тешка личност, слободно побарајте помош од некој непристрасен.

ЛАВ

Парите не паѓаат од небо, а вие сте многу блиску до тоа денес да го откриете. Лошата состојба во финансискиот сектор трае се додека Меркур е ретрограден, односно до 2 октомври. Ќе смислите нови идеи како да дојдете до пари. Ќе заработите само онолку колку што вложувате труд. Не грижи се, се ќе биде добро.

ДЕВИЦА

Меркур е ретрограден токму во вашиот знак. Што значи тоа за вас? Па, како прво, добивате носталгија. Не се обидувајте да се ослободите од ова чувство, едноставно нема да успеете. Ако имате некоја незавршена работа или врски, постапете со нив. Ако не, погледнете ги вашите стари идеи и старите познаници – никогаш не знаете што интересно може да се случи.

ВАГА

Дали некој ви кажал дека нешто не сте простиле или преболеле, ако продолжите да ја следите личноста што ја направила грешката на секој чекор? Искреното простување и надминување значи дека разбирате зошто таа личност се сопна и дека сте подготвени да и дадете нова шанса. Само така ќе функционираат работите.

ШКОРПИЈА

До 2 октомври, додека Меркур оди ретроградно, ќе ве следат сите овие ситни несогласувања на работа. Изгубени мејлови, дискусии, префрлање на одговорностите… Немате друг избор освен да се погрижите да ја завршите работата најдобро што можете и да се обидете да покажете почит кон сите. Само оваа недела…

СТРЕЛЕЦ

Ако вашата интуиција ви шепоти (или вреска) денес да не потпишувате никакви документи и да не склучувате никакви вербални договори – слушнете го. Оние Стрелци кои денес се принудени да решаваат некои важни материјални прашања, подобро прашајте со кого соработуваат и внимателно проучете ги сите услови на работата.

ЈАРЕЦ

Никој не може да го спречи Јарецот да сонува големи, освен самиот тој. Денес имате можност да го остварите вашиот сон и да го добиете тоа унапредување, но загрижени сте дали начинот на кој ви се покажува е најправилниот можен. Не можете да промените ништо, тоа е прашање на околности. Ако сте заслужиле и сте достојни – повелете.

ВОДОЛИЈА

Денес е добро време за истражување. Без разлика дали барате некои информации на работа, добар фризер, кројач кој знае што прави или совршен кандидат за премачкување на Tinder – сега е време. Не дозволувајте фактот дека се чувствувате малку исклучени да ве омаловажи – најпродуктивни сте зад затворени врати.

РИБИ

За ваше добро, излезете од таа ваша школка денес и излезете таму меѓу луѓето. Совршен ден за помош и соработка, а само преку контакти со луѓе ќе го најдете совршеното решение за вашиот проблем. Размислете Риби за вашето однесување и социјалните интеракции во последно време – ние сме социјални суштества со причина.

Дневен Хороскоп

Овен

Вешто делувате во деловните и финансиските зделки, но ниту вашите соработници не се наивни. Нема причина да ги потиснувате вашите емотивни желби, пред личност која добро го познава вашиот темперамент и карактер. Поттикнете го оптимизмот и доброто расположение во себе.

Бик

Побарајте нечија поддршка или професионално мислење. Секоја форма на добра превенција може да биде од голема помош. Партнерот изгледа прилично вознемирен, што исто така ви го нарушува расположението. Не можете да одговарате на заедничките интереси. Избегнувајте разни непријатности и стресни ситуации.

Близнаци

Некој ги предизвикува вашите идеи или влијанието што го имате во деловните кругови. Со неколку добри потези можете да ги решите вашите проблеми. Изненадете ја вашата сакана на некој необичен начин, доколку имате доволно фантазија можно е сè да промените во позитивна насока. Важно е да се задржи позитивен став.

Рак

Некој се обидува да ве натера да имате поинакво мислење, но вие имате свои цели и не отстапувате од плановите што сте ги започнале. Партнерот знае да ве расположи со своите оригинални идеи. Некои ситуации се повод за заедничка среќа и задоволство. Слободното време посветете го на рекреација, опуштете се.

Лав

Избегнувајте ризик предизвика од соработници или помлада личност која сака да ве убеди да го преземете. Најдобро е да прифатите работи и правила кои добро ги знаете. Не очекувајте премногу разбирање од личност која има различни емоционални афинитети и потреби. Обрнете внимание на веселите содржини кои позитивно влијаат на вашето расположение.

Девица

Не верувате во нечии ветувања, барате убедливи докази или гаранција за деловен договор. Бидете внимателни пред соработниците. Партнерот не може да ви пренесе сè што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од различни потреби. Некои од техниките за психолошка релаксација ќе ве задоволат.

Вага

Не дозволувајте некој да ве оптоварува со погрешни идеи или да ве условува. Бидете внимателни. Некој ве нервира со своето однесување и коментари. Често го губите трпението пред блиска личност. Ќе уживате во психофизичка релаксација.

Скорпија

Секој од соработниците сака да ја заземе најдобрата можна позиција која гарантира нов деловен успех или престиж на социјалната скала. Се однесувате премногу пребирливо и барајќи пред блиска личност, на крајот не го добивате она што го заслужувате. Избегнувајте претерување, забавете го брзото темпо.

Стрелец

Вашиот оптимизам и подготвеност да се соочите со различни проблеми позитивно влијае на околината. Контролирајте ги вашите емоционални реакции кон личност која има различни афинитети или интереси. Социјалната афирмација и прифаќање ќе ве задоволи.

Јарец

Треба да ги погледнете различните случувања на деловната сцена и вашата улога или можности. Чувајте ја самоконтролата, подобро е да не го провоцирате партнерот на меѓусебно докажување. Работите лесно можат да излезат од контрола. Обрнете внимание на правилната исхрана.

Водолија

Вознемирени сте поради новите деловни настани и делувате збунето. Нема причина да ризикувате. Треба да ги „помирите“ мислите и чувствата, но и да го зачувате личното достоинство пред личност која добро ве познава. Ќе уживате во некоја спортска активност или во природа.

Риби

Впечатокот што го имате за деловните можности ќе се потврди како точен. Бидете доследни во вашите намери. Важно е да се однесувате во согласност со вашите чувства. Ведриот дух и добрите намери даваат дополнителна сила. Во одлична форма сте.

Дневен Хороскоп

ОВЕН

Премногу им давате важност на луѓето кои ве осудуваат само поради сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, за неа не треба да се грижи околината. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека ништо не недостасува во вашата љубовна врска.

БИК

Пред вас е лекција во која мора да ги надминете колебливоста и несигурноста. Ова се квалитети кои често ве спречуваат да поентирате, дури и кога сте сигурни дека сте во право. Верувајте во себеси, не се обѕирајте на тоа што мислат другите.

БЛИЗНАЦИ

Имагинативни сте, разноврсни и полни со идеи. Доброто расположение може накратко да биде уништено од неочекуван телефонски повик. Вестите што ќе ги слушнете ќе бидат чудни и нема да имате друг избор освен да слушате и да заборавите што е можно поскоро.

РАК

Конечно би можеле да донесете одлука, иако тоа е вашиот најголем проблем. Надминете го вашето двоумење и прифатете ја одговорноста. Избегнувајте расправии со машки лица. Во љубовта не двоумете се, вистинско време е да заземете цврст став.

ЛАВ

Не верувате во различните ветувања со кои ве обземаат. Мора да се вклучите што е можно повеќе и да си помогнете сами да најдете решение. Стагнација на сѐ е за очекување, затоа не се обидувајте да започнете нов бизнис.

ДЕВИЦА

Ги чекате промените кои се сѐ поблиску. И како што обично се случува, минутите ви изгледаат долги како години. Нетрпеливоста ве вознемирува, треба да најдете начин да се опуштите. На пример, поминете го попладнето со некој близок или пријател.

ВАГА

Некои семејни обврски не ги исполнивте навреме, па дојде моментот кога нема повеќе одложување. Наместо да се лутите на себе што си го дозволивте тоа, веднаш фатете се за работа, а анализата на ситуацијата оставете ја за друг, поповолен ден.

ШКОРПИЈА

Ве заинтригира некоја нова личност и во моментов се обидувате да се фокусирате на тоа. Не брзајте во нови љубовни авантури, особено ако сè уште не сте ги расчистиле работите со некој од минатото. Сеќавањата кои ве мачат можат да станат непремостлива пречка за нова романса.

СТРЕЛЕЦ

Расеани сте. Ве обземаат грижи што самите ги создавате и ги решавате проблемите кои допрва ќе се појават. Вашата деконцентрација и однесување на работа може да ве чини многу, па затоа е подобро да се разбудите навреме и да ја одделите реалноста од фантазијата.

ЈАРЕЦ

Поминувате добар дел од денот прашувајќи се што сте можеле да направите поинаку во далечното минато. Свртете се кон вашите блиски и слушајте што имаат да кажат. Зголемената физичка активност може да ве живне, особено долгата прошетка или трчање.

ВОДОЛИЈА

Се ближи моментот на реализација на некои проекти, како и можноста за потпишување нов договор. Сепак, бидете трпеливи и одложете ги последните потези, бидејќи, иако се се одвива според планот, сѐ уште не се исполнети сите предуслови за да се стави крај на сѐ. Избегнувајте го покусиот пат за остварување на идеите.

РИБИ

Тие ве вклучуваат во сите случувања околу вас. Чувството дека сте повикани да реагирате на сѐ е резултат на вашата претходна вклученост во туѓите проблеми. Вообичаено тоа не ви пречи, но сега сте уморни. Не се лутете, размислете за вашата одговорност во сево ова.

Популарно