(Фото) Старлетата Ива толку ослабе што нема понатаму

Старлетата и „ријалити“ победничка се разголе на социјалните мрежи, но многумина забележаа дека многу ослабела. Ива Гргуриќ позираше во портокалов костим за капење, а луѓето почнаа да ѝ оставаат коментари за линијата.

– Не кажувај на луѓето дека сонуваш, тие ќе те разбудат…, напиша Ива.

– Секоја чест за линијата ако тоа е она што го сакаш, но не е здраво да се биде толку слаб, беше само еден од коментарите.

Да потсетиме дека Ива еднаш зборуваше за диета која вклучува гладување во поголемиот дел од денот.

– План за диета: Секој ден започнува со млака вода и сок од лимон. Во текот на денот можете да пиете кафе, најдобро еспресо, исто така постојано пијам газирана вода со сок од лимон (многу течност). Храна не внесувајте до 20 часот, ако не можете да издржите до 20 часот, изедете јаболко. Во 20 часот можете да јадете што сакате до 21 или 22 часот, можете да пиете што сакате, можете да внесувате леб, но не премногу, не препорачувам слатки, освен темно чоколадо, напиша неодамна на социјалните мрежи Ива и додаде дека ослабела осум килограми за 12 дена.

(Видео) Познатата водителка ги испровоцира мажите во секси црна комбинација

Познатата македонска водителка Марјана Станојковска реши да ги испровоцира сите мажи со последната Инстаграм објава.

Имено, таа во објавеното видео позира во црна секси комбинација, а неколку секунди провокативно ги снимаше нозете.

Станојковска ја освои македонската јавност со сјаните усни, бујното реколте и привлечните нозе.

Целото видео погледнете го ТУКА

(Фото) Сандра Африка повторно ги зголемила градите

Популарната пејачка Сандра Африка, како што дознава ПИНК, била оперирана пред две недели во приватна клиника во Белград.

Иако нејзините тезги низ регионот, но и во дијаспората, беа закажани неколку месеци однапред, Сандра беше принудена да откаже само неколку средби со јавноста, за да ги замени “истрошените силикони“, кои ги планираше подолго време, но не можеше поради зафатениот распоред.

-Сандра долго време ја планира оваа операција. Не сакаше во текот на летото поради турнејата, имаше настапи секоја вечер, а во текот на летото не е соодветно да се прави тоа. Штом малку се олади, таа некако успеа да откаже неколку настапи и да закаже операција. Имаше некои проблеми, сакаше подобар естетски ефект, а време беше за тоа,  вели за ПИНК извор близок до пејачката и додава:

-Се е супер фала Богу помина, отиде кај проверени луѓе. Малку ги зголеми градите, нема да има некоја огромна разлика, но ќе изгледаат побујно, помазно. И наредиле строг одмор, поради што не можела да работи, но по неколку дена, кога се се нормализира, снимила спот за нова песна, која наскоро ќе ја објави. Сега се е во ред, таа одлично реагираше на операцијата и функционира сосема нормално, заклучува изворот.

Да потсетиме, ова е трета операција на градите на Сандра – многу одамна, пред да стапне на сцената, ги зголеми градите, кои веќе еднаш ги промени во 2015 година. Седум години подоцна следеше уште една операција.

(Фото) Македонската водителка позира во автомобил во провокативен фустан

Најпознатата македонска водителка, Марјана Станојковска на својот „Инстаграм“ профил објави фотографии на кои позира во автомобил, во провокативен фустан.

На фотографиите се акцентирани нејзините гради и долгите нозе. Изгледот го надополни со впечатливи обетки.

Популарно